240 tys. użytkowników
681352 zdjęć, 903555 komentarzy
249 osób online

Czym kierować się przy zakupie pomp ciepła?


Pompy ciepła montowane są w coraz większej liczbie nie tylko budynków mieszkalnych, lecz również w siedzibach firm, budynkach wielorodzinnych, a nawet w fabrykach – oczywiście mowa tutaj o urządzeniach z większą mocą lub rozbudowanych systemach HVAC.
W 2022 roku sprzedaż pomp ciepła wzrosła o 120% względem roku poprzedniego. Trend ten prawdopodobnie zostanie utrzymany – pompy ciepła, a w szczególności w połączeniu z fotowoltaiką, są najbardziej opłacalnym sposobem ogrzewania budynków!

Jakie cechy pomp ciepła są najważniejsze?

W recenzjach przygotowanych przez portal pompycieplaonline.pl bierzemy pod lupę kilka istotnych aspektów, do których należy między innymi wydajność. To ona mówi o tym ile energii cieplnej pozyskamy z energii elektrycznej wykorzystywanej do zasilania pompy ciepła. Trzeba bowiem pamiętać, że są to urządzenia pozyskujące energię z otoczenia, a nie wytwarzające je w procesie spalania.

Wydajność nie jest jednak perfekcyjnym wskaźnikiem, szczególnie przy zasilaniu inwerterowym – ponieważ wydajności mogą być niższe w celu oszczędzania energii. Jest to jednak temat dość skomplikowany technicznie. Właśnie dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi recenzjami!

Innym wskaźnikiem jest dla nas wiarygodność i renoma marki. Dzięki świadomości, jak duże doświadczenie producent ma w dostarczaniu rozwiązań grzewczych czy klimatyzacyjnych, a nawet znajomość historii i modelu biznesowego marki – możemy zweryfikować czy mamy do czynienia z produktem godnym uwagi. 

Przyglądamy się także warunkom gwarancyjnym – większość producentów daje opcje rozszerzenia gwarancji na 5, a nawet 10 lat. Z reguły odpłatnie. Nie podoba nam się, gdy producenci dają jedynie wymagane prawnie 2 lata gwarancji z brakiem możliwości wydłużenia okresu ochrony.

Ostatnią istotną dla nas kwestią jest design. Nie da się ukryć, że dla właścicieli wielu budynków, ten aspekt ma spore znaczenie. Choć trzeba też pamiętać, że za dobry design trzeba dopłacić – i nie zawsze pozytywnie wpływa to na opłacalność!

Top 3 marek produkujących pompy ciepła

Tak więc wymieńmy trzy marki, które znajdują się w lipcu 2023 w czołówce producentów pompy ciepła według rankingu pompycieplaonline.pl!

  1. Daikin – japoński producent pompy ciepła, który istnieje na rynku od niemal dekady. Niezawodność tej marki jest wręcz legendarna, tak samo jak wydajność i warunki gwarancyjne. Cena tych pomp ciepła nie należy do najniższych, jednak absolutnie nie można odmówić atrakcyjnego stosunku jakości do ceny.
  2. Vaillant – producent pomp ciepła z najwyższej półki. Cena to również półka premium. Jednakże to niemieckie przedsiębiorstwo już w dziewiętnastym wieku zajmowało się produkcją kotłów i pomp. Najnowszy czynnik chłodniczy R290, cicha praca i wysoka bezawaryjność to główne zalety Vaillanta.
  3. De Dietrich – dość mało znany producent pomp ciepła, lecz skrywa w sobie świetną ofertę, a przede wszystkim historię. Firma istnieje na rynku od… 1684 roku. Solidna wydajność i dobre warunki gwarancyjne to główne zalety tego producenta. I oczywiście wiarygodność!

Przejdź do rankingu pomp ciepła

Adam Skrzyński, redaktor pompycieplaonline.pl


Artykuł sponsorowany.

artykuł partnera
Współczesny rynek nieruchomości i infrastruktury oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dla różnorodnych potrzeb klientów. Wśród nich szczególną uwagę zwracają garaże blaszane premium, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno wśród indywidualnych właścicieli, jak i profesjonalistów z branży budowlanej oraz logistycznej.
więcej
artykuł partnera
Przed przystąpieniem do malowania betonu konieczne jest właściwe przygotowanie powierzchni. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie betonu z wszelkich zabrudzeń, takich jak olej, kurz czy inne zanieczyszczenia. Następnie należy usunąć wszelkie stare powłoki, aby nowy lakier mógł prawidłowo przylegać do podłoża.
więcej
artykuł partnera
Znana pod takimi nazwami jak thermo sosna czy thermososna, termo sosna to specjalnie przygotowane drewno idealnie nadające się do elewacji. Do jego uzyskania niezbędne jest podgrzewanie drewna sosnowego przy użyciu pary wodnej aż do uzyskania wysokich temperatur. Zmienia to strukturę drewna, nadając mu specjalne właściwości. Dla (...)
więcej
artykuł partnera
W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do komfortu i estetyki naszych wnętrz. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu jest narożnik. Jednak standardowe modele dostępne w sklepach nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, dlatego coraz więcej osób decyduje się na narożnik na zamówienie, który idealnie (...)
więcej
artykuł partnera
Plexi, znane również jako pleksi, plexiglas czy PMMA (polimetakrylan metylu), to wszechstronny materiał, który znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach, od budownictwa po sztukę. Jego popularność wynika z wyjątkowej trwałości, przejrzystości i odporności na warunki atmosferyczne.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.