240 tys. użytkowników
680723 zdjęć, 903432 komentarzy
260 osób online

Sypialnia na antresoli - wady i zalety


Sypialnia na antresoli stanowi nietuzinkowe rozwiązanie, umożliwiające efektywne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w mieszkaniu. Pomimo zwiększonej popularności tej techniki i szeregu zalet z nią związanych, niesie ona ze sobą również wiele wad uciążliwych w codziennym funkcjonowaniu. Poznaj najważniejsze korzyści i minusy sypialni na antresoli, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji!Dodatkowa przestrzeń użytkowa

Jedną z podstawowych korzyści, którą niesie ze sobą sypialnia na antresoli, jest dodatkowa przestrzeń użytkowa. Utworzone w ten sposób miejsce pod półpiętrem stanowi doskonałą podstawę dla niewielkiego gabinetu bądź sfery relaksu po ciężkim dniu w pracy. Przestrzeń poniżej antresoli może być również zagospodarowana jako kącik do przechowywania sprzętu domowego bądź innych, rzadko używanych drobiazgów.

Dodatkowa przestrzeń użytkowa ma szczególne znaczenie w przypadku mieszkania o niewielkich rozmiarach, w przypadku którego każde miejsce ma znaczenie. Sypialnia na antresoli uczyni kawalerkę optycznie większą, co bezpośrednio przełoży się na jakość Twojego codziennego funkcjonowania.Nietuzinkowa aranżacja pomieszczenia

Sypialnia na antresoli jest z pewnością jednym z bardziej oryginalnych rozwiązań w aranżacji przestrzeni. Strefa tego rodzaju doskonale sprawdzi się w przypadku mieszkania zaprojektowanego w stylu rustykalnym bądź skandynawskim, stosującym unikalne połączenie bieli z brązem.

Antresola wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniego łóżka, ale również elementów, takich jak barierki, schody, a także drabina. Jednolity dobór wszystkich akcesoriów pozwoli na aranżację przestrzeni w zgodnej, oryginalnej stylistyce. Planując wystrój antresoli, jednym z najważniejszych elementów są materace do spania, w głównej mierze decydujące o jakości snu w danej przestrzeni. Firma Hilding od lat dostarcza produkty spełniające najwyższe standardy, wśród których można odnaleźć egzemplarze nawierzchniowe, sprężynowe, piankowe, medyczne, a także dziecięce. Materacem szczególnie polecanym jest model Hilding Funky, doskonale dopasowujący się do ciała dzięki 7. odmiennym strefom twardości. Warto również wspomnieć o egzemplarzu hybrydowym Hilding Dance, niwelującym odczuwanie przez sen ruchów partnera, ze względu na zastosowane sprężyny kieszeniowe. Materace i poduszki Hilding to przede wszystkim dbałość o szczegóły i spełnianie potrzeb klienta, co potwierdza szereg pozytywnych opinii na temat działalności! Szeroką ofertę producenta Hilding można zobaczyć chociażby na stronie internetowej materacewarszawa.eu.


Niekorzystna cyrkulacja powietrza

Oprócz szeregu zalet sypialni na antresoli, rozwiązanie to niesie ze sobą również wiele minusów, utrudniających codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich jest niekorzystna cyrkulacja powietrza, przez co na półpiętrze utrzymywana jest wyższa temperatura. Taka sytuacja może wpłynąć na duszną atmosferę, a także znaczne pogorszenie jakości snu. Wybór sypialni na antresoli to również konieczność mocniejszego odkręcenia grzejników, ze względu na ciepłe powietrze "uciekające" ku górze, co napędza błędne koło dostosowywania temperatury.

Nieefektywne oświetlenie

Budowa sypialni na antresoli wymaga również wcześniejszego przemyślenia punktów oświetlających wnętrze. Warto mieć ten czynnik na uwadze, ze względu na fakt, iż główne źródło światła na suficie może być zbyt intensywne w sferze nocnego relaksu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie bocznego oświetlenia, dotyczącego wyłącznie antresoli.

Odpowiednia izolacja dachu

Zadbanie o izolację dachu ma szczególne znaczenie w przypadku budowy sypialni na antresoli. Zrezygnowanie z tego punktu może skutkować znacznym zwiększeniem temperatury na półpiętrze w okresie letnim. Gorąca atmosfera spotęgowana niekorzystną cyrkulacją powietrza, a to z kolei źródło obniżonej jakości snu i regeneracji.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

artykuł partnera
Wiosną coraz więcej osób zaczyna poszukiwać systemów klimatyzacji do domu, by nie dać się zaskoczyć wybuchowi gorącego lata. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i zapewnić sobie komfortowe warunki?
więcej
artykuł partnera
Z pewnością, każdy potrafi odróżnić zwykłą kosiarkę od kosy spalinowej. Średnica cięcia, wygoda użytkowania i przeznaczenie obydwu urządzeń mocno się od siebie różnią. Znacznie trudniejszym zadaniem jest wskazanie rozbieżności pomiędzy kosą, a podkaszarką. Przez wiele osób te dwa terminy są traktowane jako równorzędne, a zdarza (...)
więcej
artykuł partnera
Idzie wiosna, a więc przed nami dłuższe i cieplejsze dni, które chętnie spędzimy na świeżym powietrzu. Posiadacze domów z ogrodem, mieszkań z balkonem lub tarasem chętnie korzystają z dobrodziejstw przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.