240 tys. użytkowników
680921 zdjęć, 903456 komentarzy
503 osoby online

Kosa spalinowa czy podkaszarka – jaka jest różnica między tymi sprzętami?Prawda jest jednak zupełnie inna, a różnic pomiędzy poszczególnymi urządzeniami jest naprawdę sporo. W poniższym wpisie postaramy się wymienić je wszystkie oraz wskażemy, w jakich przypadkach poszczególne sprzęty sprawdzą się najlepiej. Zapraszamy!

Ostrze podstawową różnicą

Zazwyczaj nikt z nas nie kosi całego ogrodu kosą spalinową. Do tego celu służą przede wszystkim kosiarki, a wcześniej wspomniany sprzęt ma za zadanie wyłącznie trafić tam, gdzie większe urządzenie nie było w stanie. Mowa tu chociażby o obszarach wokół gęsto rosnących roślin, krzewów czy też powierzchniach ulokowanych tuż przy ogrodzeniach.

Inną sprawą jest już koszenie pól o większych rozmiarach. Zakładając, że trawa na nich jest znacznie wyższa niż na murawie koło domu, należy użyć już bardziej zaawansowanego sprzętu. Czy więc podkaszarka będzie w stanie poradzić sobie z nadmiernie wysoką trawą? Oczywiście, że nie. Ten rodzaj sprzętu ogrodniczego, dzięki zastosowaniu żyłki jako ostrza, może zgodnie z nazwą jedynie podkaszać teren i jest wykorzystywany wyłącznie na obszarach przydomowych. Kosa spalinowa w dużym stopniu różni się tym, że oprócz żyłki posiada jeszcze ostrze stalowe, które poradzi sobie z nawet najwyższym źdźbłem.
Moc i gabaryty

Łatwo się domyślić, że skoro kosy spalinowe przeznacza się do usuwania zalegających połeci trawy z dzikich ogrodów, to ich moc musi być niewątpliwie wyższa od standardowych podkaszarek. Tym samym, silniki posiadają większą masę, co przekłada się na trudności w ich trzymaniu.

Idąc takim tropem można dojść do kolejnej, kolosalnej różnicy pomiędzy tymi sprzętami. Mianowicie, każdą podkaszarkę użytkownik jest w stanie trzymać w rękach, umieszczoną na boku. Kosy spalinowe przez wzgląd na swój ciężar muszą być mocowane na plecach przy użyciu odpowiednich pasów. Dodatkowo, operator nie trzyma rąk na rękojeści połączonej bezpośrednio z ostrzem, a posiada dodatkowy „ster”, przy użyciu którego operuje mocą.

Średnica cięcia – czy różni się pomiędzy sprzętami?

Istnieją sprzęty o różnych średnicach cięcia i oferowanych ostrzach. W przypadku podkaszarek, średnica jest często zależna od tego, na jaką długość rozwiniemy żyłkę. Tarcze dla kos spalinowych mogą natomiast występować w odmiennych rozmiarach. Warto dobrać jednak taki wymiar średnicy, który pasuje do urządzenia względem zaprojektowanej osłony. Duża średnica to dla kos spalinowych, pracujących na mocno zarośniętych polach, spore ułatwienie. Warto przed zakupem takiego sprzętu dobrze się zastanowić, czy posłuży nam on wyłącznie do wspomagania kosiarek na małych powierzchniach, czy też jego stosowanie będzie można zaobserwować na gęsto zarośniętych trawą polach.

artykuł partnera
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak stworzyć wyjątkowe i funkcjonalne wnętrze salonu, które sprawi, że domownicy oraz goście będą czuć się komfortowo i zrelaksowani? W dzisiejszym artykule podpowiemy ci, na co zwracać uwagę podczas wyboru zestawów mebli do salonu ...
więcej
artykuł partnera
Prace budowlane usprawniają różnego typu sprzęty i narzędzia. Wiele z nich wymaga zasilania energią elektryczną. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o podłączenie tak zwanego prądu budowlanego. Co to oznacza? I co się kryje pod taryfą prądu C11? Wszystkiego dowiesz się z lektury poniższego artykułu. Sprawdź!
więcej
artykuł partnera
Na budowie, w firmie, w warsztacie, na działce, ale i w domu. Wiertarki, bo o nich mowa, to jedne z najważniejszych elektronarzędzi. Ich rola jest wręcz nieoceniona zarówno, jeśli chodzi o prace amatorskie, jak i profesjonalne. Nie każdy musi być budowlańcem, aby spotkać się z potrzebą skorzystania z urządzenia. Wiertarka ma bow (...)
więcej
artykuł partnera
W dzisiejszych czasach grzejniki elektryczne łazienkowe to nie tylko urządzenia służące do ogrzewania pomieszczenia, ale również ważny element wystroju. To, dlatego coraz więcej producentów oferuje nowoczesne modele, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Jednym z takich producentów jest Warmtec, którego grzejniki łazien (...)
więcej
artykuł partnera
Z powodu dużej twardości gres obrabia się narzędziami diamentowymi. Do jego cięcia służą specjalistyczne tarcze diamentowe z pełnym obwodem.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.