240 tys. użytkowników
675311 zdjęć, 904867 komentarzy
72 osoby online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Płytki podłogowe betonowe, strukturalne i marmurowe z połyskiem – trendy na 2021 rok


Coraz częstszym widokiem w nowych domach czy mieszkaniach lub też tych, które niedawno przeszły generalny remont, są podłogi i ściany wykończone w niestandardowy sposób. Wykorzystuje się do tego różnego rodzaju płytki, które nadają wnętrzu ciekawy styl, a do tego świetnie sprawdzają się jako trwała i odporna na zabrudzenia powierzchnia podłogowa. To również ciekawy sposób na dekorację ścian, o czym przekonał się każdy, kto widział płytki strukturalne w łazience. Na popularności zyskują również modele imitujące marmur i beton – dowiedz się, gdzie można je stosować i sprawdź, czemu wspomniane rodzaje płytek są tak często wybierane jako element wykończenia domu.

Płytki betonowe – niestandardowe rozwiązanie cechujące się minimalizmem

Nie jest nowością stosowanie płytek imitujących różnego rodzaju materiały, które w normalnych warunkach nie sprawdziłyby się w danym pomieszczeniu. Gresy drewnopodobne, spieki kwarcowe czy forniry kamienne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne, a w ostatnim czasie dołączyły do nich płytki betonowe. Ich chłodne i surowe wzory stały się elementem wielu aranżacji nowoczesnych mieszkań i domów stylizowanych na lofty. Gres imitujący beton jest uniwersalnym rozwiązaniem, dzięki czemu dobrze pasuje zarówno do łazienki, jak i salonu czy kuchni.


Płytki betonowe dostępne na Klink.pl są wykonane z gresu porcelanowego, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości. Do tego są one antypoślizgowe i mają niski poziom nasiąkliwości, co sprawia, że można je stosować również na zewnątrz, jako wykończenie tarasu, werandy czy schodów wejściowych.


Trójwymiarowe dekoracje z płytkami strukturalnymi

Stosunkowo nowym rozwiązaniem są płytki strukturalne, które zazwyczaj spotyka się jako element wykończenia ścian. Doskonale sprawdzą się nad kominkiem, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by jedna z powierzchni pionowych (np. ta, na której zawiśnie telewizor) była wyłożona takimi płytkami. Modele strukturalne cechują się wypukłością, która może przyjmować różne formy – charakterystycznym modelem płytek 3D są te w formie falującej, które często można spotkać na ścianach w łazienkach. W przygotowaniu ciekawych aranżacji pomogą również płytki z wypukłym wzorem, które będzie można ułożyć w dowolnej konfiguracji, ale dobrze jest również pamiętać o modelach ceramicznych z nacięciami.


Płytki marmurowe z wysokim połyskiem – idealnie rozwiązanie do salonu, łazienki i kuchni

Wśród popularnych gresów znaleźć można również płytki imitujące marmur, które polerowane są na wysoki połysk. Uzyskana powierzchnia jest idealnie gładka i doskonale nadaje się do rozświetlenia łazienki czy korytarza łączącego poszczególne części domu. Płytki marmurowe występują pod różną postacią – modele kwadratowe dobrze sprawdzą się jako wykończenie podłogi, natomiast te w kształcie prostokąta stosuje się jako blaty czy parapety.


Kładzenie płytek – o czym pamiętać przy wykończeniu pomieszczenia?

Przeglądając kolejne modele płytek podłogowych i ściennych dobrze mieć również na uwadze późniejszy montaż zakupionych elementów. Kładzenie płytek może stanowić nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli dobierze się nieodpowiedni klej czy podkład.