240 tys. użytkowników
681389 zdjęć, 903236 komentarzy
207 osób online

Mały gabinet w domu - doradzamy jak urządzić


Na osobny gabinet w domu nie każdy może sobie pozwolić, jednak urządzenie nawet niewielkiego kącika do pracy stwarza często wiele dodatkowych możliwości. Mały gabinet w domu może być częścią innego pomieszczenia, albo też wykorzystywać przestrzeń o zwyczajowo innym przeznaczeniu. Sprawdź, jak go urządzić i na jakie aspekty zwrócić uwagę.



Niewielki gabinet w osobnym pomieszczeniu - oaza do pracy w domu

Jeżeli masz do dyspozycji osobne pomieszczenie i pracujesz z domu, urządzenie gabinetu to doskonały pomysł. W pomieszczeniu powinny znajdować się niezbędne sprzęty - biurko, krzesło lub fotel, szafki czy półki na dokumenty i sprzęt. Pamiętaj, by wymiary biurka uzależnić nie tylko od dostępnego miejsca, ale również wymogów Twojej pracy i niezbędnego sprzętu. Zadbaj także o:

  • możliwość wygłuszenia przestrzeni - dobrej jakości drzwi lub inny rodzaj izolacji akustycznej,
  • optymalne oświetlenie - nawet praca przy komputerze wymaga dobrego oświetlenia stanowiska,
  • komfortowe, wspierające kręgosłup miejsce do siedzenia - przy pracy siedzącej to szczególnie ważne.

Gabinet nie zawsze musi być jedynie miejscem pracy. Czasem to także przestrzeń do przyjmowania interesantów, nauki czy zarządzania domowym budżetem, co również warto uwzględnić przy urządzaniu przestrzeni.

Gabinet w sypialni, salonie albo holu - wielofunkcyjne pomieszczenia

Niektórzy właściciele domów nie mają z różnych przyczyn możliwości stworzenia osobnego gabinetu. Pozostaje wtedy opcja wydzielenia określonej przestrzeni z innego pomieszczenia. Sypialnia, salon, hol czy nawet kuchnia to te strefy domowe, w których często powstają "kąciki do pracy". Warto w przypadku takich małych gabinetów zadbać o oddzielenie ich od reszty pomieszczenia, na przykład z pomocą mobilnych ścianek czy ażurowych regałów. Jeżeli gabinet nie musi mieć obszernego biurka, można skorzystać z propozycji z opcją zamknięcia, na przykład sekretarzyka czy biurka ukrytego za drzwiami przesuwnymi szafy.

Jakie aspekty są najważniejsze przy urządzaniu gabinetu?

Gabinet w pierwszej kolejności powinien być przestrzenią funkcjonalną. Zadbanie o jego estetykę jest również ważne, gdyż uporządkowane i "miłe dla oka" pomieszczenie pozwala na wydajniejszą pracę. Przy aranżacji małego gabinetu warto uwzględnić jeszcze rozwiązania takie jak:

  • tablice do organizacji notatek, ważnych informacji
  • zabudowę wnęk, ścian wygodnymi meblami,
  • dostosowanie wymiarów biurka, w tym wysokości do indywidualnych potrzeb,
  • zadbanie o spójność stylistyczną i kolorystyczną z otoczeniem.

Biuro w domu nie musi być wyzwaniem, często sprawdzają się propozycje dobre również dla uczniów czy studentów, ale odpowiednio dostosowane.

Co jeszcze warto wiedzieć o urządzaniu gabinetu?

Zaaranżowanie wygodnej, ergonomicznej przestrzeni do pracy nawet na niewielkiej powierzchni jest możliwe, jeżeli dobrze przemyślisz dostępne możliwości. Sprawdź więcej porad, pomysłów i inspiracji na portalu. Dzięki nim Twój osobisty mały gabinet w domu będzie miejscem, w który z przyjemnością będziesz pracować.

Sprawdź więcej porad, pomysłów i inspiracji na portalu https://wnetrza-ze-smakiem.pl/.



Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.


artykuł partnera
Kuchnia to serce domu, w którym najczęściej przebywamy. Dlatego ważne jest, aby była ona nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna i wygodna w codziennym użytkowaniu. Kluczem do stworzenia takiej przestrzeni są odpow (...)
więcej
artykuł partnera
Energooszczędność domu jest bardzo ważnym parametrem, który warto mieć na uwadze jeszcze na etapie planowania inwestycji. Dobór odpowiednich technologii może się przyczynić do zmniejszonego zużycia energii, a właściwa strategia po (...)
więcej
artykuł partnera
W dobie nieustannie rosnących kosztów energii i coraz większej troski o środowisko, właściciele dużych domów szukają rozwiązań, które pozwolą im efektywnie ogrzewać swoje przestrzenie, a jednocześnie zmniejszyć wpływ na planetę.
więcej
artykuł partnera
Wybór koloru ścian do salonu to nie tylko kwestia estetyki, ale również sztuka balansowania między osobistymi upodobaniami, funkcjonalnością wnętrza i najnowszymi trendami. To decyzja, zmieniająca cały charakter przestrzeni, w której spędzamy najwięcej czasu z bliskimi.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.