240 tys. użytkowników
680538 zdjęć, 903396 komentarzy
379 osób online

Jaka wyrzynarka do domu – ekspert Elkar podpowiada

Zastanawiasz się nad zakupem wyrzynarki do domu, ale nie wiesz jaki model wybrać? Zastanów się więc, w jaki sposób narzędzie będzie wykonywane i jak często. Ponadto konieczne jest ustalenie, czy interesuje Cię wyrzynarka elektryczna sieciowa, czy bezprzewodowa. Dowiedz się, na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie tego elektronarzędzia.


Co to jest wyrzynarka i dlaczego jest potrzebna?

Wyrzynarka elektryczna doskonale sprawdzi się podczas cięcia w drewnie i innych materiałach. Za jej pomocą obróbka różnych elementów będzie znacznie łatwiejsza. Sprawdzi się do wykonywania precyzyjnych cięć ukośnych, w linii prostej czy zygzakiem.

Rodzaje wyrzynarek do cięcia drewna i tworzyw sztucznych

Wiele osób zastanawia się, jaka wyrzynarka do domu sprawdzi się najlepiej. Oto krótki przegląd właściwości tych elektronarzędzi.

  • Wyrzynarki przewodowe vs. bezprzewodowe

Dobra wyrzynarka to taka, która pozwala na łatwiejszą pracę. Zasilanie sieciowe nie zawsze jest dostępne, ponadto kable podczas pracy mogą stwarzać ryzyko niebezpiecznych wypadków. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyrzynarki bezprzewodowe. Są one mobilne i wygodne podczas pracy. Wystarczy załadować akumulator i można przystępować do cięcia. Natomiast wyrzynarki przewodowe czasami są mocniejsze i nie wymagają przerw w pracy.

  • Możliwości różnych typów ostrz

Wyrzynarka zwykle kojarzy się z cięciem w drewnie. Natomiast to elektronarzędzie za pomocą różnych typów ostrz poradzi sobie także z miękkimi metalami czy tworzywem sztucznym.

Czynniki do rozważenia przy wyborze wyrzynarki

Decydując się na zakup wyrzynarki do domowych zastosowań, należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Moc

Moc wyrzynarki powinna odpowiadać potencjalnemu zastosowaniu. Im wyższa, tym więcej możliwości pracy. Jeśli zamierzasz nią ciąć nie tylko drewno, ale też metale nieżelazne, glazurę czy tworzywa sztuczne, sprawdź wyrzynarki elektryczne o mocy od 200 W.

  • Typ ostrza

Niezbędne do pracy urządzenia są brzeszczoty. Warto wybrać wyrzynarkę, która obsługuje wiele typów ostrz. Dzięki temu elektronarzędzie będzie bardziej wszechstronne i umożliwi wykonanie cięcia różnych materiałów. Pozwoli też np. ustawić optymalną głębokość cięcia.

  • Ergonomia i waga

Bezpieczeństwo pracy jest najważniejsze podczas korzystania z elektronarzędzi. Powinny być one wyposażone w zabezpieczenia. Antypoślizgowa powłoka narzędzia zapewnia stabilny chwyt podczas pracy. Ponadto warto zdecydować się na produkty o mniejszej wadze, gdyż zapewniają komfort pracy.

  • Cena

Najlepsze wyrzynarki to takie, które charakteryzują się wysoką jakością, a przy tym nie są drogie. W ofercie sklepu z elektronarzędziami Elkar znajdziesz produkty o różnym zakresie cenowym.

  • Marka i gwarancja

Marka wybranej wyrzynarki również ma znaczenie. Warto zdecydować się na produkty renomowanych firm, takich jak DeWalt czy Bosch. Słyną one nie tylko z wysokiej jakości, ale również długiej gwarancji.

Jaką polecacie wyrzynarkę – przegląd modeli

Nadal nie wiesz, jaki model kupić? Pomocny okaże się ranking wyrzynarek stworzony przez ekspertów Elkar.

  • DeWALT DCS335NT 18V

Elektronarzędzia DeWalt słyną ze świetnej jakości. Na stronie https://elkar-sklep.pl/kategoria/marki/elektroanrzedzia-dewalt/wyrzynarka-dewalt/ znajdziesz zarówno wyrzynarki, jak i zestawy zawierające komplet brzeszczotów. Model DeWALT DCS335NT 18V solo jest idealny dla osób ceniących sobie moc, praktyczne zastosowanie i wytrzymałość. Dodatkowe funkcjonalności tej wyrzynarki w postaci oświetlenia LED czy regulacji prędkości ułatwiają pracę. Bezobsługowy system wymiany brzeszczotów zapewnia większe bezpieczeństwo.

Osoby szukające dobrej wyrzynarki w atrakcyjniej cenie skorzystają na zakupie modelu DeWalt DWE349-QS. Zapewnia wygodna i bezpieczną pracę oraz umożliwia cięcie w drewnie, aluminium i innych materiałach.

  • Bosch GST 90BE WYRZYNARKA 650W

To mocna i łatwa w obsłudze wyrzynarka pozwalająca na szybką pracę i precyzyjną linię cięcia. Regulacja prędkości daje kontrolę nad takimi parametrami jak głębokość cięcia. Moc silnika 650W jest idealna do domowych zastosowań.

Jaka wyrzynarka do prac domowych – podsumowanie

Jaka wyrzynarka do domu? To narzędzie powinno pozwalać na dostosowanie tempa pracy, manipulowanie głębokością cięcia i obróbkę różnych materiałów. Decydując się na konkretny model, należy też zwrócić uwagę na moc, rodzaj zasilania, ergonomię i dokładność cięcia. Praktyczne okażą się także dodatkowe funkcje wyrzynarki, takie jak oświetlenie LED czy system do odsysania pyłu Beznarzędziowa wymiana brzeszczotów pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pracy. Dlatego warto sprawdzić te właściwości przy wyborze modelu wyrzynarki.

artykuł partnera
Starannie dobrana siatka na kontener jest niezbędna, aby bezpiecznie przewozić gruz. Zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wypadnięcia ładunku, co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest jednak to, żeby tego typu zabezpieczenie spełniało kilka wymagań. Jakich? Na które parametry trzeba zw (...)
więcej
artykuł partnera
Obszar wokół budynku przed elewacją frontową zazwyczaj wypełniają podjazd i chodnik prowadzący do głównego wejścia. Tylna część działki z reguły jest zagospodarowana na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
więcej
artykuł partnera
Dokładnie oczyszczony i odmalowany dach staje się wizytówką każdego obiektu. Uwagę przyciągają jego walory wizualne, ale to tylko jeden z atutów. Najważniejszą zaletą jest przedłużenie trwałości pokrycia dachowego. Jak jednak przeprowadzić czyszczenie? Czy samodzielne prace są możliwe do realizacji? Dowiedz się, jak wygląda myci (...)
więcej
artykuł partnera
Większość z nas nie może sobie pozwolić na dom. Najczęściej mieszkamy w mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć w nim odpowiedniego klimatu. Aranżacje wnętrz nawet w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty potrafią zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.
więcej
artykuł partnera
Pompy ciepła montowane są w coraz większej liczbie nie tylko budynków mieszkalnych, lecz również w siedzibach firm, budynkach wielorodzinnych, a nawet w fabrykach – oczywiście mowa tutaj o urządzeniach z większą mocą lub rozbudowanych systemach HVAC.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.