Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

arlenka | Obserwuj

2015-05-05

dla Monikaadam :)

szczegół podmurówki od wieńca do górnego wiązara:

blog budowlany - mojabudowa.pl


6 Komentarze
Data dodania: 2015-05-05 20:58:37
Bardzo dziękuję:D
odpowiedz
Data dodania: 2015-05-06 00:32:13
Gdzie jest tutaj wentylacja dachu i wełny tz. odprowadzanie wilgoci? Polecam strop lany ocieplony styropianem min 10 cm na to wylewka, będzie bezpieczniej. Pozdrawiam
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-05-06 10:35:12
Wiesz co u mnie konstrukcja stropu będzie drewniana (dolny pas wiązarów dachowych prefabrykowanych) w związku z tym nie będę wchodzić w lany strop ze względu na koszty, a poza tym poddasze mam nieużytkowe (tylko na ok. 50 m2 wzmocnienie wiązarów na graciarnię). Strop będę miała ocieplony wełną mineralna (na sznurkach pomiędzy krokwiami i pod.
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
arlenka  
Data dodania: 2015-05-06 10:38:55
Konstrukcja mojej przegrody - Dach - jest następująca: 1 Dach REI 120 Lp. Materiał Gr.[cm] 1 Dachówka ceramiczna 5,0 2 Łaty drewniane 4,0 3 Kontrłaty drewniane 4,0 4 Membrana wstępnego krycia 0,1 5 Krokwie dzwigaru / izolacja termiczna – wełna mineralna lub pianka 20,0 6 Folia paroizolacyjna 0,1 Nie potrafię Ci odpowiedzieć wprost na pytanie dotyczące wentylacji dachu ponieważ najzwyczajniej w świecie nie znam się na tym :). A coś na rysunku albo w opisie warstw jest nie tak?
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
Data dodania: 2015-05-06 11:44:06
Mój sąsiad stawiał dom w parterze ponad 200 m2 użytkowej. Mam porównanie. Na pewno Twój strop ocieplany wełną będzie cieplejszy niż mój z terivy +10 cm styropianu. + 6 cm posadzki. Ale czy tańszy i bezpieczniejszy o tym bym dyskutował. Chyba, że masz własny las to będzie może taniej. Strop drewniany szybciej się stawia ale nie jest łatwiejszy w wykonaniu.... Ja nie muszę Cie do niczego przekonywać to Ty tam będziesz mieszkał. Pamiętaj gdy będziesz stawiał strop drewniany. - wieniec musi być solidnie zbrojony, betonu min B20 sąsiad miał około 50 cm wysokości po obwodzie i na ściankach działowych poszło dużo betonu. Jak będzie za słaby ( delikatny) wieniec to domek może się rozjechać. ( dodatkowo dach będzie ciężki przez dachówkę planowaną) - Przy takim dachu ocieplanym wełną, warto by było zrobić impregnację ciśnieniową więźby dachowej. - płyty gipsowe na suficie sąsiad dawał podwójne na mijane. - drzewo musi być dobrze wysezonowane na strop i dach. Powodzenia
odpowiedz
arlenka  
Data dodania: 2015-05-06 12:31:07
Dzięki za super info. Tak na wstępie to jestem kobietką :) Jeżeli chodzi o konstrukcję dachu i stropu to trójkatne wiązary prefabrykowane robione na zamówienie w wyspecjalizowanej firmie. Drewno na wiązary sprowadzane będzie z Niemiec. Będzie to drewno konstrukcyjne C24, impregnowane zanurzeniowo, łączone na płytki kolczaste. Przyjedzie na budowę częściowo zmontowane, a na budowie bedą dźwigiem na wieńcu montować - podobno 2 dni im to zajmie.
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
arlenka OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 610641
Komentarzy: 3580
Obserwują: 1024
Wpisów: 436 Galeria zdjęć: 2279
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Polska
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia