240 tys. użytkowników
680536 zdjęć, 903889 komentarzy
289 osób online

Gdzie najlepiej kupić projekt domu? Poznaj opinie konsumentów!


Każdy, kto planuje się budować, najpierw szuka koncepcji budynku i trzeba przyznać, że Internet to dzisiaj bardzo ułatwia. Znajdziemy w nim bowiem mnóstwo stron z gotowymi projektami domów, które wystarczy przejrzeć, a potem wybrany pomysł po prostu kupić i przekazać do realizacji budowlańcom. Jednak jakiej firmy są najlepsze projekty domów? Postanowiłam to sprawdzić, przeglądając opinie klientów.Najpopularniejszy serwis z projektami domów? Jak pokazują opinie – Extradom.

Zacznijmy od tego, skąd wziąć projekt domu. Można zamówić jego wykonanie bezpośrednio w wybranym biurze architektonicznym, ale znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem jest kupno gotowej koncepcji przez Internet. W sieci znalazłam co najmniej kilkanaście stron oferujących taką możliwość i jak się okazuje, korzysta z niej dzisiaj większość osób planujących się budować. Do kogo po projekt domu jednak udają się najczęściej?

Już wstępny rzut oka na wyszukiwarkę wyraźnie wskazuje, że największym powodzeniem cieszą się projekty Extradom – opinie na ten temat na forach internetowych też raczej to potwierdzają i w sumie trudno się temu dziwić. 

O popularności serwisu decyduje w pierwszej kolejności fakt, że znajdziemy w nim największą bazę przeróżnych koncepcji architektonicznych na domy jednorodzinne, wille, dworki, górskie chatki, a nawet domki letniskowe, czy bloki mieszkalne. Aktualnie na stronie znajduje się przeszło 10 000 projektów domów. Jak wiadomo, klienci lubią mieć duży wybór, więc zrozumiałe wydaje się, że tak chętnie korzystają właśnie z Extradom.

Czy konsumenci chwalą Extradom? Jakie opinie są na temat serwisu?

Firma Extradom działa na rynku już 20 lat, dlatego w sieci znaleźć można wiele wypowiedzi osób, które korzystały z jej usług. Nie oszukujmy się, są wśród nich zarówno te pochlebne, jak i mniej przychylne, jednak zdecydowanie częściej spotkałam się z tymi pierwszymi.

Najczęstsze opinie o Extradom

Najczęściej użytkownicy serwisy wyrażają pozytywne opinie o projektach domu Extradom. Najważniejszym ich atutem jest to, że są bardzo zróżnicowane, przez to trafiają w gust niemal każdego.

Klienci chwalą też sposób ich prezentacji w serwisie, który obejmuje przeróżne wizualizacje, rzuty i opisy techniczne, a nawet kosztorysy budowy uwzględniający aktualne ceny materiałów budowlanych, co jest dość rzadkie u konkurentów. Firma jako jedyna w Polsce oferuje też możliwość przeanalizowania działki pod budowę oraz zaprojektowania elewacji i dachu wybranego domu online w Kreatorze 3D. Dla większość użytkowników znaczenie ma również to, że w Ekstra dom projekty są proponowane w najniższych cenach na rynku.

Warto dodać, że według komentarzy duże zainteresowanie budzi wprowadzona ostatnio w serwisie nowa usługa, dzięki której można zamówić gotowy projekt domu wraz budową, co daje gwarancję niezmiennego kosztu budowy. Przy galopującej inflacji takie rozwiązanie faktycznie wydaje się bardzo atrakcyjne.

Jak już wspomniałam, wśród opinii o Extradom znaleźć można też takie, które mogą potencjalnie zniechęcać do skorzystania z serwisu. Dotyczą one najczęściej czasu oczekiwania na projekt, który niekiedy trwa 2-3 tygodnie. Należy jednak podkreślić, że w każdym przypadku chodzi o projekty, w których zamówione były zmiany. Prawda jest taka, że w każdej firmie ich naniesienie musi trochę trwać, ponieważ wiąże się to ze sporym nakładem pracy architektów.

Czy opinie o Extradom są wiarygodne? Czy warto tam kupić projekt domu?

Znalezione przeze mnie opinie o serwisie extradom.pl są według mnie wystarczające, by stwierdzić, że warto z niego skorzystać. Mnie osobiście skłaniałyby do kupienia projektu domu właśnie w tej firmie. Z informacji zamieszczonych na jej stronie wynika, że nawet co 5. dom w Polsce został wybudowany na podstawie projektu kupionego właśnie w Extradom. Jeśli tak jest, to chyba jest to najlepsza rekomendacja.

artykuł partnera
Ubezpieczenie domu najwygodniej obecnie kupić online. Co więcej, formalności będą wtedy ograniczone do minimum, a ubezpieczyciele często nie wymagają żadnych dodatkowych dokumentów oprócz poprawnie wypełnionego wniosku. Sprawdź, co jest potrzebne do ubezpieczenia domu, kto może zawrzeć umowę oraz kiedy będzie to konieczne.
więcej
artykuł partnera
Każdy z nas, kto posiada własny dom, stara się wyposażyć go tak, by spełniał on jak najwyższe standardy bytowe. Stąd też konieczną sprawą są tutaj przemyślane inwestycje zarówno w jego wyposażenie wewnętrzne, jak i odpowiednie zabezpieczenie np. otworów drzwiowych oraz okiennych, itp.
więcej
artykuł partnera
Okna dachowe to ważny element, od którego zależy komfort użytkowania poddasza. Warto już o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu, a także w czasie remontu czy modernizacji budynku. Okna w dachu doświetlają wnętrze, pozwalają na przewietrzenie pomieszczenia, zapewniają także dobry widok na zewnątrz.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.