240 tys. użytkowników
680729 zdjęć, 903437 komentarzy
236 osób online

Jak zorganizować wynajem podnośników? Odpowiadamy na najczęstsze pytania


Podnośniki to urządzenia powszechnie wykorzystywane w budownictwie, przemyśle, czy usługach. Jednak kwestia organizacji wypożyczenia maszyn u wielu osób budzi wątpliwości. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby otrzymać do dyspozycji najlepszy sprzęt, na optymalnych, jak najlepszych warunkach.
Wynajem podestów nożycowych i inne rozwiązania – wybierz model

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że wynajem podnośników dotyczy modeli bardzo różnego rodzaju. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest wynajem podestów nożycowych. Mowa o sprzęcie, którego mechanizm unoszący platformę, przypomina nożyce, a jego ruch – pracę ostrzy. 

Wysięgniki zazębiają, się, a podest o wymiarach równych lub niemal równych całemu pojazdowi podnosi się w pionie. Alternatywnym rozwiązaniem jest podest masztowy, który również porusza się tylko w pionie. Jego dodatkowym ograniczeniem jest jednak mniejsza powierzchnia platformy.

Kolejna propozycja to model przegubowy. Mowa o sprzęcie wyposażonym w wysięgnik posiadający jeden lub więcej przegubów. Dzięki nim wysięgnik można łamać w odpowiednie strony, aby dostać się w pożądane miejsce. Niewątpliwie podnośniki tego typu są najbardziej wszechstronne.

Zanim zdecydujesz się na wynajem podestów nożycowych czy przegubowych, zastanów się nad własnymi potrzebami. Weź pod uwagę przestrzeń, na której będą wykonywane prace, wysokość obiektu oraz dostępność do miejsca, w które trzeba się dostać. 

Profesjonalna wypożyczalnia podnośników teleskopowych posiada wszystkie typy podestów. Dobrym przykładem jest firma Drial, oferująca wynajem podnośników kilku rodzajów, o których przeczytasz tutaj: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-podnosnikow/


Czy wynajem obejmuje dostarczenie sprzętu?

Często zadawanym pytaniem dotyczącym wynajmu podnośników jest kwestia ich dostawy. Są to urządzenia o dużej wadze i sporych gabarytach, zatem przewiezienie ich w miejsce, gdzie będą wykonywane prace, może nie być proste. Dobre wypożyczalnie oferują zwykle dostarczenie sprzętu oraz odbiór po zakończeniu użytkowania maszyny. Niemniej w trakcie ustalania szczegółów wynajmu warto upewnić się, czy umowa reguluje te kwestie.


Jak obsłużyć wynajęty sprzęt?

Problematyczna może być też obsługa wynajętego sprzętu. Mowa o urządzeniach stosunkowo prostych w obsłudze, jednak wciąż wymagających od operatora odpowiednich kompetencji. Niektóre firmy zatrudniają tego typu specjalistów. Jednak w większości przypadków ich brakuje. 

Wtedy pozostaje druga możliwość, która polega na przeszkoleniu jednego ze swoich pracowników. Paradoksalnie, obsługa takich urządzeń, nie jest zbyt trudna i większość osób zatrudnionych na budowie, bez trudu sobie z tym zadaniem poradzi. Nie jest to też zadanie zbyt angażujące czasowo.


Wybór wypożyczalni podnośników teleskopowych

Wypożyczając podnośnik, z pewnością chciałbyś otrzymać najlepszy sprzęt, który będzie służył niezawodnie przez cały okres wynajmu. Jednak aby tak było, musisz skorzystać z oferty dobrej wypożyczalni podnośników teleskopowych. To warunek konieczny. Dlatego zalecamy wybór firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, która oferuje jakościowy i nowy sprzęt o wysokich parametrach i sprawności, jak Drial. 

Taki wykonawca stanowi gwarancję, że usługa zostanie zrealizowana zgodnie z umową. Chodzi tutaj choćby o uczciwość i terminowość, tak ważne dla klientów decydujących się na wynajem podnośników.

artykuł partnera
Wiosną coraz więcej osób zaczyna poszukiwać systemów klimatyzacji do domu, by nie dać się zaskoczyć wybuchowi gorącego lata. Jak wybrać odpowiednie urządzenie i zapewnić sobie komfortowe warunki?
więcej
artykuł partnera
Z pewnością, każdy potrafi odróżnić zwykłą kosiarkę od kosy spalinowej. Średnica cięcia, wygoda użytkowania i przeznaczenie obydwu urządzeń mocno się od siebie różnią. Znacznie trudniejszym zadaniem jest wskazanie rozbieżności pomiędzy kosą, a podkaszarką. Przez wiele osób te dwa terminy są traktowane jako równorzędne, a zdarza (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.