240 tys. użytkowników
680734 zdjęć, 903907 komentarzy
468 osób online

Jak prawidłowo zamontować rolety zewnętrzne?


Wybudowałeś domek lub kupiłeś mieszkanie na parterze i zastanawiasz się, jak skutecznie je ochronić? Twoim największym sprzymierzeńcem będą rolety zewnętrzne, które pozwolą Ci spać spokojnie i nie martwić się o bezpieczeństwo rodziny. Jednak wymagają odpowiedniego zamontowania – jak to zrobić samodzielnie?Od czego zacząć?

Przede wszystkim od zapoznania się z produktem, który będziesz montować. Zawsze najważniejszym elementem każdej rolety jest jej płaszcz. To on zakrywa okno i oddziela Cię od potencjalnych włamywaczy. Składa się z wąskich lamelek, które są wykonane z aluminium lub stali połączonej z tworzywem sztucznym. Nawija się go na wałek, który następnie jest umieszczany w kasecie. Dodatkowo rolety są sprzedawane w wielu wariantach kolorystycznych, które dobierzesz do elewacji swojego domu, na początek sprawdź tę ofertę: https://oknoplast.com.pl/rolety/

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś podjąć, jest przygotowanie odpowiednich narzędzi. Obowiązkowe jest posiadanie wiertarki z kompletem wierteł do metalu. Dodatkowo niezbędna będzie wiertarka udarowa lub młotowiertarka. Aby przewiercić całą grubość ściany, przygotuj także wiertła do betonu. Dodatkowo: miarka i poziomica ściski stolarskie to przytrzymania całej rolety w jednym miejscu.

W trakcie planowania umiejscowienia rolety musisz wziąć pod uwagę to, że roleta może optycznie zmniejszyć powierzchnię okna i nieznacznie ograniczyć dopływ światła do Twojego mieszkania. Przy samodzielnym umieszczaniu rolety trzeba odpowiednio wyznaczyć miejsce, ponieważ montaż niektórych modeli jest trudniejszy.

Jak powinien przebiegać montaż?

Po dokonaniu niezbędnych pomiarów i ustalenia miejsca, w którym powinna się znajdować nasza roleta, przechodzimy do działania. Najpierw należy wywiercić otwór do przeprowadzenia wszystkich zasilających przewodów. Elektryczne sterowanie zdecydowanie ułatwia sprawę, ponieważ możemy ten otwór wywiercić w dowolnym miejscu, wystarczy tylko ustalić trasę przewodu.

Potem sprawdzamy jej usytuowanie i stabilizowanie za pomocą ścisków stolarskich. Po wywierceniu otworów w tylnej ściance i takich prowadzących do w ramie okna, kasetę należy przytwierdzić do ramy za pomocą blachowkrętów lub wkrętów do drewna. Punkty, które są skrajne od siebie, musisz rozmieścić w odległości 5 cm od końców kasety, a na przykład pozostałe co około 50 cm.

Umieszczoną kasetę dodatkowo przykręć w odpowiednim rozstawieniu punktów mocowania. Wybierz kołki rozporowe, ponieważ one nadają się do betonu i pustaków. Prowadnice mają fabrycznie stworzone otwory, więc możesz przytwierdzić ją na wkręty. Montaż moskitiery umożliwiają boczne rowki w prowadnicach. Jednym z ostatnich etapów jest mocowanie prowadnika moskitiery, który musimy przeprowadzić przez otwór przechodzący do wnętrza domu.

Ostatnim krokiem jest doprowadzenie zasilania, abyśmy mogli uruchomić pilotem naszą roletę. Zapewnij możliwość niezależnego odłączenia zasilania i koniecznie zabezpiecz instalację przed przeciążeniem. Dzięki wszystkim staraniom będziesz mógł swobodnie pozostawić dom bez opieki i nie zamartwiać się, czy jest bezpieczny i chroniony.

artykuł partnera
Gdy tworzymy system oświetleniowy w domu, przede wszystkim troszczymy się o dobór właściwych lamp, które spełnią konkretne funkcje, jako oświetlenie główne, zadaniowe lub dekoracyjne. Oprócz nich trzeba też zadbać o jeszcze jedną kwestię. Nawet najlepiej dobrana oprawa nie zapewni komfortu oświetleniowego, jeśli nie połączymy je (...)
więcej
artykuł partnera
Podnośniki to urządzenia powszechnie wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, czy usługach. Jednak kwestia organizacji wypożyczenia maszyn u wielu osób budzi wątpliwości. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby otrzymać do dyspozycji najlepszy sprzęt, na optymalnych, jak najlepszych warunkach.
więcej
artykuł partnera
Szukasz farby do zadań specjalnych, za pomocą której stworzysz powłokę odporną na zabrudzenia czy szorowanie? Postaw na farbę ceramiczną, która posiada właśnie takie cechy.
więcej
artykuł partnera
Trudno wyobrazić sobie eksperymentowanie z nowymi przepisami w kuchni bez odpowiednich garnków! Poświęcamy wiele tygodni na wybór lodówki czy kuchenki, zapominając, że w przygotowaniu potraw liczy się również nie tylko na czym ...
więcej
artykuł partnera
Kanapa to jeden z tych mebli, z których zdecydowanie najczęściej korzystamy. Nic dziwnego, że często wymaga porządnego czyszczenia. Najłatwiejsza opcja to wykupienie usługi prania tapicerki.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.