240 tys. użytkowników
681352 zdjęć, 903555 komentarzy
202 osoby online

Baseny stelażowe na mały ogródek - jakie wybrać?


Baseny stelażowe dostępne są obecnie w różnych rozmiarach i kształtach. Z powodzeniem mogą uzupełniać architekturę zarówno dużego ogrodu, jak i niewielkiej działki. Zobacz, jaki basen wybrać na mały ogródek, w którym każdy m2 ma znaczenie.

Czy mały basen na stelażu w ogóle ma sens?

Jasne, że ma! Posiadanie własnego basenu ogrodowego, chociaż niewielkiego, docenisz już w pierwszy upalny dzień – zwłaszcza w pandemicznej rzeczywistości. Otwarcie publicznych pływalni latem 2021 wcale nie jest pewne. Obawiasz się, że w takim basenie będziesz mógł tylko się moczyć? Zainwestuj w symulator pływania! To specjalna linka do basenu. Kosztuje ok. 120 zł i pozwala poczuć się, jak podczas treningu na pełnowymiarowym basenie, nawet, jeśli Twój zbiornik mierzy 2 metry. Pamiętaj, że im mniejszy i płytszy basen, tym lepiej sprawdzi się on dla najmłodszych, kilkuletnich użytkowników. Będzie dla nich bezpieczniejszy.


Mały basen stelażowy BESTWAY (274 x 66 cm) – idealny dla dzieci

Gdzie kupić mały basen na stelażu?

Baseny stelażowe sprzedawane są za pośrednictwem stacjonarnych i internetowych sklepów ogrodniczych i budowlano-dekoracyjnych. Możesz je bez problemu kupić przez cały rok. Mały basen na stelażu, czyli mierzący 2-3 m średnicy (dotyczy to modelu okrągłego) lub nieco powyżej 2 m długości (dotyczy modelu prostokątnego) oferuje Dollo. To oficjalny dystrybutor basenów Bestway i Intex, najpopularniejszych marek basenowych w Polsce. Wybrane modele basenów sprzedawane są w rozbudowanych zestawach. Zestaw taki, oprócz samego zbiornika, może zawierać m.in. pompę filtrującą, drabinkę, matę ochronną, chemię basenową czy zadaszenie na basen stelażowy. Większość z tych akcesoriów jest niezbędnych do prawidłowego uruchomienia i komfortowej eksploatacji basenu przez cały sezon. 


Mały basen stelażowy BESTWAY (305 x 76 cm) - zestaw 16w1

Gdzie postawić basen stelażowy?

Nawet mały basen stelażowy wymaga wybrania odpowiedniego miejsca w ogrodzie i właściwego przygotowania podłoża. Miejsce na basen powinno być dobrze nasłonecznione. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, jak grzać wodę w basenie, bo będzie się ona nagrzewać w sposób naturalny od promieni słonecznych. Kąpiel w słońcu jest też znacznie przyjemniejsza. W cieniu, nawet w gorące dni, może być Ci zimno. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mały metraż działki mocno ogranicza pole manewru i ostatecznie basen stanie po prostu tam, gdzie zostało wolne miejsce…

Na czym postawić basen stelażowy?

Ważniejsze od samej lokalizacji jest podłoże. Musi być ono czyste, równe i pozbawione ostrych elementów, np. kamyków. Na czym postawić basen? Do wyboru są różne opcje: trawnik, cienka warstwa piasku, kostka brukowa, wylewka betonowa, drewniany podest czy płyty tarasowe. Pod basen należy podłożyć specjalną matę ochronną. Na ogół znajduje się ona w zestawie z produktem. Jeśli zależy Ci na wizualnej lekkości i kompaktowości zbiornika, możesz (chociaż częściowo) wkopać basen stelażowy w ziemię i stworzyć zabudowę. 


Mały basen stelażowy BESTWAY - z matą pod basen w zestawie


Jak rozłożyć basen stelażowy?

Proces (samodzielnego) rozkładania basenu stelażowego nie jest skomplikowany. Nie wymaga użycia pompki. Po prostu składasz metalową konstrukcję złożoną z grubszych rurek poziomych i cieńszych pionowych. W dołączonej przez producenta instrukcji znajdziesz szczegółowe informacje, jak rozłożyć basen stelażowy krok po kroku. Możesz też skorzystać z filmików instruktażowych, dostępnych w Internecie. Na koniec napełniasz zbiornik wodą na wysokość ok. 2-3 cm. Gdy upewnisz się, że basen stoi stabilnie, teren jest idealnie równy i wszystkie elementy zostały prawidłowo zamontowane, możesz kontynuować napełnianie. Wodę zakręć dopiero, gdy do górnej krawędzi pozostanie ok. 10 cm.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.

artykuł partnera
Współczesny rynek nieruchomości i infrastruktury oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dla różnorodnych potrzeb klientów. Wśród nich szczególną uwagę zwracają garaże blaszane premium, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród indywidualnych właścicieli, jak i profesjonalistów z branży budowlanej oraz logistycznej.
więcej
artykuł partnera
Przed przystąpieniem do malowania betonu konieczne jest właściwe przygotowanie powierzchni. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie betonu z wszelkich zabrudzeń, takich jak olej, kurz czy inne zanieczyszczenia. Następnie należy usunąć wszelkie stare powłoki, aby nowy lakier mógł prawidłowo przylegać do podłoża.
więcej
artykuł partnera
Znana pod takimi nazwami jak thermo sosna czy thermososna, termo sosna to specjalnie przygotowane drewno idealnie nadające się do elewacji. Do jego uzyskania niezbędne jest podgrzewanie drewna sosnowego przy użyciu pary wodnej aż do uzyskania wysokich temperatur. Zmienia to strukturę drewna, nadając mu specjalne właściwości. Dla (...)
więcej
artykuł partnera
W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do komfortu i estetyki naszych wnętrz. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu jest narożnik. Jednak standardowe modele dostępne w sklepach nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, dlatego coraz więcej osób decyduje się na narożnik na zamówienie, który idealnie (...)
więcej
artykuł partnera
Plexi, znane również jako pleksi, plexiglas czy PMMA (polimetakrylan metylu), to wszechstronny materiał, który znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach, od budownictwa po sztukę. Jego popularność wynika z wyjątkowej trwałości, przejrzystości i odporności na warunki atmosferyczne.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.