240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
275 osób online

Beton na ścianę w salonie - aranżacje z betonem architektonicznym, inspiracje!


Chcesz, aby urządzić wnętrze w industrialnym, loftowym stylu? Sięgnij po beton architektoniczny na ścianę. Jego wyjątkowa szarość, będzie się doskonale komponowała z barwnymi meblami i dodatkami w mocnych kolorach.




Czym jest beton architektoniczny?

Beton architektoniczny na ścianę bazuje na żywicy lub cemencie. Jest on trwałym i dobrym materiałem, którego nie trzeba malować ani tynkować. Beton architektoniczny jest barwiony w masie, dlatego bez problemu można użyć go do wykończenia ścian, podłóg, zlewów czy blatów. Ten wyjątkowy materiał umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni, a także przecieranej i fakturalnej z odbitymi wzorami. Obecnie coraz popularniejsza staje się również powierzchnia płukana, powstająca dzięki spłukiwaniu betonu i odsłanianiu kryszwa, np. granitu czy bazaltu.



Żywiczny beton architektoniczny na ścianę jest bardziej plastyczny, niż ten bazujący na cemencie, przez co umożliwia lepsze odbijanie motywów.

Beton architektoniczny - aranżacje


Dzięki betonowi architektonicznemu można wykończyć niemal każdą powierzchnię, jednak należy stosować go z umiarem. Zbyt duża ilość tego materiału może być przytłaczająca i sprawić, że wnętrze będzie wyglądało ponuro.

Jeśli chcesz wykorzystać beton architektoniczny w salonie, kuchni lub łazience, pamiętaj o odpowiedniej aranżacji. Ten materiał najlepiej współgra ze szkłem, drewnem, kamieniem i metalem. W pomieszczeniach z betonem warto postawić meble w ciepłych kolorach i umieścić dodatki w żywych odcieniach. Ponadto warto zastosować ten materiał tylko na jednej ze ścian lub jako element wykończenia wnęki lub kominka. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie betonu architektonicznego w kuchni nad blatem. Należy jednak pamiętać, że w tym przypadku istotne jest odpowiednie zaimpregnowanie materiału, aby nie chłonął zanieczyszczeń i tłuszczu.

Obecnie modnym rozwiązaniem jest również umieszczenie betonu architektonicznego w łazience, np. we wnętrzu kabiny prysznicowej. Ta opcja również wymaga odpowiedniego zaimpregnowania przy pomocy żywicy lub wosku. Co jakiś czas warto sięgnąć także po środek hydrofobowy.

Beton architektoniczny w kuchni - czy to na pewno dobre rozwiązanie?


Kuchnia z dodatkiem betonu wygląda szykownie, modnie i nowocześnie, jednak czy to rozwiązanie na pewno jest praktyczne? Przecież to właśnie w tym pomieszczeniu tworzy się najwięcej zanieczyszczeń. Jak się jednak okazuje, zastosowanie betonu w kuchni to świetny pomysł, gdyż ten materiał jest odporny na zabrudzenia i łatwy do mycia. Ponadto można go szorować na mokro. Warto również zaznaczyć, że beton architektoniczny cechuje się odpornością na zarysowania, brud, promienie UV oraz wodę. Podczas wyboru betonu do kuchni, warto sięgnąć po materiał dodatkowo odporny na grzyby i bakterie. Zatem, beton architektoniczny doskonale sprawdza się w kuchni i bez problemu może być położony w miejscach trudnych do utrzymania w czystości. Należy jednak pamiętać, że ten materiał wymaga systematycznej impregnacji i regularnego czyszczenia z tłustych plam.

Jaki kolor betonu architektonicznego?


Beton architektoniczny stał się tak popularny, że producenci zaczęli oferować ten materiał w wielu różnych kolorach. Dużym uznaniem wśród konsumentów cieszą się ciemne odcienie, które są sposobem na ożywienie białych pomieszczeń. Wybierając intensywną barwę betonu, warto dobrać do niej stalowe i drewniane dodatki, które sprawią, że wnętrze nie będzie wyglądało ponuro.



Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.

Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy sufitowe to wszechstronny element dekoracyjny, który potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Te pozornie drobne detale mają moc transformacji wnętrza, łącząc w sobie funkcjonalność z estetyką na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, czy marzysz o subtelnym, klasycznym wykończeniu, czy poszukujesz efektownego akcentu, listwy sufitowe sprostają Twoim najśm (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.