240 tys. użytkowników
680538 zdjęć, 903396 komentarzy
173 osoby online

Wybieramy projekt, budujemy dom. Jakie procedury w trakcie realizacji inwestycji w 2023 roku?

Nowoczesny projekt domu z płaskim dachem. Poznaj bliżej Dom przy Czekoladowej. 

Projekty nowoczesnych domów są coraz chętniej wybierane przez inwestorów szukających oryginalnych i jednocześnie funkcjonalnych budynków. W cenie są energooszczędne rozwiązania systemowe, duże przeszklenia oraz coraz częściej płaski dach. Wszystkie wskazane elementy łączy w sobie Dom przy Czekoladowej. Poznajmy bliżej ten stylowy projekt domu dostępny w ofercie pracowni GALERIADOMOW.PL


Dom przy Czekoladowej


Radość dla oka, ozdoba każdej działki. 


Wybierając projekty domów nowoczesnych szukamy zwykle odważniejszych rozwiązań architektonicznych i konstrukcyjnych. Tak jest również w przypadku Domu przy Czekoladowej. Już na pierwszy rzut oka intryguje połączenie płaskiego, bezokapowego dachu z parterową konstrukcją bogatą w liczne i szerokie przeszklenia. Całość dopełnia kolorystyka łącząca w sobie biele i szarości przełamywane ciepłymi barwami naturalnego drewna. Ciekawym zabiegiem architektonicznym okazuje się również zaprojektowanie nowoczesnej pergoli o ażurowej strukturze, otaczającej dom z trzech stron. Od frontu przewidziano szklaną  witrynę (okno stałe) doświetlającą kuchnię i wnętrze blisko 40-metrowego livingroomu. Przeszklenia w systemie drzwi przesuwnych zastosowano również w salonowej części. Na taras dostaniemy się z niego zarówno z boku, jak i z tyłu budynku. Poza tym wszystkie okna w pokojach i innych pomieszczeniach zostały zaprojektowane w taki sposób, by można zamiast stałych przeszkleń zastosować drzwi balkonowe. Mamy tym samym możliwość otwarcia naszego domu na przydomową sferę ogrodu w każdej jego części. 

Płaski stropodach wyposażono w podtynkowy system rynnowy, który nie zaburza estetycznych walorów domu. 

Taka kompozycja z powodzeniem ozdobi zarówno miejskie działki, jak i zaciszne parcele zlokalizowane z dala od wielkich aglomeracji. 


Dom przy Czekoladowej 


Słoneczny projekt domu – wnętrze otwarte na Ciebie i świat.


Dom przy Czekoladowej to połączenie funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych z nowoczesną estetyką. Jeśli chodzi o wnętrze jest to przede wszystkim praktyczny dom, pozwalający swoim mieszkańcom cieszyć się każdym jego elementem. Na 100 m² powierzchni użytkowej zaprojektowano ciekawy program funkcjonalny, który z powodzeniem spełni potrzeby rodziny z dwójka lub trójką dzieci. Parter jest dość wysoki (3m), co sprawia, iż wnętrze jest bardziej przestronne. W połączeniu z dużymi przeszkleniami otrzymujemy słoneczną przestrzeń, w której przyjemnie spędzimy czas na rodzinnych rozrywkach. W kuchni przewidziano roboczą wyspę, która spełnia również funkcję lady, przy której zjemy szybki posiłek w ciągu dnia. Na styku salonu i kuchni jest miejsce na jadalniany stół, przy którym zmieści się nawet 8 osób. Pokój dzienny o powierzchni 25 m² pozwala odpocząć na wygodnej sofie, przed którą jest odpowiednia ilość miejsca na zamontowanie dużego telewizora. 

W części nocnej przewidziano 3 sypialnie, każda o powierzchni 12 m². Bez trudu zmieścimy tu komplet mebli niezbędnych w pokoju dziecięcym i zostaje jeszcze sporo przestrzeni do zabawy. W sypialni małżeńskiej przewidziano miejsce na toaletkę, wygodne łóżko i telewizor. O porządek w każdym z pokoi pozwala zadbać funkcjonalna garderoba. W Domu przy Czekoladowej zaprojektowano kompletną łazienkę z kabiną prysznicową i wanną oraz dodatkową toaletę. Kotłownia ma na tyle duże rozmiary, by znalazło się w niej stanowisko dla pralki. 

Projekty domów parterowych, do których zalicza się Czekoladowa, to z reguły domy proste i szybkie w budowie. W tym wypadku rezygnacja z tradycyjnego dachu, regularne kształty oraz brak piwnicy i garażu sprawiają, że jest to również projekt domu taniego w realizacji. 


Dom przy Czekoladowej – rzut parteru


Nowocześnie, energooszczędnie, z klasą. Inwestycja w lepszą przyszłość.


Dom przy Czekoladowej to nie tylko nowoczesna estetyka i rozwiązania konstrukcyjne. Zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowano również w instalacjach i wyposażeniu domu. Inwestor decydujący się na ten projekt może skorzystać z bogatej oferty dodatkowych projektów dołączonych do dokumentacji technicznej. Dla obniżenia kosztów użytkowania budynku można w nim zainstalować zarówno instalację fotowoltaiczną, jak i solary. Pierwsza da nam energię elektryczną, druga pozwoli praktycznie bez kosztów przygotować ciepłą wodę użytkową dla domu. Poza tym mamy do wyboru dwa rodzaje wentylacji – tradycyjną grawitacyjną oraz mechaniczną z rekuperacją. Większą możliwość dostosowania budynku do warunków działki i indywidualnych preferencji inwestora daje również fakt, że przy Czekoladowej przewidziano dwa typy ogrzewania. Możemy zastosować kocioł na paliwo gazowe oraz opcjonalnie pompę ciepła. Projekt domu w prosty sposób można dostosować również do standardów planowanych dla budynków nisko, lub zeroemisyjnych. Projekty domów energooszczędnych, do których zalicza się Dom przy Czekoladowej, są opracowane zgodnie ze standardami WT 2021, co oznacza niskie zużycie energii w rocznym cyklu użytkowania budynku. 


W poszukiwaniu prostego w budowie i oszczędnego w eksploatacji domu warto zatrzymać się na Domu przy Czekoladowej. 100-metrowa parterówka z nowoczesnym charakterem daje swoim mieszkańcom szerokie spectrum możliwości adaptacyjnych. Warto wspomnieć na koniec, że dzięki pełnej ścianie bocznej budynek z powodzeniem można realizować w zabudowie bliźniaczej. To oryginalny projekt domu, którego budowa nie generuje nadmiernych kosztów. Prostota, funkcjonalność i stylowy design – wszystko pod płaskim dachem Domu przy Czekoladowej.

artykuł partnera
Starannie dobrana siatka na kontener jest niezbędna, aby bezpiecznie przewozić gruz. Zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wypadnięcia ładunku, co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest jednak to, żeby tego typu zabezpieczenie spełniało kilka wymagań. Jakich? Na które parametry trzeba zw (...)
więcej
artykuł partnera
Obszar wokół budynku przed elewacją frontową zazwyczaj wypełniają podjazd i chodnik prowadzący do głównego wejścia. Tylna część działki z reguły jest zagospodarowana na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
więcej
artykuł partnera
Dokładnie oczyszczony i odmalowany dach staje się wizytówką każdego obiektu. Uwagę przyciągają jego walory wizualne, ale to tylko jeden z atutów. Najważniejszą zaletą jest przedłużenie trwałości pokrycia dachowego. Jak jednak przeprowadzić czyszczenie? Czy samodzielne prace są możliwe do realizacji? Dowiedz się, jak wygląda myci (...)
więcej
artykuł partnera
Większość z nas nie może sobie pozwolić na dom. Najczęściej mieszkamy w mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć w nim odpowiedniego klimatu. Aranżacje wnętrz nawet w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty potrafią zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.
więcej
artykuł partnera
Pompy ciepła montowane są w coraz większej liczbie nie tylko budynków mieszkalnych, lecz również w siedzibach firm, budynkach wielorodzinnych, a nawet w fabrykach – oczywiście mowa tutaj o urządzeniach z większą mocą lub rozbudowanych systemach HVAC.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.