240 tys. użytkowników
678927 zdjęć, 907441 komentarzy
282 osoby online

Listwy przysufitowe LED - co warto wiedzieć?


Obecnie niemal każdej osobie zależy na tym, aby urządzić wnętrze swojego domu w unikalny, ciekawy sposób. Choć wybór różnego rodzaju akcesoriów i dodatków jest praktycznie nieskończony, to jednak część osób zdecydowała się pójść o krok dalej i postawić na ledowe listwy, które pozwalają nie tylko ozdobić wnętrze i dodać mu uroku, ale również subtelnie je oświetlić, łącząc tym samym ciekawe efekty wizualne z niezwykłą funkcjonalnością. Nie da się ukryć, że same listwy ledowe nie są niczym nowym, jednak zastosowanie ich przy suficie nieustannie wzbudza zainteresowanie tych, którzy poszukują ciekawych rozwiązań dla swojego domu.Czym są gzymsy ledowe?

Gzymsy ledowe oprócz tego, że potrafią bardzo odmienić pomieszczenie, to jeszcze sprawdzają się znakomicie, jako alternatywa dla znanych wszystkim kinkietów czy zwykłych lampek. Montuje się je tak jak tradycyjne, zwykłe gzymsy, zostawiając jednak niewielką przestrzeń między ścianą a sufitem, dzięki czemu możliwe będzie umieszczenie tam taśmy LED. Takie zastosowanie gzymsów sprawia, że pomieszczenie nie tylko wydaje się większe, ale również odpowiednio, delikatnie oświetlone, dzięki czemu nie męczy oczu. Światło odbija się bowiem od sufitu, a więc jego źródło pozostaje niewidoczne - podobnie jak sama taśma LED. Celem jest, aby nie świeciła ona w stronę pomieszczenia, ale właśnie w kierunku sufitu.

Gzyms do takich zastosowań posiada specjalne wyżłobienie, w którym to montuje się taśmę ledową. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie mocnego podświetlenia krawędzi samego pomieszczeni, co daje bardzo wyjątkowy rezultat i wygląda bardzo efektownie.
Listwy przysufitowe LED zamiast podwieszanego sufitu

Jeszcze jakiś czas temu podwieszane sufity cieszyły się niezwykle dużą popularnością. Dziś jednak są znacznie mniej rozchwytywane, a wszystko to za sprawą właśnie listew przysufitowych LED, których zamontowanie jest znacznie mniej problematyczne oraz przede wszystkim - tańsze. Co więcej, do ich montażu niepotrzebni są fachowcy. Bez problemu można wykonać go samodzielnie, stosując się jedynie do zaleceń producenta. Z racji na to, że listwy są lekkie - uporanie się z tym zadaniem jest nie tylko łatwe i bezproblemowe, ale również szybkie.

Listwy przysufitowe LED nadają się do niemalże każdego pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się zarówno w sypialni, dodając jej tajemniczości i delikatnego oświetlenia, jak i w pomieszczeniach dziennych, gdzie mogą stanowić główne jak i dodatkowe światło. Okazuje się więc, że zastosowanie ich w swoim domu jest pomysłem zdecydowanie wartym rozważenia. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować listwy na dowolny kolor. Pozwala na to większość obecnie dostępnych na rynku modeli. Ważne jednak jest to, aby wybrać odpowiedni rodzaj farby, który nie zawierał będzie rozpuszczalników. W innym wypadku można uszkodzić ich strukturę. Co więcej - listwy nie wymagają specjalnej obróbki przed samym malowaniem, wystarczy jedynie je oczyścić, usuwając tym samym ewentualne zabrudzenia. Dzięki temu ilość pracy nad montażem jest jeszcze mniejsza niż w przypadku wyboru sufitów podwieszanych. Jest to więc idealna opcja dla osób, które nie posiadają dużej ilości czasu oraz specjalnie dużego budżetu.

Gdzie warto dokonać zakupu?

Wybierając sklep, należy pamiętać, aby zwracać szczególną uwagę na jakość produktów. Choć gzymsy są dla wielu lepszą opcją niż sufity podwieszane i wymagają mniejszego nakładu pracy podczas montażu, to jednak warto zadbać o to, aby nie musieć wykonywać tego zadania wielokrotnie. Dobrze jest więc wybrać produkty sprawdzone, wytrzymałe, które będą spełniały swoje zadanie przez długi czas. Wartym polecenia sklepem jest https://manufakturarzeczy.pl/gzymsy, który sprzedaje wysokiej jakości gzymsy, polecane przez wszystkich klientów, którzy zdecydowali się na ich zakup. Sklep podchodzi do każdego indywidualnie i pomaga w wyborze odpowiednich produktów. Z tego powodu, decydując się na zakup gzymsów, warto pamiętać o ofercie Manufaktury Rzeczy.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.
artykuł partnera
Spawanie to proces stosowany zarówno w zakładach przemysłowych, jak i w domach jednorodzinnych. Czynność ta znajduje zastosowanie w różnych okolicznościach. Istnieją różne rodzaje spawarek elektrycznych, a ich stosowanie jest zależne od sytuacji.
więcej
artykuł partnera
Niejednokrotnie na pewno byliśmy zaangażowani w jakieś drobne remonty. Najczęściej wówczas podczas prac wykończeniowych chcemy sobie pomalować pomieszczenie na jakiś konkretny kolor i oczywiście w danym odcieniu.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.