240 tys. użytkowników
681139 zdjęć, 903588 komentarzy
404 osoby online

Drabina aluminiowa czy rusztowanie systemowe – oto jest pytanie!


Budowa domu nabiera rozpędu? Jak wiadomo, przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę, a przed rozpoczęciem prac na wysokości – wybrać drabinę. A może nie drabinę, tylko jakieś inne rozwiązanie? Wszystko zależy od tego, na jakim etapie budowy znajduje się teraz nasz dom oraz jakie są aktualne i przyszłe potrzeby w zakresie prac na wysokości. Kiedy lepiej sprawdzi się drabina aluminiowa, a kiedy wybrać rusztowanie systemowe? Czy podczas prac budowlanych i remontowych przyda się rusztowanie jezdne? Poniżej przedstawimy najpopularniejsze rozwiązania oraz zakres ich zastosowania przy poszczególnych etapach budowy domu.


Drabina budowlana


Najważniejsze etapy budowlane – który właśnie się rozpoczyna?

Dom ma już fundamenty, ściany i dach? To sporo, choć wiele prac jeszcze przed nami. W zależności od etapu budowy przydadzą się rzecz jasna materiały budowlane i wykończeniowe, ale również profesjonalny sprzęt, np. do prac na wysokości. Kluczową kwestią jest w tym wypadku nie tylko wygoda i ergonomia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli prace wykonujemy samodzielnie. Wyróżniamy następujące etapy prac budowlanych: prace ziemne i fundamenty, stan otwarty, stan surowy zamknięty oraz etap prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innym zakresem prac i co za tym idzie - innym zapotrzebowaniem na materiały i sprzęt. Kiedy zatem lepszym zakupem będzie drabina aluminiowa, a kiedy rusztowanie systemowe?

Stan otwarty – pora na kompleksowe roboty murarsko-ciesielskie i dekarskie

Dom w stanie surowym zdecydowanie nie jest jeszcze miejscem do zamieszkania – to na razie konstrukcja wymagająca sporego nakładu pracy. Na tym etapie budowy przydatne okazują się przede wszystkim rusztowania systemowe, najlepiej modele jezdne. Korzystają z nich głównie ekipy budowlane i remontowe, ale nie tylko – coraz więcej właścicieli domów wybiera takie rozwiązanie. W ofercie firmy KRAUSE znaleźć można profesjonalne rusztowania systemowe oraz modele, które doskonale sprawdzą się także na użytek domowy. Profesjonalne rusztowania jezdne pozwalają na długotrwałą pracę zarówno na niedużej wysokości, jak i wysoko nad podłożem. Maksymalna wysokość robocza rusztowań z serii MONTO wynosi ponad 12 metrów! Szeroka platforma robocza umożliwia bezpieczną pracę i dodatkowo zwiększa komfort robót. Nowa oferta obejmująca rusztowania jezdne zawiera modele zgodne z nową normą PN-EN 1004 – mogą być one montowane bez konieczności wykorzystywania środków ochrony indywidualnej. Rolki jezdne z hamulcem umożliwiają szybką i bezproblemową zmianę położenia rusztowania.


Rusztowania systemowe jezdne

Stan surowy zamknięty – postaw na funkcjonalną drabinę aluminiową


Gdy nadchodzi etap montażu instalacji elektrycznej, kładzenia tynków oraz malowania, zdecydowanie przyda się wygodna i funkcjonalna drabina aluminiowa. KRAUSE oferuje bogaty wybór drabin wolnostojących ze stopniami, wielofunkcyjnych czy przegubowych ze szczeblami. Wszystkie drabiny aluminiowe tej marki są wykonane z wysokiej jakości materiałów i wyjątkowo lekkie. Są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, dlatego przydadzą się nie tylko podczas prac wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Możliwość szybkiego składania do niewielkich rozmiarów zdecydowanie ułatwia przechowywanie po zakończeniu prac. Modele z serii CORDA czy MONTO doskonale sprawdzą się zwłaszcza podczas czasochłonnych prac przy dużych powierzchniach roboczych. W ofercie dostępne są także modele z możliwością rozstawienia na schodach i nierównych powierzchniach.

Drabiny wielofunkcyjne

Prace wykończeniowe – bez drabiny aluminiowej ani rusz!


Przegubowe lub wolnostojące drabiny aluminiowe KRAUSE to niezbędne wyposażenie podczas prac wykończeniowych. Drabiny przegubowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie najważniejsza jest różnorodność ustawień i elastyczność zastosowań. W jednej chwili możemy przekształcić je z drabin o dużej wysokości roboczej w wygodny pomost roboczy z szeroką platformą, która pozwoli na pracę na niedużej wysokości, ale dużej powierzchni – bez konieczności częstego przestawiania drabiny. Drabiny wolnostojące to z kolei uniwersalne rozwiązanie, który sprawdzi się w wielu okolicznościach, zarówno podczas prac wykończeniowych, jak i póxniej w domu. Są lekkie i wytrzymałe, a duży górny podest roboczy zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Drabiny aluminiowe i podesty robocze

A co po zakończeniu budowy...?


Choć dom jest już wykończony, nie warto pozbywać się drabiny czy rusztowania systemowe. Przydadzą się do wszelkich remontów, ale również prac sezonowych i konserwacyjnych budynku. Właściciele domów jednorodzinnych muszą liczyć się z koniecznością regularnego czyszczenia rynien, przycinania drzew i krzewów, drobnymi naprawami dachu czy myciem elewacji – każda z tych czynności wymaga stabilnej i bezpiecznej drabiny lub rusztowania.

***

Praktyczne drabiny aluminiowe wielofunkcyjne czy składane systemowe rusztowania jezdne to niezbędne wyposażenie każdego domu – zadbajmy o to, by były to rozwiązania najwyższej jakości, stabilne, bezpieczne i niezawodne.
artykuł partnera
Przedsiębiorstwa z sektora budowlanego prowadzone przez Polaków od lat cieszą się uznaniem na niemieckim rynku. Naszych rodaków docenia się za zachodnią granicą przede wszystkim za wysoką jakość świadczonych usług oraz solidność w działaniu ...
więcej
artykuł partnera
Metalowe domki narzędziowe są popularnym wyborem wśród ogrodników i majsterkowiczów ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Stanowią one doskonałe rozwiązanie do przechowywania narzędzi ogrodniczych ...
więcej
artykuł partnera
Płyta meblowa to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli oraz różnych elementów wykończenia wnętrz. Dzięki niej nie musisz szukać pasujących modelów mebli do mieszkania - możesz samodzielnie wykonać półki czy potrzebne szafki.
więcej
artykuł partnera
W niektórych przypadkach stary murowany komin znajdujący się w budynku może być efektywnie wykorzystany. Wystarczy dobrać do niego odpowiedni wkład. Jednak to rozwiązanie nie zawsze okaże się skuteczne. Dowiedz się więcej na temat wkładów kominowych i przekonaj się, kiedy można je zastosować.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.