240 tys. użytkowników
680709 zdjęć, 903423 komentarzy
440 osób online

Jak stworzyć funkcjonalne oddzielenie przestrzeni w salonie?


Nasz salon pełni najczęściej wiele różnych funkcji. To miejsce wypoczynku, a w małych mieszkaniach nawet sypialnia, to również gabinet z biurkiem, jadalnia, a także główne miejsce przyjmowania gości. Jak zatem funkcjonalnie oddzielić poszczególne przestrzenie w salonie? Czy w tym zakresie lepiej postawić na ścianki kartonowo-gipsowe czy lepiej funkcjonalne regały? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.


Praktyczne regały – więcej niż miejsce do trzymania książek


Zwracamy uwagę przede wszystkim na funkcjonalne regały. One mogą odgrywać wiele różnych ról. Klasycznie wykorzystuje się je do przechowywania książek. Poza domową biblioteczką można też na nich trzymać rozmaite bibeloty, pamiątki oraz wszystko to, co dobrze wygląda i co chcemy mieć zawsze pod ręką w tym pomieszczeniu. Regały doskonale sprawdzają się również jako oddzielenie poszczególnych funkcji salonu. Można zakryć nim łóżko, które stoi gdzieś w rogu i tworzy osobną sypialnię. W ten sam sposób można oddzielić gabinet z biurkiem i wygodnym fotelem. Czasem w taki sposób akcentuje się też podział salonu na miejsce wypoczynku oraz rodzinną jadalnię. Dzięki regałom można też odseparować przestrzeń uznawaną przez nas za prywatną od tej, w której przyjmujemy gości.


Regał bez tylnej ścianki czy z tylną ścianką?


Należy tylko odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – czy lepszy będzie regał bez tylnej ścianki czy też ten wyposażony w tylną ściankę. W pierwszym wariancie będzie bowiem widać, co kryje się za regałem. Drugi natomiast całkowicie oddzieli obie przestrzenie. Na pewno pierwsza opcja uchodzi za bardziej nowoczesną i designerską. Nie każdy jednak lubi taką aranżację domowej przestrzeni. Poza tym regały mogą także wyglądać jak jednolite ściany. Często wyposaża się je bowiem w zamykane szafki. Przechowywane w nich przedmioty nie są zatem widoczne. Nawet jak od czasu do czasu wkradnie się tam drobny bałagan, nie zobaczą tego przybyli do nas goście. Wyjątkowo efektowne są regały, które tworzą jednolitą taflę. Nie wyposaża się ich nawet w uchwyty, a raczej w dotykowy system otwierania.


Gdzie kupić idealny regał?


Polecamy w szczególności ofertę sklepu internetowego 9design.pl. Tam dostępne są różnorodne modele regałów. Zarówno te z tylną ścianką, jak i bez niej, tworzące jednolitą taflę, jak i regały z uchwytami. Można też kupić taki mebel w dowolnym wariancie kolorystycznym – od klasycznej czerni, bieli, brązu i beżu, aż po nieco żywsze barwy. Regały pasują przy tym do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, ale również tych bardzo nowoczesnych, urządzonych w stylu glamour, skandynawskim, industrialnym i wielu innych.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

artykuł partnera
Idzie wiosna, a więc przed nami dłuższe i cieplejsze dni, które chętnie spędzimy na świeżym powietrzu. Posiadacze domów z ogrodem, mieszkań z balkonem lub tarasem chętnie korzystają z dobrodziejstw przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.
więcej
artykuł partnera
Budowa domu zawsze jest czasochłonna i skomplikowana, ale na szczęście dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można usprawnić cały proces i uniknąć wielu błędów. Jeżeli więc planujesz w najbliższej przyszłości rozpocząć budowę domu, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Znajdziesz tu opis najważniejszych etapów towarzyszący (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.