240 tys. użytkowników
680709 zdjęć, 903423 komentarzy
390 osób online

Czym są farby magnetyczne?


Niejednokrotnie na pewno byliśmy zaangażowani w jakieś drobne remonty. Najczęściej wówczas podczas prac wykończeniowych chcemy sobie pomalować pomieszczenie na jakiś konkretny kolor i oczywiście w danym odcieniu. 

Okazuje się jednak, że bardzo mało osób słyszało o rozwiązaniach takich jak farby magnetyczne. Czym konkretnie się charakteryzują? Przede wszystkim chodzi tutaj o niepowtarzalny efekt wizualny. Wszystko przez opiłki żelaza, które znajdują się w składzie takich środków chemicznych. Coraz częściej przecież użytkownicy pomieszczeń mieszkalnych, ale także biurowych starają się nadać im wygląd wyjątkowy. W takich okolicznościach szukamy niepowtarzalnych rozwiązań estetycznych. Dostęp mamy przecież do najróżniejszych stylistyk, a dzięki tego rodzaju farbom możemy zagwarantować sobie wygląd niepowtarzalny. 

Jaką jakość muszą mieć farby magnetyczne? 

Oczywiście tak samo jak w przypadku innych tego typu produktów, również farby magnetyczne powinny się charakteryzować wysoką jakością. W końcu kupując taki produkt zawsze mamy na celu osiągnięcie pewnego efektu wizualnego. Nie zawsze jednak będziemy zadowoleni, jeżeli wybierzemy farby z niższej półki. Aby rzeczywiście farba taka miała odpowiednie właściwości magnetyczne, musimy postawić na produkty najlepsze i tu najlepiej skontaktować z najlepszymi dostawcami lub bezpośrednio zwrócić się do producentów. Warto też zauważyć, że dużo będzie zależało także od tego, czy nakładamy farbę wykończeniową. Są sytuacje, gdy trzeba położyć na przykład przynajmniej trzy warstwy farby, w której są właśnie opiłki żelaza. Dopiero wtedy farbom magnetycznym nie będziemy mogli nic zarzucić i będziemy zadowoleni z efektu. Oczywiście, jeżeli nie wiemy, w jaki sposób zrealizować takie prace to zawsze możemy się zwrócić o ich wykonanie do specjalistów. Dobrą opcją jest też uzyskanie porady od fachowców, którzy będą sprzedawali nam takie farby. 

Jak malujemy farbami magnetycznymi? 

Jeżeli już więc zainteresowały nas na poważnie farby magnetyczne i kupiliśmy sobie ich odpowiednią ilość, to wtedy trzeba zwrócić uwagę na metodę pracy. Przede wszystkim trzeba tutaj oczywiście zadbać o oczyszczenie powierzchni i wygładzenie. Niejednokrotnie potrzebne będzie szlifowanie ścian lub sufitu w zależności od tego, gdzie chcemy malować. Potem aplikujemy właśnie odpowiednią ilość farby. Poza tym gdy posługujemy farbami magnetycznymi, to zwykle stosuje się 3 lub 4 warstwy, choć trzeba pamiętać, że jeżeli chodzi o farby gorszej jakości, to czasami nakłada się 6 lub więcej. Trzeba tu jednak zasugerować się poradą specjalisty. 

 

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.
artykuł partnera
Idzie wiosna, a więc przed nami dłuższe i cieplejsze dni, które chętnie spędzimy na świeżym powietrzu. Posiadacze domów z ogrodem, mieszkań z balkonem lub tarasem chętnie korzystają z dobrodziejstw przydomowej przestrzeni wypoczynkowej.
więcej
artykuł partnera
Budowa domu zawsze jest czasochłonna i skomplikowana, ale na szczęście dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można usprawnić cały proces i uniknąć wielu błędów. Jeżeli więc planujesz w najbliższej przyszłości rozpocząć budowę domu, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Znajdziesz tu opis najważniejszych etapów towarzyszący (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.