240 tys. użytkowników
675824 zdjęć, 905361 komentarzy
336 osób online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Pianobeton a styrobeton – jaka jest różnica?

Pianobeton a styrobeton – jaka jest różnica?


Podczas planowania prac budowlanych lub remontowych niezwykle ważne są materiały, z których chcemy korzystać. Wraz z powstawaniem nowych technologii, znacznie polepszyła się jakość i szybkość powstawania inwestycji.Czym jest pianobeton?

Pianobeton jest innowacyjnym materiałem budowlanym cieszącym się coraz większą popularnością. Jest to odmiana betonu komórkowego, w którym zostają uwięzione komórki powietrza. Zapewnia on dobrą izolację termiczną i akustyczną. Niestety, pozostawiony na działanie warunków atmosferycznych może ulec korozji, czego konsekwencją będzie nasiąknięcie wodą. Z tego powodu pianobeton należy dobrze zabezpieczyć, aby nie ulegał uszkodzeniom. Można to zrobić za pomocą odpowiedniego wykończenia. Inną zaletą tego materiału, o której warto wspomnieć, jest ognioodporność. Pianobeton się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i przemysłowym. Wylewki z pianobetonu służą jako podkład do wypełniania i wyrównywania podłóg, zapewniając im odpowiednią izolację termiczną i akustyczną. Bywa stosowany także przy realizacjach inwestycji miejskich jako podbudowa pod drogi lub parkingi.

Pianobeton jest dobrym materiałem do wypełniania pustych przestrzeni. Używany jest zamiast popularnego wypełniacza, jakim jest piasek czy żwir. W przeciwieństwie do nich, pianobeton nie ulega wymywaniu, przez co jest o wiele trwalszy. Jego szerokie zastosowanie doceniło wiele osób, o czym możesz się przekonać wpisując w Internecie frazę pianobeton opinie.

Pianobeton - cena za m3

Na pewno zastanawia Cię, ile kosztuje omawiany pianobeton. Cena jest zawsze ustalana indywidualnie, ponieważ wycena zależy od powierzchni, jaką chcemy pokryć, a co za tym idzie, ile materiału będziemy potrzebować. Podczas składania zamówienia możesz wybrać ilość oraz gęstość pianobetonu.

Czym jest styrobeton?

Styrobeton jest zaprawą cementowo-styropianową stosowaną jako termoizolacja, a wylewki styrobetonowe można wykorzystać jako warstwę wyrównującą i izolacyjną pod podłogę. Produkt ten znajdzie zastosowanie jako zamiennik styropianu służącego do ocieplania budynków, ze względu na wysoką dźwiękoszczelność oraz o wiele prostszy montaż, który skraca czas budowy, a co za tym idzie jej koszty. Posiada on wiele zalet, dzięki którym cieszy się dosyć dużą popularnością w budownictwie. Warto wspomnieć, że styrobeton w przypadku wybuchu pożaru potrafi zatrzymać płomienie na kilka godzin, dodatkowo nie emitując toksycznych gazów. Ponadto jest odporny na wodę, pleśń, a nawet ewentualne działanie gryzoni. Jest także lżejszy od popularnie stosowanego betonu, dlatego można go wykorzystać podczas rekonstrukcji starych budowli bez konieczności dodatkowego wzmacniania konstrukcji. Twardnieje już po upływie doby, dając możliwość w krótkim czasie położenia kilku warstw produktu. Podczas wyszukiwania informacji o styrobetonie, warto pokusić się się o przeczytanie opinii na jego temat od osób, które wykorzystywały go podczas budowy.

Styrobeton - cena za m2

Podczas planowania zakupu styrobetonu warto zorientować się, ile dokładnie danego produktu potrzebujemy. W wielu przypadkach koszty zakupu są ustalane indywidualnie. Cena za metr kwadratowy wynosi około kilkudziesięciu złotych.

Pianobeton czy styrobeton?

W tym miejscu należy zaznaczyć, że oba materiały są bardzo do siebie podobne. Różnicę można zauważyć podczas ich produkcji, ponieważ używa się do tego innych materiałów. Warto zaznaczyć, że oba produkty wytwarza się w miejscu budowy, aby uzyskać jak najlepszy efekt i jakość. Styrobeton, ze względu na mniejszy ciężar, używany jest głównie jako materiał izolacyjny lub wykończeniowy. Pianobeton z kolei znajduje zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym, a także przy budowie dróg, placów i parkingów. Na wylaną mieszankę trzeba jednak położyć inną warstwę materiału docelowego. Oba te produkty nie absorbują wilgoci oraz są ognioodporne. Oczywiście, jeśli gęstość właściwa nie jest kluczowa i bardziej zależy nam na znacznie większej wytrzymałości, to lepszym wyborem będzie pianobeton.