240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
53 osoby online

Sypialnia na antresoli - wady i zalety


Sypialnia na antresoli stanowi nietuzinkowe rozwiązanie, umożliwiające efektywne wykorzystanie przestrzeni użytkowej w mieszkaniu. Pomimo zwiększonej popularności tej techniki i szeregu zalet z nią związanych, niesie ona ze sobą również wiele wad uciążliwych w codziennym funkcjonowaniu. Poznaj najważniejsze korzyści i minusy sypialni na antresoli, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji!



Dodatkowa przestrzeń użytkowa

Jedną z podstawowych korzyści, którą niesie ze sobą sypialnia na antresoli, jest dodatkowa przestrzeń użytkowa. Utworzone w ten sposób miejsce pod półpiętrem stanowi doskonałą podstawę dla niewielkiego gabinetu bądź sfery relaksu po ciężkim dniu w pracy. Przestrzeń poniżej antresoli może być również zagospodarowana jako kącik do przechowywania sprzętu domowego bądź innych, rzadko używanych drobiazgów.

Dodatkowa przestrzeń użytkowa ma szczególne znaczenie w przypadku mieszkania o niewielkich rozmiarach, w przypadku którego każde miejsce ma znaczenie. Sypialnia na antresoli uczyni kawalerkę optycznie większą, co bezpośrednio przełoży się na jakość Twojego codziennego funkcjonowania.



Nietuzinkowa aranżacja pomieszczenia

Sypialnia na antresoli jest z pewnością jednym z bardziej oryginalnych rozwiązań w aranżacji przestrzeni. Strefa tego rodzaju doskonale sprawdzi się w przypadku mieszkania zaprojektowanego w stylu rustykalnym bądź skandynawskim, stosującym unikalne połączenie bieli z brązem.

Antresola wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniego łóżka, ale również elementów, takich jak barierki, schody, a także drabina. Jednolity dobór wszystkich akcesoriów pozwoli na aranżację przestrzeni w zgodnej, oryginalnej stylistyce. Planując wystrój antresoli, jednym z najważniejszych elementów są materace do spania, w głównej mierze decydujące o jakości snu w danej przestrzeni. Firma Hilding od lat dostarcza produkty spełniające najwyższe standardy, wśród których można odnaleźć egzemplarze nawierzchniowe, sprężynowe, piankowe, medyczne, a także dziecięce. Materacem szczególnie polecanym jest model Hilding Funky, doskonale dopasowujący się do ciała dzięki 7. odmiennym strefom twardości. Warto również wspomnieć o egzemplarzu hybrydowym Hilding Dance, niwelującym odczuwanie przez sen ruchów partnera, ze względu na zastosowane sprężyny kieszeniowe. Materace i poduszki Hilding to przede wszystkim dbałość o szczegóły i spełnianie potrzeb klienta, co potwierdza szereg pozytywnych opinii na temat działalności! Szeroką ofertę producenta Hilding można zobaczyć chociażby na stronie internetowej materacewarszawa.eu.


Niekorzystna cyrkulacja powietrza

Oprócz szeregu zalet sypialni na antresoli, rozwiązanie to niesie ze sobą również wiele minusów, utrudniających codzienne funkcjonowanie. Jednym z nich jest niekorzystna cyrkulacja powietrza, przez co na półpiętrze utrzymywana jest wyższa temperatura. Taka sytuacja może wpłynąć na duszną atmosferę, a także znaczne pogorszenie jakości snu. Wybór sypialni na antresoli to również konieczność mocniejszego odkręcenia grzejników, ze względu na ciepłe powietrze "uciekające" ku górze, co napędza błędne koło dostosowywania temperatury.

Nieefektywne oświetlenie

Budowa sypialni na antresoli wymaga również wcześniejszego przemyślenia punktów oświetlających wnętrze. Warto mieć ten czynnik na uwadze, ze względu na fakt, iż główne źródło światła na suficie może być zbyt intensywne w sferze nocnego relaksu. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zastosowanie bocznego oświetlenia, dotyczącego wyłącznie antresoli.

Odpowiednia izolacja dachu

Zadbanie o izolację dachu ma szczególne znaczenie w przypadku budowy sypialni na antresoli. Zrezygnowanie z tego punktu może skutkować znacznym zwiększeniem temperatury na półpiętrze w okresie letnim. Gorąca atmosfera spotęgowana niekorzystną cyrkulacją powietrza, a to z kolei źródło obniżonej jakości snu i regeneracji.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.