240 tys. użytkowników
680921 zdjęć, 903455 komentarzy
526 osób online

Podstawowy element każdego ubrania roboczego: jak ochronić stopy przed urazami mechanicznymi?


Obuwie ochronne to podstawowy element każdego ubrania roboczego, który chroni stopy przed różnego rodzaju zagrożeniami występującymi na danym stanowisku pracy. W jaki sposób je dobrać? Czym powinno charakteryzować się obuwie robocze? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Jak dobrać obuwie robocze?

Obuwie robocze to jak wspomniano we wstępie podstawowy element ubrania roboczego, który chroni stopy przed wieloma różnymi zagrożeniami. Są to między innymi urazy mechaniczne, których ryzyko występuje na wielu stanowiskach pracy. W związku z tym obuwie robocze powinno być dobrane adekwatnie do zagrożeń występujących w danym zawodzie. Istotne w tym przypadku jest także to, by zapewniały pracownikom nie tylko bezpieczeństwo, ale również odpowiedni komfort wykonywania obowiązków zawodowych. W związku z tym w sprzedaży dostępne są różnego rodzaju modele obuwia roboczego, co pozwala dopasować je do specyfiki pracy na danym stanowisku. Warto mieć również świadomość, że w wielu przypadkach inne obuwie sprawdzi się latem, a inne zimą. W obu przypadkach istotny jest bowiem odpowiedni komfort termiczny, jednak latem obuwie powinno przede wszystkim oddychać, a zimą chronić przed chłodem. Przykładem mogą być trzewiki robocze w sklepie internetowym DawpolBHP, które zapewniają nie tylko ochronę przed zimnem, ale również urazami mechanicznymi, do których może dojść na wielu stanowiskach pracy.Czym powinno charakteryzować się obuwie robocze?

Obuwie ochronne to nie tylko podstawowy, ale również jeden z najważniejszych elementów stroju roboczego. W związku z tym powinno charakteryzować się wysoką jakością, która przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania oraz wytrzymałość obuwia. Dlatego też istotne jest to, by kupować buty robocze renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość wykonania oraz stosują odpowiednie materiały. W efekcie obuwie spełnia obowiązujące normy BHP, a także zapewnia pracownikom należytą wygodę.Rodzaje obuwia roboczego

Obuwie robocze klasyfikowane jest ze względu na poziom ochrony zapewnianej pracownikowi. Pozwala to wyróżnić obuwie zawodowe, ochronne oraz bezpieczne. Obuwie zawodowe to standardowe obuwie robocze, które może być stosowane wszędzie tam, gdzie nie wymaga się ochrony palców stóp (nie posiada wzmocnionego noska). Obuwie ochronne zapewnia natomiast ochronę przy uderzeniu w stopę z energią z energią 100 J. Najwyższy poziom bezpieczeństwa zapewnia natomiast obuwie bezpieczne, które posiada podnosek chroniący palce stóp którego wytrzymałość badana jest przy uderzeniu z energią 200 J. W efekcie chroni pracowników wykonujących czynności zawodowe w naprawdę wymagających warunkach. Znając poszczególne rodzaje obuwia można dopasować je do wymagań występujących na danym stanowisku pracy, co wymaga uwzględnienia tego, czy niezbędna jest również ochrona palców.
Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc ochronić stopy przed urazami mechanicznymi, do których może dojść w trakcie wykonywania pracy należy dobrać odpowiednie obuwie robocze. Ważne w tym przypadku jest to, by było ono wysokiej jakości, co przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo, ale również komfort użytkowania.

artykuł partnera
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak stworzyć wyjątkowe i funkcjonalne wnętrze salonu, które sprawi, że domownicy oraz goście będą czuć się komfortowo i zrelaksowani? W dzisiejszym artykule podpowiemy ci, na co zwracać uwagę podczas wyboru zestawów mebli do salonu ...
więcej
artykuł partnera
Prace budowlane usprawniają różnego typu sprzęty i narzędzia. Wiele z nich wymaga zasilania energią elektryczną. Dlatego też tak ważne jest zadbanie o podłączenie tak zwanego prądu budowlanego. Co to oznacza? I co się kryje pod taryfą prądu C11? Wszystkiego dowiesz się z lektury poniższego artykułu. Sprawdź!
więcej
artykuł partnera
Na budowie, w firmie, w warsztacie, na działce, ale i w domu. Wiertarki, bo o nich mowa, to jedne z najważniejszych elektronarzędzi. Ich rola jest wręcz nieoceniona zarówno, jeśli chodzi o prace amatorskie, jak i profesjonalne. Nie każdy musi być budowlańcem, aby spotkać się z potrzebą skorzystania z urządzenia. Wiertarka ma bow (...)
więcej
artykuł partnera
W dzisiejszych czasach grzejniki elektryczne łazienkowe to nie tylko urządzenia służące do ogrzewania pomieszczenia, ale również ważny element wystroju. To, dlatego coraz więcej producentów oferuje nowoczesne modele, które łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Jednym z takich producentów jest Warmtec, którego grzejniki łazien (...)
więcej
artykuł partnera
Z powodu dużej twardości gres obrabia się narzędziami diamentowymi. Do jego cięcia służą specjalistyczne tarcze diamentowe z pełnym obwodem.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.