240 tys. użytkowników
681816 zdjęć, 903253 komentarzy
39 osób online

Rodzinne projekty domów – Jaki dom dla rodziny z dwójką dzieci?


Decydując się na realizację inwestycji wybieramy projekty domów, które spełnią nie tylko nasze indywidualne oczekiwania, ale będą również odpowiednie dla bezpiecznego rozwoju naszych pociech. Jaki projekt domu powinna wybrać rodzina z dwójką dzieci? Doradzamy, na co zwrócić uwagę



Postaw na optymalne rozwiązanie – pokój dla każdego + dwie łazienki. 

Każdy z mieszkańców dobrze zaprojektowanego i właściwie wybranego domu powinien mieć zapewnioną zarówno intymność i komfort odpoczynku, jak i dogodne warunki do swobodnego egzystowania w rodzinnym otoczeniu. 

Rodzina z dwójką dzieci powinna wybierać projekty domów, które gwarantują 3 niezależne pokoje. Gdy dzieci są jeszcze małe większość czasu będą spędzać z nami. Wspólny czas, w tym okresie, to nie tylko radosne chwile, ale i liczne noce bez snu. Na tym etapie optymalnym wyborem jest dom z salonem i jednym dodatkowym pokojem. To mniej więcej tyle, co standardowe mieszkanie w wielorodzinnym budownictwie. Dobrze wiemy jednak, że dzieci dorastają i w pewnym momencie oczekują swojego własnego pokoju. Projekty domów z otwartym salonem połączonym z kuchnią oraz trzema dodatkowymi pokojami wydają się optymalnym rozwiązaniem dla rodziny w modelu 2+2. Dzieci mają swoje własne pokoje, a rodzice prywatną sypialnię małżeńską. 

Warto wybierać takie projekty domów, w których pokoje dla dzieci są odpowiedniej wielkości. Dobrze by gwarantowały minimum 8 m² powierzchni użytkowej. 

Szukając właściwego planu pamiętajmy o odpowiednim doświetleniu pokoi. Okna w sypialniach dziecięcych powinny wpuszczać tyle słońca, by wnętrza były jasne i przyjazne do nauki i zabawy. Odpowiednia ilość pomieszczeń to nie jedyna rzecz, o jaką musimy zadbać wybierając projekty domów dla rodziny. Przy czterech osobach warto wybrać projekt domu, który będzie miał przynajmniej dwie łazienki. Czemu to takie ważne? Wystarczy wyobrazić sobie poranną krzątaninę i zamieszanie towarzyszące wyprawianiem dzieci do szkoły. Gdy wszyscy wstajemy o podobnej porze i posiadamy tylko jedną łazienkę, kolejki do toalety i zamieszanie z tym związane są niemal pewne. Mając do dyspozycji dwie łazienki problem z dostępem do części sanitarnej jest zdecydowanie zmniejszony. Warto, by były to kompletne łazienki, w których możemy wziąć również kąpiel. 

Przeglądając projekty domów dla rodziny z dwójką dzieci powinniśmy zadbać o optymalny układ pomieszczeń, tak by wnętrze było dobrze skomunikowane i funkcjonalne. Otwarta strefa dzienna, trzy niezależne pokoje i dwie łazienki to w optymalne i komfortowe rozwiązanie. 




Otwarty parter, czy przytulne poddasze? Wybierz tak jak lubisz. 

Kolejny wybór, jakiego musimy dokonać to decyzja, czy stawiamy na projekt domu parterowego, czy z poddaszem użytkowym? Zarówno jeden, jak i drugi wariant ma swoje plusy i minusy. Decyzja powinna zależeć od naszych indywidualnych preferencji i upodobań. Projekty domów parterowych mogą być lepszym wyborem jeśli mamy w domu małe dzieci, lub któryś z mieszkańców ma trudności z poruszaniem się. 

Gdy nie ma schodów znikają pokusy eksplorowania mniej bezpiecznych miejsc przez małe dzieci, odpada również konieczność instalowania barierek i ciągłego pilnowania, czy dzieci nie wchodzą bez naszej atencji na pierwsze piętro. Parterowy dom kumuluje aktywność rodziny w na jednym poziomie, co ułatwia opiekę i wzmacnia integrację rodziny. 
Pożądaną prywatność zyskujemy w osobnej sypialni, czy pokojach dziecięcych, natomiast większość dnia jesteśmy razem, w salonie, otwartej kuchni, czy na tarasie. Wybierając projekty domów z poddaszem użytkowym stawiamy na inny model życia rodzinnego. Budynek wyposażony w piętro ma swoje zalety, zwłaszcza gdy dzieci są już nieco starsze. Potrzebna jest wtedy większa prywatność, którą o wiele łatwiej uzyskać w pokojach na poddaszu. Otwarty livingroom, dzienna część domu, znajduje się na parterze, a na poddaszu ulokowana jest spokojna strefa odpoczynku, zaciszne miejsce do nauki i pogłębiania swoich zainteresowań. 

Warto zaznaczyć, że w domu posiadającym dwa piętra, łatwiej możemy - przy odpowiedniej adaptacji - uzyskać odpowiednie warunki dla drugiej rodziny. Jeśli dzieci dorosną i któreś z nich zechce zamieszkać z rodzicami, możemy wykorzystać poddasze dla zapewnienia im dobrych warunków lokalowych, przynajmniej na start.



Wybierając projekty domów dla rodziny z dwójką dzieci warto postawić na taki, który zapewni odpowiednie warunki dla każdego z domowników. Miejmy świadomość, że każdy dom, nawet ten mniejszy, który nie ma 3, czy 4 pokoi, gwarantuje o wiele większy komfort, a przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo, niż mieszkanie w bloku. 

Projekty domów tanich w budowie, odpowiednie dla rodziny w układzie 2+2, znajdziemy w autorskiej pracowni projektowej GALERIADOMOW.PL https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow-z-trzema-dodatkowymi-pokojami 


artykuł partnera
Łazienka to miejsce, które w naszych domach pełni wyjątkową rolę. Jest nie tylko przestrzenią do codziennej higieny, ale także miejscem relaksu i odpoczynku. W centrum tej oazy spokoju często znajduje się wanna, która od wieków jest symbolem luksusu oraz komfortu.
więcej
artykuł partnera
Materace piankowe oferują szereg korzyści, które znacząco poprawiają jakość odpoczynku. Tego rodzaju modele są wykonane z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na odkształcenia i zachowuje swój unikalny kształt przez wiele lat.
więcej
artykuł partnera
Wśród wielu maszyn wykorzystywanych na placach budowy, koparka kołowa odgrywa wyjątkowo istotną rolę w projektach realizowanych w warunkach zurbanizowanych oraz tam, gdzie mobilność i precyzja działania mają kluczowe znaczenie.
więcej
artykuł partnera
Grzejnik łazienkowy to dziś coś znacznie więcej niż tylko źródło ciepła. W nowoczesnych wnętrzach liczy się nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, które będą nie tylko praktyczne, ale też estetyczne – takich, które dopełnią aranżację łazienki i nadadzą jej indywidualny charakter.
więcej
artykuł partnera
Pręty gwintowane to jeden z podstawowych elementów w procesach łączenia i montażu. Ich dobór nie powinien być przypadkowy – od właściwych parametrów zależy zarówno trwałość, jak i niezawodność konstrukcji. Znaczenie mają m.in. materiał, klasa wytrzymałości, rodzaj powłoki oraz zgodność z normami.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.