240 tys. użytkowników
680538 zdjęć, 903396 komentarzy
314 osoby online

Jak stworzyć klimat mieszkania?


Większość z nas nie może sobie pozwolić na dom. Najczęściej mieszkamy w mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć w nim odpowiedniego klimatu. Aranżacje wnętrz nawet w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty potrafią zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.
Chyba każdy z nas woli mieszkać w ładnej przestrzeni. Jeżeli mamy mieszkanie, często nie możemy popuścić wodzy fantazji, a to ze względu na różne ograniczenia takie jak metraż. Nie znaczy to, że jesteśmy skazani na porażkę. Podpowiadamy, co zrobić, aby nasze miekszanie miało klimat.

Biokominek

Okazuje się, że nawet mieszkając w mieszkaniu w bloku można mieć w nim kominek. To nie żart. Wystarczy kupić biokominki. Są to specjalne urządzenia, które przypominają te tradycyjne. Różnica polega jednak na tym, że nie potrzebują żadnej instalacji. Można je postawić wszędzie, bez pozwolenia. 

Ogień powstaje poprzez spalanie biopaliwa, które jest zupełnie neutralne, jeżeli chodzi o emisję gazów. Nie trzeba zatem nawet wietrzyć mieszkania. Nie ma w tym przypadku ani dymu, ani popiołu. Co prawda nie może być to jedyne źródło ciepła, ale pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat i dogrzać pomieszczenie, w którym się znajduje.
Wykorzystanie przestrzeni
Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie przestrzeni. Najważniejsze jednak, aby zrobić to zgodnie z naszym gustem, niekoniecznie w zgodzie z obowiązującymi trendami. Niektórzy wolą np. gdy każdy skrawek jest czymś zajęty, inni z kolei odwrotnie, prefereują dużo wolnego miejsca.

Istotna jest też funkcjonalność. Przecież nie chodzi tu tylko o wygląd. Ważne, aby np. meble spełniały swoją funkcję. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych stylów urządzania wnętrz. Najpopularniejsze to: loftowy, industrialny, glamour. Klasyka też się cieszy jednak niesłabnącą popularnością. Do łask wracają nawet elementy wystroju znane z PRL-u.

Jak urządzić kuchnię?

Jeżeli nasza kuchnia nie jest zbyt duża, musimy urządzić ją z głową. Ważne jest zatem, aby podzielić ją na trzy strefy: gotowania, zmywania i przechowywania. W pierwszej z nich należy ustawić piekarnik, płytę grzewczą, ewentualnie mikrofalowkę. W drugiej będzie stał zlew, a w trzeciej lodówka wraz z zamrażalnikiem. Tutaj również główny nacisk należy położyć na praktyczną stronę wystroju. Jeżeli dużo gotujemy, wygoda poruszania się między strefami powinna być na pierwszym miejscu.

Jaki kolor wybrać?

Jeżeli chodzi o kolorystykę, jest to oczywiście kwestią gustu. Zalecane jest jednak dobranie jasnych barw. Sprawiają one, że nasze wnętrza wydają się bardziej przestronne. Obecnie dostępnośc kolorów jest praktycznie nieograniczona. Nie powinno być zatem problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu rodzaju farby. Inna będzie odpowiednia do kuchni czy łazienki, a inna do salonu. Jeżeli pominiemy ten element, może się okazać, że farba zacznie nam na przykład odpadać, a to za sprawą wilgoci.

Artykuł partnerski
artykuł partnera
Starannie dobrana siatka na kontener jest niezbędna, aby bezpiecznie przewozić gruz. Zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wypadnięcia ładunku, co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest jednak to, żeby tego typu zabezpieczenie spełniało kilka wymagań. Jakich? Na które parametry trzeba zw (...)
więcej
artykuł partnera
Obszar wokół budynku przed elewacją frontową zazwyczaj wypełniają podjazd i chodnik prowadzący do głównego wejścia. Tylna część działki z reguły jest zagospodarowana na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
więcej
artykuł partnera
Dokładnie oczyszczony i odmalowany dach staje się wizytówką każdego obiektu. Uwagę przyciągają jego walory wizualne, ale to tylko jeden z atutów. Najważniejszą zaletą jest przedłużenie trwałości pokrycia dachowego. Jak jednak przeprowadzić czyszczenie? Czy samodzielne prace są możliwe do realizacji? Dowiedz się, jak wygląda myci (...)
więcej
artykuł partnera
Większość z nas nie może sobie pozwolić na dom. Najczęściej mieszkamy w mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć w nim odpowiedniego klimatu. Aranżacje wnętrz nawet w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty potrafią zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.
więcej
artykuł partnera
Pompy ciepła montowane są w coraz większej liczbie nie tylko budynków mieszkalnych, lecz również w siedzibach firm, budynkach wielorodzinnych, a nawet w fabrykach – oczywiście mowa tutaj o urządzeniach z większą mocą lub rozbudowanych systemach HVAC.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.