240 tys. użytkowników
681005 zdjęć, 903568 komentarzy
170 osób online

Czym są nowoczesne domy? To uniwersalność, niski koszt i funkcjonalność


Nowoczesność powinna kojarzyć się nam wszystkim z usprawnianiem procesów, dążeniem ku prostocie i estetyką. Dokładnie tymi samymi zasadami kierują się projektanci nowoczesnych domów, którzy nie tylko przykładają się do tego, by wyglądały one ładnie, ale także by stały się maksymalnie funkcjonalne. W jaki sposób osiąga się taki efekt?


Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku maksymalne skupienie się na całości, a nie tylko detalach, choć i one są istotne. Nowoczesne domy zyskują popularność ze względu na to, że są uniwersalne i odpowiadają najnowszym trendom, a także dlatego, że są po prostu przystępne dla każdego. Minimalizm jest w tym przypadku kluczem do sukcesu, bo nie tylko nie wyklucza komfortu, ale także sprawia, że całość jest niezwykle ergonomiczna.

Jasne wnętrza

Niezależnie od stylu domu, na który zdecyduje się klient, jeden element pojawia się w większości najlepszych projektów. Jest to świetne doświetlenie wnętrz światłem naturalnym. Żeby więc jak najwięcej słońca wpadało do środka, konieczne są jak największe okna. Dlatego też nowoczesne domy posiadają na tyle dużo szkła, by doświetlanie się żarówkami było jak najmniej konieczne.

Dzięki prostocie, nowoczesny dom może być tani

Obecnie architekci odwołują się w swoich nowoczesnych projektach do prostych brył, dzięki czemu kształt domów optymalizuje koszty budowy. O ile więc w projekcie nie znajdzie się nic ekstrawaganckiego, a projekt skupi się właśnie na prostocie, wówczas spadną również koszty wzniesienia budynku.

Nawet wspomniane duże okna nie są ogromnym obciążeniem finansowym w procesie budowy, choć w zależności od wariantu mogą bardziej lub mniej podnieść jej koszty. Okna bowiem możemy znaleźć w klasycznym wariancie, ale także i takie panoramiczne przesuwne lub nawet narożne. Oczywiście służą one temu, by wnętrze było jak najjaśniejsze, wpuszczając promienie słoneczne nawet na kilka metrów wgłąb.

Architekci wspinają się jednak na wyżyny kreatywności jeśli chodzi o ich umiejscowienie. Nawet w niewielkich domkach w stylu stodoły, które tak bardzo podbijają rynek w ostatnim czasie, można zdziałać cuda z umiejscowieniem wielkoformatowych okien.Tylko ze wsparciem specjalisty projekt będzie prawdziwie nowoczesny

Budowa i projektowanie domów to dziedziny, w których  nie powinno się przeceniać swoich możliwości. Dlatego tak istotne jest oddanie skomplikowanych procesów w ręce prawdziwych ekspertów. Jest tak po przede wszystkim dlatego, że tylko osoba w stopniu zaawansowanym zaznajomiona z tematem będzie w stanie najbardziej zoptymalizować projekt pod oczekiwania klienta. Samodzielne eksperymenty za to mogą okazać się nietrafione.

Poza tym nowoczesny styl wiąże się z pewnymi prawami, które najlepiej jest znać od podszewki. Specjalista doradza klientowi nie tylko w technicznych kwestiach, ale z pewnością zaserwuje też garść patentów do wykorzystania, które mogą okazać się bardzo praktyczne. To właśnie nieoczywiste, a proste rozwiązania są istotnym elementem stylu nowoczesnego.

Artykuł we współpracy z Partnerem.
artykuł partnera
Wybór idealnej lampy pasującej do kuchni to duży krok do sukcesu, ale nie jest to jeszcze koniec. Równie ważny jest dobór światła. Nie każdy bowiem wie, że oświetlenie może wpłynąć nie tylko na wygląd wnętrza, ale także na nastrój osób przebywających w pomieszczeniu.
więcej
artykuł partnera
Nowoczesne fototapety mają niewiele wspólnego ze swoimi prekursorkami, niezwykle popularnymi w latach 90-tych. Wzory są o wiele bardziej różnorodne i pozwalają stworzyć wyjątkowy klimat w dowolnym pomieszczeniu – nie tylko w salonie.
więcej
artykuł partnera
Marzysz o grillowaniu na wysokim poziomie, wykorzystując sprzęt, który łączy w sobie wydajność, zaawansowane technologie i elegancki design? Grill gazowy Napoleon to synonim doskonałości w świecie przygotowywania smacznych posiłków prosto z rusztu.
więcej
artykuł partnera
Świat designu przeżywa nieustającą rewolucję, gdzie innowacje i kreatywność są kluczowe dla redefiniowania domowych przestrzeni. Sklepy meblowe stały się miejscem śmiałych, oryginalnych pomysłów, które przekształcają zwykłe domy w spersonalizowane oazy wygody i piękna. Meble Keter, dzięki swojej jakości, funkcjonalności i ekolog (...)
więcej
artykuł partnera
Sztukateria zewnętrzna, stanowiąca nieodłączny element architektoniczny wielu budynków, łączy w sobie zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne. Dzięki niej fasady nabierają indywidualnego charakteru, podkreślając styl i osobowość danej architektury.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.