240 tys. użytkowników
680729 zdjęć, 903437 komentarzy
214 osoby online

Zwieger czy Gerlach - czym charakteryzują się garnki obu marek?


Trudno wyobrazić sobie eksperymentowanie z nowymi przepisami w kuchni bez odpowiednich garnków! Poświęcamy wiele tygodni na wybór lodówki czy kuchenki, zapominając, że w przygotowaniu potraw liczy się również nie tylko na czym, ale również w czym gotujemy. Jeśli zależy nam na akcesoriach wysokiej jakości, dobrze przyjrzeć się produktom marek Zwieger oraz Gerlach. Obaj producenci zbierają pozytywne recenzje i proponują szeroki asortyment naczyń do wyboru. Pora przyjrzeć im się bliżej!Jak wybrać najlepsze garnki? Najważniejsze kwestie

Zanim przejdziemy do charakterystyki garnków Zwieger czy Gerlach, dobrze zastanowić się, jak wybrać dobrze dostosowane do naszych potrzeb garnki. Aby odpowiedzieć na to pytanie, z jednej strony trzeba dokładnie przeanalizować to, co gotujemy, jak, dla kogo i z jaką regularnością. Dzięki temu określimy, czy potrzebujemy specjalnych garnków ferromagnetycznych na indukcję, czy może powinniśmy zaopatrzyć się w garnki, które nadają się również do piekarnika, a zamiast jednego, dużego, lepiej sprawdzą się dwa małe. Taka analiza nie tylko pomoże oszczędzić wydatków na niepotrzebne akcesoria, ale przede wszystkim sprawi, że nie przytłoczymy kuchni kolejnymi przedmiotami, które trzeba gdzieś przechowywać.

Z drugiej strony - musimy pamiętać o tym, że garnki się między sobą różnią. Tak, jak w przypadku innych sprzętów do kuchni, dobrze jest przeanalizować ich szczegółowe właściwości. Na co zwrócić uwagę? Lista obejmuje takie kwestie, jak:

  • przeznaczenie do konkretnej kuchenki;
  • pojemność;
  • trwałość;
  • materiał wykonania;
  • nienagrzewające się uchwyty;
  • dodatkowe akcesoria, na przykład pokrywki;
  • atuty wizualne.

To wszystko ma znaczenie przy wyborze najlepszych garnków do kuchni! Dobrze mieć świadomość, że nie musimy wymieniać wszystkich akcesoriów jednocześnie - nic nie stoi na przeszkodzie, by własny zestaw garnków kompletować krok po kroku, dokupując poszczególne naczynia według potrzeb.

Zwieger czy Gerlach?

O ile marka Zwieger jest obecna na polskim rynku od niedawna, Gerlach kojarzona jest z jakością od wielu lat. Czym się charakteryzują produkty obu firm?

Zacznijmy od marki Zwieger. To producent znany w dużej mierze z telewizyjnych programów kulinarnych. Mocną stroną garnków tego producenta jest doskonały design, świetnie komponujący się z nowoczesnym wnętrzem kuchni. Naczynia są wykonane ze stali nierdzewnej, warto zwrócić również uwagę na innowacyjne powłoki, które gwarantują ich trwałość - na przykład ceramiczną lub granitową. Co więcej, nieprzywierająca powłoka wewnętrzna Greblon Non Stick pozwala na przygotowywanie niskotłuszczowych potraw.

Jak na tym tle wypada Gerlach? Zamiast z programów telewizyjnych, większość osób kojarzy te garnki z rodzinnego domu - od wielu lat były synonimem świetnej jakości kuchennych akcesoriów. Marka stawia na różnorodność - w ofercie znajdziemy zarówno nowocześnie prezentujące się garnki, jak również takie, które nawiązują do tradycji sięgającej 1824 roku. Warto szczególnie uważnie przyjrzeć się garnkom z powłoką ILAG Granitec, która jest oceniana jako jedna z najlepszych dostępnych na rynku! Gwarantuje nie tylko trwałość i odporność na zarysowania, ale również sprawia, że naczynie łatwiej jest umyć.

Cenowo obie marki wypadają podobnie - dlatego koszty nie powinny być decydującym czynnikiem o tym, na którego producenta postawić.

Garnki w sklepie MediaMarkt to szeroki wybór produktów do każdej kuchni - znajdziemy wśród nich prawdziwe perełki od sprawdzonych producentów, takich jak Zwieger czy Gerlach.
artykuł partnera
Wiosną coraz więcej osób zaczyna poszukiwać systemów klimatyzacji do domu, by nie dać się zaskoczyć wybuchowi gorącego lata. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i zapewnić sobie komfortowe warunki?
więcej
artykuł partnera
Z pewnością, każdy potrafi odróżnić zwykłą kosiarkę od kosy spalinowej. Średnica cięcia, wygoda użytkowania i przeznaczenie obydwu urządzeń mocno się od siebie różnią. Znacznie trudniejszym zadaniem jest wskazanie rozbieżności pomiędzy kosą, a podkaszarką. Przez wiele osób te dwa terminy są traktowane jako równorzędne, a zdarza (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.