Okna na dachu płaskim - jak ochronić przed nagrzewaniem

Podobnie jak tradycyjne okna połaciowe, okna montowane na dachu płaskim powinny być chronione przed nagrzewanie, a tym samym chronić pomieszczenia przed nagrzewaniem. Dostępne są rolety plisowane, rolety zaciemniające i markizy, które regulują dopływ światła do wnętrza, a przy tym są bardzo wygodne w obsłudze.


Okno zamontowane na dachu płaskim, od strony wnętrza znajduje się na suficie, a więc obsługa osłon przeciwsłonecznych jest utrudniona. Producenci okien do dachów płaskich, tacy jak firma VELUX, rozwiązali ten problem, oferując osłony zasilane elektrycznie, a tym samym dając możliwość sterowania nimi zdalnie. Rolety i markizy są również kompatybilne z technologią io-homecontrol®, czyli komunikacją radiową stosowaną do bezpiecznego przesyłania poleceń lub informacji. Jakie osłony wybrać? Rolety plisowane, zaciemniające czy markizy? To zależy czy chcemy tylko delikatnie przysłonić światło czy jednak zaciemnić pomieszczenia, czy wolimy mieć roletę od strony wewnętrznej czy raczej markizę na zewnątrz.


Rolety plisowane

To bardzo elegancki i dekoracyjny sposób ochrony przed nagrzewaniem. Delikatnie rozpraszają naturalne światło, łagodzą jego intensywność, tworzą miły nastrój. Są wykonane z tkaniny poliestrowej, przesuwają się na estetycznych prowadnicach. W ofercie VELUX dostępne w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Obsługuje się je zdalnie za pomocą pilota.


Rolety zaciemniająco-izolujące

Te rolety nie tylko dekorują pomieszczenie, ale także doskonale ograniczają nasłonecznienie pokoju dzięki podwójnie plisowanej tkaninie zaciemniającej. W tkaninie są ukryte linki, a między warstwami materiału znajduje się aluminiowa powłoka, która zwiększa skuteczność izolacji i poprawia komfort przebywanie w pomieszczeniu. Taka budowa rolet daje wysoką ochronę przed nagrzewaniem i bardzo mocne przyciemnienie. Dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym. Są sterowane zdalnie za pomocą panelu dotykowego VELUX INTEGRA. System ten ma wiele przydatnych funkcji poza otwieraniem i zamykaniem osłon - można na przykład zaprogramować podnoszenie i opuszczanie rolet o określonych godzinach.


Markizy

Stanowią bardzo skuteczną ochronę przed nagrzewaniem, ponieważ montuje się je po zewnętrznej stronie okna, pod kopułą. Dzięki temu markizy odbijają promienie słoneczne, zanim te nagrzeją szybę. Zatrzymują w ten sposób do 76% ciepła pochodzącego z energii słonecznej. Oferowane w kolorze białym. Zasilane są energią słoneczną, więc nie ma konieczności doprowadzania okablowania. Obsługuje się je pilotem, oferowanym w zestawie z markizą. Akumulator jest energooszczędny - bez ładowania jest w stanie wykonać 600 cykli pracy. W razie potrzeby (choć to w praktyce zdarza się rzadko) rolety solarne można obsługiwać ręcznie.Wszystkie osłony do okien na dach płaski są objęte 3-letnią gwarancją. Więcej informacji na:

http://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/rolety-do-okien-do-plaskiego-dachu

Najaktywniejsi blogowicze:
statystyka ostatniego miesiąca
1. 
karolinalabajczyk offline
- CALIFORNIA 2
2. 
budowajablonkig2 offline
- DOM W JABŁONKACH (G2)
3. 
czteryem offline - INDYWIDUALNY
4. 
wichrowewzgorza offline
- HOMEKONCEPT-13
5. 
kominywtle offline - ELDORADO
6. 
asikris offline - DOM Z BALI
7. 
lorki offline - MADERA
8. 
tomasznowak29 offline
- INDYWIDUALNY
9. 
mariemil2018 offline
- NEO II G1 ENERGO
10. 
naszanektarynka offline
- INDYWIDUALNY - NA ...
Obserwowane blogi:
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.