240 tys. użytkowników
681816 zdjęć, 903253 komentarzy
10 osób online

Podłoga w salonie – jak wybrać rodzaj podłogi do stylu wnętrza?


Stoisz przed wyborem podłogi w salonie? Przejrzałeś setki inspiracji salonów i nadal nie wiesz, co wybrać? Dobrze trafiłeś! Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jaki rodzaj podłogi pasuje do różnych stylów wnętrza, co pozwoli Ci na dokonanie słusznego i, co ważne – przemyślanego wyboru. Pomogą nam specjaliści z AboutDecor, którzy na dekoracji wnętrz znają się jak nikt inny!




Wybór podłogi do salonu – o czym pamiętać?

Internet jest kopalnią wiedzy i pomysłów. W kilka chwil możesz przejrzeć tysiące inspiracji salonów w poszukiwaniu koncepcji Twojego przyszłego wymarzonego wnętrza. Wbrew pozorom nie ściany, a podłogi stanowią kluczowy element dekoracyjny każdego salonu, warto więc dobrze przemyśleć dostępne możliwości – to inwestycja na co najmniej kilka-kilkanaście lat.

Zanim wybierzesz się do sklepu, odpowiedz sobie na tych kilka pytań:

  • W jakim stylu poszukuję podłogi (nowoczesny? klasyczny? rustykalny?)
  • Czy mam czas i siły na pielęgnację i impregnację podłoża?
  • Czy zamierzam wstawić do salonu ogrzewanie podłogowe?
  • Czy salon jest otwarty na jadalnię lub kuchnię?
  • Na czym mi zależy? (cena? łatwość czyszczenia? trwałość?)
  • Ile pieniędzy chcę przeznaczyć na zakup podłogi?

Zdaniem AboutDecor te pytania naprowadzą Cię w odpowiednim kierunku. Jeśli nie masz ochoty pamiętać o regularnych impregnacjach podłóg drewnianych, decydujesz się na inne rozwiązania, które nie wymagają tyle uwagi. Kwestia ogrzewania podłogowego również odgrywa tutaj znaczącą rolę, ponieważ niektóre propozycje szybko ulegną zniszczeniu, jeżeli je zastosujemy na podłodze.



Podłoga w klasycznym salonie


Gdy w Twoich wnętrzach dominuje styl klasyczny, zapewne zainteresują Cię propozycje dopasowane do inspiracji salonów utrzymanych w tradycyjnej formie. W czym wybierać? Sprawdź nasze propozycje najchętniej wykorzystywanych podłóg do salonu tradycyjnego.
  • Lite deski podłogowe – naturalne drewno najlepiej komponuje się we wnętrzach klasycznych. Drewno pięknie się starzeje, a jeśli straci dawny blask lub ulegnie uszkodzeniu – wystarczy poddać je renowacji. Lite deski nie idą w parze z ogrzewaniem podłogowym.
  • Tradycyjny parkiet – ciepłe i eleganckie, wykonane z niewielkich klepek. Parkiet warstwowy nadaje się do „podłogówki”, zwykły – już nie.
  • Płytki podłogowe – łatwe w czyszczeniu, „żyjące w zgodzie” z ogrzewaniem podłogowym – modele drewnopodobne do złudzenia przypominają prawdziwy parkiet a nie wymagają tyle uwagi.
  • Wykładzina dywanowa – przytulnie, ciepło i miękko – tak będzie Twoim stopom, gdy zdecydujesz się na wykładzinę w swoim salonie. Nie jest droga, montaż przebiega dość szybko i bez problemów. Dobra opcja dla rodzin z dziećmi.



Nowoczesna podłoga w salonie


Specjaliści z AboutDecor wiedzą, co w trawie piszczy i co aktualnie jest pożądane w inspiracjach salonu. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru podłogi do nowoczesnego salonu?
  • Posadzka żywiczna – łatwa w utrzymaniu czystości, o jednolitej strukturze. Dobrze wygląda w przestronnych salonach oraz loftowych wnętrzach. Propozycja stosunkowo droga i niezalecana do samodzielnego wykonania bez doświadczenia.
  • Podłoga betonowa – coś, co wnętrza nowoczesne kochają najbardziej. Świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Posadzkę betonową cechuje wytrzymałość i wysoka odporność na zabrudzenia i zarysowania oraz wilgoć.
  • Wykładzina elastyczna (PVC) – dostępne w wielu wzorach, odporna na zarysowania, łatwa w czyszczeniu – może przy tym z powodzeniem imitować drewno lub beton.


artykuł partnera
Materace piankowe oferują szereg korzyści, które znacząco poprawiają jakość odpoczynku. Tego rodzaju modele są wykonane z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na odkształcenia i zachowuje swój unikalny kształt przez wiele lat.
więcej
artykuł partnera
Wśród wielu maszyn wykorzystywanych na placach budowy, koparka kołowa odgrywa wyjątkowo istotną rolę w projektach realizowanych w warunkach zurbanizowanych oraz tam, gdzie mobilność i precyzja działania mają kluczowe znaczenie.
więcej
artykuł partnera
Grzejnik łazienkowy to dziś coś znacznie więcej niż tylko źródło ciepła. W nowoczesnych wnętrzach liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które będą nie tylko praktyczne, ale też estetyczne – takich, które dopełnią aranżację łazienki i nadadzą jej indywidualny charakter.
więcej
artykuł partnera
Pręty gwintowane to jeden z podstawowych elementów w procesach łączenia i montażu. Ich dobór nie powinien być przypadkowy – od właściwych parametrów zależy zarówno trwałość, jak i niezawodność konstrukcji. Znaczenie mają m.in. materiał, klasa wytrzymałości, rodzaj powłoki oraz zgodność z normami.
więcej
artykuł partnera
Metalowe powierzchnie, choć trwałe i solidne, wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed rdzą, wilgocią i działaniem czynników atmosferycznych. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi gruntoemalia do metalu – produkt łączący w sobie właściwości farby podkładowej i emalii nawierzchniowej ...
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.