240 tys. użytkowników
680735 zdjęć, 903896 komentarzy
240 osób online

Mała łazienka - sprawdź, jak ją powiększyć dzięki białym płytkom


Uniwersalne, eleganckie i stylowe białe płytki pomogą optycznie dodać przestrzeni Twojej łazience. Zaprojektuj swoją łazienkęUrządzenie dużego, przestronnego pomieszczenia jest z reguły znacznie łatwiejsze, niż w przypadku niewielkich powierzchni. Mała łazienka nie daje wielu możliwości, lecz również można ją zaaranżować z gustem, smakiem i przede wszystkim w taki sposób, by była maksymalnie funkcjonalna. Podstawą jest precyzyjny projekt. Jeśli nie chcesz zatrudniać do tego celu architekta, możesz skorzystać z jednego z programów czy nawet darmowej aplikacji dostępnej na telefon komórkowy i stworzyć symulację wnętrza. W ten sposób zyskasz świadomość miejsca, którym dysponujesz, będziesz mieć pewność, co się zmieści w Twojej łazience, a z czego trzeba będzie zrezygnować. Dobrym pomysłem na pewno jest kabina prysznicowa typu walk-in, czyli pozbawiona brodzika, usytuowana w narożniku i przesłonięta tylko z jednej strony szybą.

Jakie białe płytki do małej łazienki wybrać?

Jeżeli już wiesz, jakie sprzęty możesz zamówić, pora zastanowić się nad detalami, kolorami elementami ozdobnymi. Od tego, jak je dobierzesz, zależy ostateczny styl łazienki, jej charakter, a także ogólny odbiór. Najczęściej stosowane w małych łazienkach są białe płytki. Poza tym, że cieszą się popularnością z uwagi na uniwersalny charakter, sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości, nie przytłacza.

Bardzo ważną kwestią jest także wybór wielkości kafli. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się te o dużej powierzchni. Dotyczy to zarówno płytek podłogowych, jak i ściennych. Im mniejsze oraz im większa ilość fug, tym większe wrażenie chaosu mogłyby wywołać.

Najbezpieczniejsze są białe gładkie płytki łazienkowe z białą, minimalną fugą. Idealnie, jeśli ich powierzchnia odbija światło. Jeżeli zależy Ci jednak na innych kolorach, niech również będą jasne. Ciekawy efekt możesz uzyskać, tworząc tylko wzór z pojedynczych, kolorowych płytek na tle białych.

A co z dekorem? Dobrze wybrany, dostosowany do kształtu łazienki również może być pomocny w stworzeniu proporcjonalnego pomieszczenia. Pionowy wzór optycznie nada ścianom wysokości, sprawdzi się więc świetnie w niskim pomieszczeniu lub pod skosem na poddaszu. Poziomy dekor warto zastosować na krótkiej ścianie, by ją nieco wydłużyć.

Jak powiększyć małą łazienkę dzięki płytkom?

Montując płytki w swojej niewielkiej łazience, możesz zastosować trik w postaci pasa z ciemniejszych kafli umieszczonych w środkowej części ścian. Optycznie zostaną one wydłużone. W prostokątnej  łazience wybierz do tego celu jedynie krótsze ściany.

Aby optycznie wydłużyć wnętrza, zamontuj płytki w łazience maksymalnie do 2/3 wysokości ściany, wykańczając jej górną część farbą w podobnej kolorystyce.

Rozważ montaż dużego lustra lub dwóch, tylko w taki sposób, by nie znajdowały się naprzeciwko siebie. Aby nie ograniczać przestrzeni, możliwe jest obecnie zlicowanie lustra z kaflami.

Dobrym sposobem na to, by dodatkowo nadać małej łazience lekkości, jest montaż podwieszanej armatury: sedesu, umywalki. Zaoszczędzisz dzięki temu przestrzeń, a jednocześnie ułatwisz sobie codzienne porządki.

artykuł partnera
Podnośniki to urządzenia powszechnie wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, czy usługach. Jednak kwestia organizacji wypożyczenia maszyn u wielu osób budzi wątpliwości. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby otrzymać do dyspozycji najlepszy sprzęt, na optymalnych, jak najlepszych warunkach.
więcej
artykuł partnera
Szukasz farby do zadań specjalnych, za pomocą której stworzysz powłokę odporną na zabrudzenia czy szorowanie? Postaw na farbę ceramiczną, która posiada właśnie takie cechy.
więcej
artykuł partnera
Trudno wyobrazić sobie eksperymentowanie z nowymi przepisami w kuchni bez odpowiednich garnków! Poświęcamy wiele tygodni na wybór lodówki czy kuchenki, zapominając, że w przygotowaniu potraw liczy się również nie tylko na czym ...
więcej
artykuł partnera
Kanapa to jeden z tych mebli, z których zdecydowanie najczęściej korzystamy. Nic dziwnego, że często wymaga porządnego czyszczenia. Najłatwiejsza opcja to wykupienie usługi prania tapicerki.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.