240 tys. użytkowników
675090 zdjęć, 906879 komentarzy
324 osoby online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu
Artykuły partnerskie
18 dni temu

Na badania termowizyjne decydujemy się w momencie, gdy obawiamy się w danym budynku mostków ciepła – to miejsca, które prowadzą do niekontrolowanej ucieczki ciepła z budynku. Gdy one występują, nie tylko mogą generować dla nas wyższe koszty ogrzewania ...

18 dni temu

Kuna wygląda sympatycznie, ale może narobić sporo szkód. Mogłoby się wydawać, że w samym ogrodzie nie będzie za bardzo przeszkadzała, i to byłoby może prawdą, gdyby nie to, że prędzej czy później będzie też próbowała dostać się do domu, a tam może już poważnie dać się we znaki.

27 dni temu

Kwiatami obdarowujemy się z okazji różnych świąt, uprawiamy je na grządce przy domu lub trzymamy w doniczkach na parapecie. To właśnie one sprawiają, że codzienność nabiera kolorów, a my, bez względu na to, gdzie mieszkamy, możemy poczuć się bliżej natury.

27 dni temu

Wnętrze domu czy mieszkania możemy udekorować na wiele różnych sposobów – przyklejając na ścianach tapety, ustawiając bibeloty czy wieszając obrazy. Na uwagę zasługuje jednak jeszcze jedno rozwiązanie, które odznacza się nie tylko aspektem estetycznym, ale i praktycznym.

27 dni temu

Choć artystów od zawsze fascynował otaczający ich świat, to również dostrzegali oni niepowtarzalność i wyjątkowość każdego człowieka jako jednostki. Dlatego też chętnie tworzyli portrety oraz inne płótna, których tematem byli właśnie ludzie.

1 miesiąc temu

W każdym domu i warsztacie, czy to hobbystycznym, czy profesjonalnym, przydatnym elektronarzędziem jest dobrze wybrana wiertarka. Na rynku można dostać wiele modeli tego typu urządzeń, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko mocą, lecz także funkcjami czy sposobem zasilania.

1 miesiąc temu

Wybór wykończenia posadzki przysparza nam często wiele problemów. Decyzja dotyczy nie tylko samej aranżacji, ale także wytrzymałości podłogi oraz jej pielęgnacji. A to i tak nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę.

1 miesiąc temu

Jeśli chcemy, aby w naszej łazience pojawił się prysznic, musimy zastanowić się także nad wyborem brodzika. Aktualnie w sklepach stacjonarnych oraz internetowych ...

1 miesiąc temu

Zdecydowanie dobrze jest w dzisiejszych czasach posiadać dom. Jeśli mamy działkę lub też planujemy jej zakup, warto zastanowić się, na czym nam zależy najbardziej.

2 miesiące temu

Wiele osób zastanawia się, jakie meble wybrać do kuchni. Wbrew pozorom jest to naprawdę trudne zadanie, które wymaga od nas sporo wysiłku. Prawda jest jednak taka, że najważniejsze zasadą, jaką powinniśmy się kierować w czasie zakupów, jest to, że w kuchni musimy czuć się swobodnie, komfortowo i po prostu dobrze.

2 miesiące temu

Ogrzewanie podłogowe wielu osobom kojarzy się z komfortem, wygodą i rozwiązaniem dla nieco bardziej zamożnych ludzi. Jak jednak jest naprawdę? Czy opłaca się inwestować w instalację ogrzewania podłogowego? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te i wiele więcej innych ciekawych pytań dotyczących tego systemu ogrzewania.

2 miesiące temu

Usuwanie kamienia i osadów w łazience nie musi być czasochłonnym zajęciem! Brud gromadzi się niemal wszędzie – na umywalce, bateriach, w wannie, toalecie, na płytkach i pod prysznicem. Jak i czym go usunąć? Znamy odpowiedź na pytanie – poznasz ją w tym artykule!

2 miesiące temu

Wybierając szafę do domu, warto kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale także funkcjonalnością konkretnego modelu. Poza stylem i odpowiednimi wymiarami mebla, należy również zastanowić się, który system zamykania okaże się lepszym rozwiązaniem.

2 miesiące temu

Jednym z głównych elementów kompletnego systemu alarmowego są czujniki magnetyczne, kontaktrony umożliwiają zabezpieczenie drzwi oraz okien przed niepowołanym wejściem, a także pomagają spłoszyć intruza.

2 miesiące temu

Zachwycające oko, ożywiające wnętrze i dodające mu niepowtarzalnego uroku – panele 3D to najnowszy trend dekoracyjny, który przykuwa swoją elegancją i kunsztem. Doskonale zastępuje beton dekoracyjny i jest odporny na uszkodzenia.

2 miesiące temu

Wykorzystanie gazu ziemnego do ogrzewania domu to bardzo popularne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Co jednak jasne, aby korzystać z tego paliwa, działka musi być podłączona do sieci przesyłowej.

3 miesiące temu

Chcesz kupić nieruchomość? A może interesuje Cię ustalenie statusu na przykład działki, jaką ma ktoś w rodzinie? Te informacje można znaleźć w księdze wieczystej. Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc z niej skorzystać?

3 miesiące temu

Choć zimy w Polsce stają się z roku na rok coraz cieplejsze, to rokrocznie obserwujemy dużą dynamikę i nieprzewidywalną zmienność klimatyczną w okresie jesienno-zimowym. Takie warunki stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla konstrukcji dachów i budynków mieszkalnych oraz komercyjnych, ale także mogą poważnie zagrozić ich użytkownikom i przechodniom.

3 miesiące temu

Rynek działalności, które skupiają się na „budowlance”, od wielu lat rozwija się w Polsce bardzo prężnie. Na przestrzeni kilku dekad urósł on do ogromnych rozmiarów i stanowi jedną z kluczowych gałęzi gospodarki. Jak radzą sobie firmy z tego obszaru rynku?

3 miesiące temu

Czy termomodernizacja domu ma sens? Na pytanie to odpowie twierdząco każdy, kto ją już przeprowadził. Obiektywnie patrząc, działania w tym kierunku pozwalają na zdecydowanie poprawienie komfortu życia oraz ograniczenie wydatków na ogrzewanie budynku. Co jednak jasne, inwestycje w zakup nowego pieca, wymianę okien i drzwi czy ocieplenie ścian wiążą się z poważnymi kosztami. Sposobem na ich zmniejszenie może być jednak pozyskanie odpowiedniego dofinansowania. Czy to możliwe?

Zobacz pozostałe artykuły partnerskie
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.