240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
312 osoby online

Czym się kierować przy wyborze kanapy do salonu?


Salon jest miejscem, w którym wypoczywamy wraz z całą rodziną, ale także przyjmujemy przybyłych gości. W jego przestrzeni nie może zabraknąć więc mebla wypoczynkowego, który pozwoli na przebywanie w większym gronie w komfortowych warunkach. Najlepszym rozwiązaniem do salonu może okazać się kanapa. Jak jednak wybrać najodpowiedniejszą? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? Przekonajmy się, czym się kierować, aby zakup okazał się trafiony.



Jaka kanapa do salonu?

Aranżując salon i wybierając do niego meble wypoczynkowe, musimy pamiętać o kilku aspektach, które będą decydowały o ich później praktyczności, jednocześnie zachowując odpowiednią estetykę. Warto przemyśleć swoje potrzeby, ale i możliwości, by właściwie dostosować do nich zakup. Co wziąć pod uwagę?

1. Wymiary dopasowane do metrażu

Różnorodność dostępnych w sprzedaży mebli wypoczynkowych pozwala na dopasowanie ich do swoich potrzeb pod kątem wielkości. Jest to niezwykle ważne, gdyż wybór kanapy do salonu powinien być podyktowany jego metrażem. W niewielkim pokoju dziennym lepiej się sprawdzi mebel o małych wymiarach, którego wielkość nie przytłoczy niepotrzebnie wnętrza, a jednocześnie stanie się komfortowym miejscem na wypoczynek np. dwóch osób. W salonach o sporej powierzchni odpowiedniejsze będą kanapy o większej długości i szerokości, które pomieszczą więcej osób jednocześnie, ale także sprawią, że wybrany mebel nie zginie w dużym metrażu.

2. Styl kanapy a aranżacja salonu

Wybór kanapy do pokoju dziennego musi być podyktowany także stylem, w jakim został on urządzony. Jak wyglądają pozostałe meble? Jakiego typu oświetlenie i dodatki planujemy uwzględnić w salonie? W sprzedaży znajdziemy ciekawe kanapy m.in. w stylu nowoczesnym, klasycznym bądź rustykalnym, które pozwolą wpasować je w pozostałe elementy pomieszczenia.

Na co dokładnie zwrócić uwagę? O stylu danego mebla będzie świadczył jego kształt, typ nóżek oraz materiał obicia. Zaokrąglone czy kwadratowe boki? Metalowe, a może drewniane nóżki? Pluszowa czy welurowa tkanina? Uwzględnijmy swoje preferencje, pamiętając jednocześnie o późniejszej potrzebie pielęgnacji i konserwacji, którą ułatwią np. powłoki hydrofobowe.

3. Jak dobrać kolor kanapy do wnętrza?

Gdy już zdecydujemy, jaki wymiar i styl kanapy do salonu będzie dla nas najlepszy, czas na dobór jej koloru. Wiele zależy od tego, jaką wizję pokoju dziennego obierzemy i to, co nam się podoba. Piękny wystrój możemy stworzyć na dwa sposoby: poprzez spójne, delikatne dopasowanie kolorystyki do pozostałych mebli bądź poprzez postawienie na kontrast.

W pierwszym wariancie najkorzystniejszym zakupem może okazać się kanapa do salonu w odcieniu beżu, szarości czy delikatnych brązów. W drugim zaś strzałem w dziesiątkę będzie mebel o wyrazistej barwie musztardowej, czerwieni, granatu, a nawet turkusu.

4. Kanapa z funkcją spania czy bez?

Jeśli cenimy możliwość przenocowania przybyłych gości, istotnym aspektem przy wyborze mebla wypoczynkowego będzie to, czy posiada on funkcję spania. Możliwość rozłożenia kanapy będzie nieoceniona w momencie przyjazdu rodziny z drugiego końca Polski, ale także w nieprzewidzianych sytuacjach życiowych naszych znajomych, gdy będą potrzebowali noclegu. Przy dobieraniu mebla należy wtedy sprawdzić powierzchnię spania po rozłożeniu i upewnić się, że zmieści się on w naszym salonie.

Nie zawsze funkcja spania jest niezbędnym elementem kupowanej kanapy, np. gdy posiadamy pokój gościnny. Nie musimy wtedy uzależniać swojego wyboru od możliwości rozłożenia danego mebla, a postawić wyłącznie na jego estetykę. 

Wszystkie wątpliwości rozwiane? W takim razie czas na zakupy. Powodzenia w wyborze!

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.

Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy sufitowe to wszechstronny element dekoracyjny, który potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Te pozornie drobne detale mają moc transformacji wnętrza, łącząc w sobie funkcjonalność z estetyką na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, czy marzysz o subtelnym, klasycznym wykończeniu, czy poszukujesz efektownego akcentu, listwy sufitowe sprostają Twoim najśm (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.