240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
183 osoby online

Czy warto zamówić projekt domu z kosztorysem?


Planujesz budowę domu? Jesteś na etapie szukania projektu? Zastanawiasz się, czy warto zamówić projekt domu z kosztorysem? Jeśli tak, to dlaczego? Odpowiadamy w niniejszym artykule – już teraz zapraszamy do lektury!



  1. Dlaczego warto zamówić projekty domów z kosztorysem?
  2. Gdzie znaleźć projekty domów jednorodzinnych?
  3. Projekt domu – z czego składa się kosztorys?

Wielu z nas marzy o tym, aby wybudować idealny dom. Samo przedsięwzięcie jest trudne, ponieważ wymaga czasu i cierpliwości. Aby nieco przyspieszyć budowę, warto skorzystać z gotowych projektów. Dobrym pomysłem jest zamówienie projektu z kosztorysem. Dlaczego? Odpowiedzi znajdziesz w dzisiejszym wpisie. 

Dlaczego warto zamówić projekty domów z kosztorysem?

Marzy Ci się własny dom, który spełni Twoje oczekiwania i będzie w każdym calu dostosowany do Twoich potrzeb? Już teraz znajdź gotowe projekty domów. Polecamy szczególnie zwrócić uwagę na projekty domów z kosztorysem, ponieważ już na początkowym etapie poznasz wszystkie koszty budowy. Poznanie ceny budowy domu pozwoli Ci także podjąć ostateczną decyzję, czy faktycznie dany projekt będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Bez problemu oszacujesz wszystkie wydatki, które wiążą się z realizacją każdego kolejnego etapu budowy oraz całej inwestycji. Poznanie wcześniej kosztów budowy jest sporym ułatwieniem i swego rodzaju komfortem, którego nie zaznasz, zamawiając projekt indywidualny. Dlaczego? W tym drugim przypadku wszystkie koszty wylicza się po skończeniu dokumentacji projektowej.

Jeśli zdecydujesz się na projekt domu z kosztorysem, pamiętaj, że ostateczna cena może nieco się różnić. Z reguły w kosztorysie wykorzystuje się średnią wszystkich cen krajowych. Może okazać się, że jakieś materiały budowlane w lokalnym sklepie będą nieco droższe od tych, które podano w wycenie. Mimo to warto zamówić projekt z kosztorysem budowy, żeby wiedzieć, ile mniej więcej finansów może pochłonąć interesujący nas dom z poddaszem użytkowym, dla dużej rodziny, posiadający dodatkowy pokój czy ogromną strefę dzienną. 

Gdzie znaleźć projekty domów jednorodzinnych?

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć projekty domów jednorodzinnych z kosztorysem? Ogromną bazę, obejmującą różnorodne projekty domów, również tych, które są tanie w budowie, znajdziesz na Extradom. Oferta obejmuje projekty domów parterowych, z poddaszem użytkowym, piętrowych, nowoczesnych, szkieletowych czy typowych rozwiązań na wąską działkę. Oprócz tego dostępne są projekty garaży. Na Extradom znajdziesz także projekty domów tanie w budowie, które można postawić bez pozwolenia. To nieruchomości o powierzchni nie większej niż 35 metrów kwadratowych.

Już teraz wejdź na stronę i skorzystaj z wyszukiwarki. Wybierz interesującą Cię powierzchnię, kondygnację oraz zaznacz, czy zależy Ci na garażu – jeśli tak, to na jakim. Po zaznaczeniu odpowiednich filtrów zostaniesz przekierowany na kolejną stronę, na której znajdziesz listę projektów domów spełniających Twoje wymagania.

Dostępne projekty to rozwiązania stworzone przez doświadczonych architektów. Kupując projekt domu, zwróć oczywiście uwagę, aby dany plan miał funkcjonalny układ pomieszczeń. Jeśli masz problem z wybraniem optymalnej opcji, koniecznie skorzystaj z pomocy fachowca. Już teraz znajdź gotowe projekty i rozpocznij budowę wymarzonego domu. 

Projekt domu – z czego składa się kosztorys?

Kosztorys inwestorski jest dokumentem, który obejmuje nie tylko wszystkie prace budowlane, ale także ich ceny. Z reguły udostępnia się go jako arkusz kalkulacyjny, co pozwala na szybkie i bezproblemowe edytowanie. Kosztorys dotyczy każdego etapu budowy domu, od fundamentów zaczynając, na stanie deweloperskim kończąc. W większości przypadków kosztorys nie obejmuje kwestii związanych z wykończeniem nieruchomości, czyli tak zwanego stanu pod klucz. W dokumencie może zabraknąć również cen związanych z ogrodzeniem działki, przygotowaniem placu budowy czy z doprowadzaniem przyłączy.

Wycena budowy domu obejmuje także zestawienie materiałów, sprzętu i robocizny. Elementy te informują o ilości materiałów, czasu pracy robotników oraz maszyn, które są potrzebne na każdym etapie budowy domu.

artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.