240 tys. użytkowników
680278 zdjęć, 903874 komentarzy
266 osób online

Kuchnia na wymiar vs modułowa: porównujemy i podpowiadamy!


Kuchnia to jedno z trudniejszych do urządzenia pomieszczeń w domu. Wybór konkretnej zabudowy zdecyduje o funkcjonalności i wyglądzie przestrzeni, którą uznaje się przecież za serce każdego mieszkania. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób aranżujących swoje wnętrza ma dylemat, czy postawić na kuchnię na wymiar, czy modułową. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zaletom oraz wadom obu rozwiązań i spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, które z nich lepiej wybrać.
Zalety oraz wady kuchni modułowej

Kuchnia modułowa składa się z gotowych elementów, które można nabyć w sklepie. Zwykle obejmuje pojedyncze szafki, nadające się nawet do samodzielnego montażu, a także uzupełniające je blaty, barki, szuflady czy witryny. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość skomponowania zestawu odpowiadającego rozmiarom kuchni. Dzięki temu dostosujesz zabudowę do indywidualnych potrzeb, w pełni wykorzystując potencjał pomieszczenia.

Meble modułowe cechują się również kompatybilnością. Oznacza to, że poszczególne elementy wybranego zestawu perfekcyjnie do siebie pasują i pozwalają na wprowadzanie dowolnych modyfikacji. Jeśli w pewnym momencie poczujesz potrzebę powiększenia zabudowy bądź uzupełnienia jej o dodatkowe szuflady, kosze czy półki, w sklepie z łatwością znajdziesz idealnie nadające się do tego produkty.

Za zaletę kuchni modułowej należy uznać także łatwy dostęp do mebli oraz ich przystępne ceny. Wybrane produkty otrzymasz w dowolnym sklepie właściwie od ręki. Co więcej, niejednokrotnie samodzielnie poradzisz sobie z ich montażem.

Zabudowa modułowa nie jest jednak pozbawiona wad. Przede wszystkim meble tego typu znacząco ograniczają Twoje możliwości aranżacyjne, ponieważ produkowane są w określonych z góry wymiarach, kształtach i kolorach. Oznacza to, że ich precyzyjne dopasowanie do układu kuchni oraz wizji wystroju będzie właściwie niemożliwe.

Zalety i wady kuchni na wymiar

Zupełnie innym rozwiązaniem okaże się kuchnia na wymiar (https://fixly.pl/kategoria/kuchnia-na-wymiar), która projektowana jest z myślą o konkretnym pomieszczeniu. Jej zaplanowaniem i wykonaniem zajmują się specjalistyczne firmy, poprzedzające prace dokładnymi pomiarami wnętrza i konsultacjami z właścicielem mieszkania. Dzięki temu powstają jedyne w swoim rodzaju aranżacje, unikatowe zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki.

Decydując się na kuchnię na wymiar, zyskujesz gwarancję idealnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Nie musisz martwić się o zmarnowanie cennego miejsca ani dyskomfort wynikający z użytkowania trudno dostępnych szafek. Rozmiary i kształty mebli dostosowane zostają bowiem do układu i specyfiki pomieszczenia.

To samo dotyczy wystroju kuchni, którą możesz urządzić zgodnie z własnymi – nawet najbardziej kreatywnymi – pomysłami. Do dyspozycji masz niemal nieograniczone możliwości w zakresie wybieranych wzorów i kolorów frontów czy blatów, a także w kwestii funkcjonalnych mechanizmów i innych inteligentnych rozwiązań. W efekcie powstaje projekt, jakiego nie znajdziesz w żadnym innym domu.

Wszystkie te zalety kuchni na wymiar mają jednak swoją cenę – i to dosłownie. Zabudowę na zamówienie powszechnie uznaje się za rozwiązanie zdecydowanie droższe od mebli modułowych. Nic dziwnego – każdy projekt przygotowywany jest indywidualnie i wiąże się z koniecznością pozyskania odpowiednich materiałów. Co więcej, sam montaż musi zostać przeprowadzony przez fachowców, a to dodatkowo podnosi ostateczny koszt inwestycji. Warto pamiętać również o tym, że wykonanie kuchni na wymiar może stosunkowo długo potrwać – na gotowe meble trzeba często czekać nawet około 3 miesięcy.

Kuchnia na wymiar vs. modułowa – którą zabudowę wybrać?

Znając kluczowe zalety oraz wady kuchni na wymiar i zabudowy modułowej, łatwo zauważyć, że każde z tych rozwiązań przeznaczone jest dla nieco innej grupy konsumentów. Jeśli stawiasz czoła aranżacji ciasnego i nieustawnego wnętrza, lepszą decyzją okaże się dla Ciebie wykonanie mebli na zamówienie. Jeśli jednak masz do dyspozycji więcej przestrzeni, a zależy Ci na cięciu wydatków, bardziej trafionym pomysłem będzie kuchnia modułowa.

Zauważ jednak, że zabudowa na wymiar zawsze zapewni Ci większe możliwości i ciekawsze efekty. Jeżeli jedynym czynnikiem powstrzymującym Cię przed wyborem tego rozwiązania jest ograniczony budżet, spróbuj rozejrzeć się za ofertami indywidualnych wykonawców. Mogą oni oferować usługi projektowania i montażu kuchni na zamówienie w cenach zdecydowanie bardziej przystępnych niż duże i znane na rynku firmy.

Ciekawe oferty z branży budowlanej i remontowej znajdziesz między innymi w serwisach kojarzących fachowców z kontrahentami. Wykonawcom umożliwiają one znalezienie zleceń, a konsumentom dotarcie do doświadczonych specjalistów. Ułatwiają przy tym obustronny kontakt, przebieg płatności czy wyjaśnianie wszelkich wątpliwości związanych z usługą. Jednym z narzędzi działających w ten sposób jest na przykład serwis Fixly zrzeszający ponad 250 tysięcy fachowców z różnych branż.

artykuł partnera
Olej opałowy to wydajne i łatwo dostępne paliwo grzewcze, chętnie wybierane zwłaszcza w przypadku, gdy w pobliżu budynku brakuje infrastruktury zaopatrującej w gaz. Decydując się na ogrzewanie olejowe ...
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.