240 tys. użytkowników
682065 zdjęć, 903202 komentarzy
41 osób online

Baseny stelażowe na mały ogródek - jakie wybrać?


Baseny stelażowe dostępne są obecnie w różnych rozmiarach i kształtach. Z powodzeniem mogą uzupełniać architekturę zarówno dużego ogrodu, jak i niewielkiej działki. Zobacz, jaki basen wybrać na mały ogródek, w którym każdy m2 ma znaczenie.

Czy mały basen na stelażu w ogóle ma sens?

Jasne, że ma! Posiadanie własnego basenu ogrodowego, chociaż niewielkiego, docenisz już w pierwszy upalny dzień – zwłaszcza w pandemicznej rzeczywistości. Otwarcie publicznych pływalni latem 2021 wcale nie jest pewne. Obawiasz się, że w takim basenie będziesz mógł tylko się moczyć? Zainwestuj w symulator pływania! To specjalna linka do basenu. Kosztuje ok. 120 zł i pozwala poczuć się, jak podczas treningu na pełnowymiarowym basenie, nawet, jeśli Twój zbiornik mierzy 2 metry. Pamiętaj, że im mniejszy i płytszy basen, tym lepiej sprawdzi się on dla najmłodszych, kilkuletnich użytkowników. Będzie dla nich bezpieczniejszy.


Mały basen stelażowy BESTWAY (274 x 66 cm) – idealny dla dzieci

Gdzie kupić mały basen na stelażu?

Baseny stelażowe sprzedawane są za pośrednictwem stacjonarnych i internetowych sklepów ogrodniczych i budowlano-dekoracyjnych. Możesz je bez problemu kupić przez cały rok. Mały basen na stelażu, czyli mierzący 2-3 m średnicy (dotyczy to modelu okrągłego) lub nieco powyżej 2 m długości (dotyczy modelu prostokątnego) oferuje Dollo. To oficjalny dystrybutor basenów Bestway i Intex, najpopularniejszych marek basenowych w Polsce. Wybrane modele basenów sprzedawane są w rozbudowanych zestawach. Zestaw taki, oprócz samego zbiornika, może zawierać m.in. pompę filtrującą, drabinkę, matę ochronną, chemię basenową czy zadaszenie na basen stelażowy. Większość z tych akcesoriów jest niezbędnych do prawidłowego uruchomienia i komfortowej eksploatacji basenu przez cały sezon. 


Mały basen stelażowy BESTWAY (305 x 76 cm) - zestaw 16w1

Gdzie postawić basen stelażowy?

Nawet mały basen stelażowy wymaga wybrania odpowiedniego miejsca w ogrodzie i właściwego przygotowania podłoża. Miejsce na basen powinno być dobrze nasłonecznione. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, jak grzać wodę w basenie, bo będzie się ona nagrzewać w sposób naturalny od promieni słonecznych. Kąpiel w słońcu jest też znacznie przyjemniejsza. W cieniu, nawet w gorące dni, może być Ci zimno. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że mały metraż działki mocno ogranicza pole manewru i ostatecznie basen stanie po prostu tam, gdzie zostało wolne miejsce…

Na czym postawić basen stelażowy?

Ważniejsze od samej lokalizacji jest podłoże. Musi być ono czyste, równe i pozbawione ostrych elementów, np. kamyków. Na czym postawić basen? Do wyboru są różne opcje: trawnik, cienka warstwa piasku, kostka brukowa, wylewka betonowa, drewniany podest czy płyty tarasowe. Pod basen należy podłożyć specjalną matę ochronną. Na ogół znajduje się ona w zestawie z produktem. Jeśli zależy Ci na wizualnej lekkości i kompaktowości zbiornika, możesz (chociaż częściowo) wkopać basen stelażowy w ziemię i stworzyć zabudowę. 


Mały basen stelażowy BESTWAY - z matą pod basen w zestawie


Jak rozłożyć basen stelażowy?

Proces (samodzielnego) rozkładania basenu stelażowego nie jest skomplikowany. Nie wymaga użycia pompki. Po prostu składasz metalową konstrukcję złożoną z grubszych rurek poziomych i cieńszych pionowych. W dołączonej przez producenta instrukcji znajdziesz szczegółowe informacje, jak rozłożyć basen stelażowy krok po kroku. Możesz też skorzystać z filmików instruktażowych, dostępnych w Internecie. Na koniec napełniasz zbiornik wodą na wysokość ok. 2-3 cm. Gdy upewnisz się, że basen stoi stabilnie, teren jest idealnie równy i wszystkie elementy zostały prawidłowo zamontowane, możesz kontynuować napełnianie. Wodę zakręć dopiero, gdy do górnej krawędzi pozostanie ok. 10 cm.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.

artykuł partnera
Aranżacja ogrodu to coś więcej niż tylko posadzenie i pielęgnacja odpowiednio dobranych roślin – to proces tworzenia przestrzeni, która staje się przedłużeniem Twojego domu. Ogród może być miejscem spotkań, relaksu, zabawy z dziećmi i źródłem codziennej inspiracji. W tym artykule podpowiemy, jak zadbać o ogród, by stał się harmonijną przestrzenią, zarówno funkcjonalną, jak i pe (...)
więcej
artykuł partnera
Czysty podjazd, zadbana kostka, równo przycięta trawa – ogród nie musi być miejscem, które wymaga całych weekendów pracy. Jeśli masz pod ręką odpowiedni sprzęt, większość zadań da się wykonać szybko i bez wysiłku. Sprawdź, co warto mieć, by pielęgnacja przestrzeni wokół (...)
więcej
artykuł partnera
Wielu inwestorów podczas budowy domu skupia się głównie na dachu i ścianach, tymczasem ocieplenie fundamentów jest równie ważnym elementem, który wpływa na trwałość konstrukcji i koszty eksploatacji budynku. Prawidłowe ocieplenie fundamentu, łączące izolację termiczną z przeciwwilgociową, zapobiega ucieczce ciepła ..
więcej
artykuł partnera
Kiedy inwestor staje przed wyborem materiału do wykończenia elewacji, kryteria są jednoznaczne: trwałość, funkcjonalność i parametry techniczne. Wśród dostępnych rozwiązań, tynki cienkowarstwowe zyskały ugruntowaną pozycję.
więcej
artykuł partnera
Budowa własnego domu to jedno z największych życiowych marzeń. Ale kiedy przychodzi co do czego, pojawia się mnóstwo pytań, decyzji i… stresu. Jak znaleźć dobrą ekipę? Kiedy zamawiać materiały? Co jeśli ktoś coś zawali, a prace utkną na miesiąc?
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.