240 tys. użytkowników
681282 zdjęć, 908208 komentarzy
448 osób online

Listwy wykończeniowe do płytek metalowe – jak wybrać najlepsze?

Listwy wykończeniowe do płytek metalowe – jak wybrać najlepsze?

Remont mieszkania to moment, kiedy chcemy wykończyć pomieszczenia w taki sposób, by dobrze służyły nam przez wiele lat. Nie każdy zna się na zagadnieniach związanych z odświeżaniem i odnawianiem wnętrz, ale są takie pojęcia, z którymi warto się jednak zaznajomić. Jednym z nich są listwy wykończeniowe do glazury, czyli elementy, których nie powinno się pomijać, jeżeli zależy nam na pięknym i funkcjonalnym mieszkaniu. 


Listwa wykończeniowa do płytek – czy rzeczywiście jest potrzebna? 

Wykańczanie wnętrz wcale nie jest takie trudne. Trzeba tylko pamiętać, że niektóre elementy potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Tak jak ściany wcześniej gruntujemy, a drewnianą podłogę zabezpieczamy lakierem, tak też glazura potrzebuje odpowiedniej ochrony. Listwy wykończeniowe to element, którego nie powinno zabraknąć podczas remontowania wnętrza. Są nie tylko ozdobą, ale stanowią także dodatkową barierę – listwy do płytek chronią materiał przed uszkodzeniami mechanicznymi, które powstają na skutek codziennego użytkowania. Oprócz tego, że są funkcjonalne, mogą także prezentować się dobrze w danym pomieszczeniu, jeżeli zostaną odpowiednio dobrane. 
Warto pamiętać, że nawet takie drobne dodatki wpływają na ogólny odbiór. Jeżeli stosujemy błyszczącą glazurę, to nie powinniśmy dobierać do niej matowej listwy. Zawsze możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który doradzi nam, jakie wykończenie będzie odpowiednie do wybranego wcześniej materiału. 

Listwy wykończeniowe do płytek – montaż i wybór

Listwy wykończeniowe do płytek nie są polecane w wersji wykonanej z plastiku. Tworzywo sztuczne jest zbyt delikatne i szybko może ulec zniekształceniu lub poważniejszemu uszkodzeniu. To także materiał, który pomimo występowania w ciekawych kolorach, szybko traci swoje walory wizualne, ponieważ barwy zaczynają blaknąć pod wpływem słońca. Listwa wykończeniowa do płytek powinna być solidna i trwała, dzięki czemu będzie wyglądała niezmiennie dobrze przez wiele lat. Na jaki materiał warto się więc zdecydować? 
Najpopularniejsze na rynku są listwy wykończeniowe do płytek metalowe, ponieważ sprawdzają się w różnych warunkach i w różnych wnętrzach. Wybierając odpowiedni wariant, możemy stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i te związane z pogodą. W kuchni czy łazience polecane są listwy wykończeniowe aluminiowe – szczególnie te anodowane. Poddane są one procesowi, podczas którego na powierzchni aluminium powstaje dodatkowa warstwa tlenku glinu. Taki materiał staje się odporniejszy na korozję, a to oznacza, że takie listwy doskonale radzą sobie w miejscach, gdzie występuje duża wilgotność. Listwa aluminiowa do płytek to jednak nie wszystko – najczęściej potrzebne są także narożniki do płytek, które scalają elementy i chronią newralgiczne miejsca oraz profile do płytek. Na pochwałę zasługuje prosty montaż. Jeżeli wybieramy listwy wykończeniowe do glazury – stal nierdzewna jest tutaj konieczna – to możemy bezproblemowo zainstalować je samodzielnie. Jeżeli jednak nie czujemy się na siłach, to zdecydujmy się na pomoc fachowca. 

artykuł partnera
Gniazda internetowe to nowoczesne i powszechnie stosowane rozwiązania, które znalazły miłośników zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i firmach oraz biurach. Są wyjątkowo różnorodne, zarówno pod względem zastosowań, jak i budowy, wykonania czy nawet kolorystyki.
więcej
artykuł partnera
Sercem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Wymagamy od niego kilku rzeczy, ale przede wszystkim tego, żebyśmy mogli się na nim dobrze wyspać i każdego ranka budzić w pełni sił. Jak się jednak okazuje – wybór odpowiedniego materaca nie jest zadaniem aż tak prostym, jak mogłoby się wydawać.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.