Drabina aluminiowa czy rusztowanie systemowe – oto jest pytanie!
Budowa domu nabiera rozpędu? Jak wiadomo, przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, a przed rozpoczęciem prac na wysokości – wybrać drabinę. A może nie drabinę, tylko jakieś inne rozwiązanie? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie budowy znajduje się teraz nasz dom oraz jakie są aktualne i przyszłe potrzeby w zakresie prac na wysokości. Kiedy lepiej sprawdzi się drabina aluminiowa, a kiedy wybrać rusztowanie systemowe? Czy podczas prac budowlanych i remontowych przyda się rusztowanie jezdne? Poniżej przedstawimy najpopularniejsze rozwiązania oraz zakres ich zastosowania przy poszczególnych etapach budowy domu.
Najważniejsze etapy budowlane – który właśnie się rozpoczyna?
Dom ma już fundamenty, ściany i dach? To sporo, choć wiele prac jeszcze przed nami. W zależności od etapu budowy przydadzą się rzecz jasna materiały budowlane i wykończeniowe, ale również profesjonalny sprzęt, np. do prac na wysokości. Kluczową kwestią jest w tym wypadku nie tylko wygoda i ergonomia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli prace wykonujemy samodzielnie. Wyróżniamy następujące etapy prac budowlanych: prace ziemne i fundamenty, stan otwarty, stan surowy zamknięty oraz etap prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innym zakresem prac i co za tym idzie - innym zapotrzebowaniem na materiały i sprzęt. Kiedy zatem lepszym zakupem będzie drabina aluminiowa, a kiedy rusztowanie systemowe?
Stan otwarty – pora na kompleksowe roboty murarsko-ciesielskie i dekarskie
Dom w stanie surowym zdecydowanie nie jest jeszcze miejscem do zamieszkania – to na razie konstrukcja wymagająca sporego nakładu pracy. Na tym etapie budowy przydatne okazują się przede wszystkim rusztowania systemowe, najlepiej modele jezdne. Korzystają z nich głównie ekipy budowlane i remontowe, ale nie tylko – coraz więcej właścicieli domów wybiera takie rozwiązanie. W ofercie firmy KRAUSE znaleźć można profesjonalne rusztowania systemowe oraz modele, które doskonale sprawdzą się także na użytek domowy. Profesjonalne rusztowania jezdne pozwalają na długotrwałą pracę zarówno na niedużej wysokości, jak i wysoko nad podłożem. Maksymalna wysokość robocza rusztowań z serii MONTO wynosi ponad 12 metrów! Szeroka platforma robocza umożliwia bezpieczną pracę i dodatkowo zwiększa komfort robót. Nowa oferta obejmująca rusztowania jezdne zawiera modele zgodne z nową normą PN-EN 1004 – mogą być one montowane bez konieczności wykorzystywania środków ochrony indywidualnej. Rolki jezdne z hamulcem umożliwiają szybką i bezproblemową zmianę położenia rusztowania.

Stan surowy zamknięty – postaw na funkcjonalną drabinę aluminiową

Prace wykończeniowe – bez drabiny aluminiowej ani rusz!
