240 tys. użytkowników
680734 zdjęć, 903907 komentarzy
780 osób online

Fenomen łóżka domku dla dziecka. Dlaczego warto je kupić?


Obecnie łóżko domek to niezwykle popularny trend wnętrzarski do pokoju dziecięcego. Decyduje się na nie mnóstwo rodziców, a ich liczba zadowolonych klientów stale wzrasta. Skąd wziął się pomysł na łóżko dziecięce w domek? Dlaczego warto w nie zainwestować, szukając najlepszego mebla sypialnianego dla swojego podopiecznego? Na te oraz mnóstwo innych pytań dotyczących tego tematu znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule. Nie przegap ich!
Łóżka dla dzieci domek, a styl skandynawski

Pomysł na tego typu rozwiązanie do pokoju dziecięcego zaczerpnięto ze skandynawskiego stylu wnętrzarskiego. Łóżko domek to przede wszystkim prosta, chociaż nieoczywista forma, a także naturalny surowiec, którego użyto do jego wykonania. Co ważne, wiele modeli tego mebla do spania świetnie wpasowuje się w ten klimat różnych stylów wnętrzarskich.

Konstrukcję tego mebla do spania najchętniej tworzy się z drewna sosnowego. To sprawia, że jest ono lekkie i w żaden sposób optycznie nie przytłacza pokoju dziecka. Łóżko w kształcie domku to prosty, a zarazem solidny mebel, który bardzo skupia na sobie uwagę otoczenie. Przede wszystkim zachwyca oryginalną formą. A to właśnie ona dodaje pokojowi dziecięcemu element baśniowy, a przy tym jest bardzo estetyczna i niecodzienna.
Dlaczego tak wiele osób kupuje łóżka domki dla swoich pociech?

Łóżko domek dla dziecka jest bardzo popularne wśród Polaków. Obecnie to rozwiązanie można znaleźć w bardzo wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Prawdopodobnie każdy, kto szuka mebla do spania dla swojej pociechy prędzej czy później trafi na tego typu rozwiązanie do pokoju dziecięcego. Na rynku znajdziesz mnóstwo ciekawych modeli łóżek domków. Wśród nich są piętrowe tego typu rozwiązania do pokoju dziecięcego czy takie, które wyposażono w drabinki albo dodatkowy pojemnik, na przykład na pościel.

Warto zaznaczyć, że łóżko dziecięce domek to bardzo praktyczne rozwiązanie do pokoju malucha. Nie zajmuje ono więcej miejsca niż inne rodzaje tego mebla do spania. Łóżko domek z Interbeds daje większe poczucie bezpieczeństwa prawie każdemu podopiecznemu. 

To również świetna przestrzeń, która niezwykle pobudza wyobraźnię dziecka. Nakrycie konstrukcji dużym kocem umożliwia stworzenie własnej bazy, którą tak uwielbiają najmłodsi. Na łóżkach dla dzieci domek łatwo zamontować różne, dodatkowe elementy czy dekoracje. Kolorowe lampki czy barwne naklejki z postaciami z ulubionych bajek twojego malucha łatwo urozmaicą jego przestrzeń i sprawią, że poczuje się bardzo bezpiecznie, a także komfortowo. 

Jak prawidłowo wybrać łóżko dziecięce domek? 

Szukając odpowiedniego łóżeczka w kształcie domku dla swojego malucha, najlepiej jest przed zakupem obejrzeć je dokładnie na żywo. Konstrukcja tego mebla sypialnianego powinna być bardzo solidna, ponieważ zapewne posłuży ono także do różnych zabaw w gronie bliskich podopiecznemu rówieśników. Taki mebel to atrakcja nie tylko dla twojego dziecka, ale również dla jego gości. 

Wybierając łóżko domek, zwróć uwagę na jego poszczególne elementy. Czy są gładko oszlifowane, a krawędzie zaoblone? Powinny takie być, ponieważ tylko wtedy dadzą pełne bezpieczeństwo twojemu maluchowi. Czy masz w domu ogrzewanie podłogowe? Jeżeli tak zastanów się, na jakiej wysokości znajduje się stelaż łóżka w kształcie domku. Niektóre z nich dają możliwość montowania stelaża na różnych wysokościach. W ten sposób zapewnisz odpowiednią cyrkulację powietrza dla materaca, a także swojego malucha podczas jego snu.

Życzymy ci udanego zakupu łóżka dziecięcego domek dla swojego malucha. Powodzenia!

artykuł partnera
Gdy tworzymy system oświetleniowy w domu, przede wszystkim troszczymy się o dobór właściwych lamp, które spełnią konkretne funkcje, jako oświetlenie główne, zadaniowe lub dekoracyjne. Oprócz nich trzeba też zadbać o jeszcze jedną kwestię. Nawet najlepiej dobrana oprawa nie zapewni komfortu oświetleniowego, jeśli nie połączymy je (...)
więcej
artykuł partnera
Podnośniki to urządzenia powszechnie wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, czy usługach. Jednak kwestia organizacji wypożyczenia maszyn u wielu osób budzi wątpliwości. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby otrzymać do dyspozycji najlepszy sprzęt, na optymalnych, jak najlepszych warunkach.
więcej
artykuł partnera
Szukasz farby do zadań specjalnych, za pomocą której stworzysz powłokę odporną na zabrudzenia czy szorowanie? Postaw na farbę ceramiczną, która posiada właśnie takie cechy.
więcej
artykuł partnera
Trudno wyobrazić sobie eksperymentowanie z nowymi przepisami w kuchni bez odpowiednich garnków! Poświęcamy wiele tygodni na wybór lodówki czy kuchenki, zapominając, że w przygotowaniu potraw liczy się również nie tylko na czym ...
więcej
artykuł partnera
Kanapa to jeden z tych mebli, z których zdecydowanie najczęściej korzystamy. Nic dziwnego, że często wymaga porządnego czyszczenia. Najłatwiejsza opcja to wykupienie usługi prania tapicerki.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.