240 tys. użytkowników
681132 zdjęć, 903575 komentarzy
20 osób online

Jaka bateria do umywalki nablatowej? Podpowiadamy


Bateria do umywalki powinna być niezawodna i służyć przez wiele lat. Używana wiele razy w ciągu dnia, oprócz nowoczesnego designu, wpasowującego się idealnie w zamysł jednakowych dodatków w łazience, musi być także praktyczna. Jak wybrać baterię do umywalki nablatowej? Oto elementy, na które warto zwrócić uwagę!Dlaczego wymiar baterii jest tak ważny w dopasowaniu do umywalki?

Kupując baterię do umywalki, wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad jej wizualnymi walorami. Drugim kryterium jest zazwyczaj jej funkcjonalność. A ile z nich myśli o wymiarze? Umywalki nablatowe różnią się kształtem oraz rozmiarem. Źle dobrana bateria będzie powodować rozchlapywanie się wody, a to na pewno nie będzie mile widziane. Dlatego warto pamiętać, aby do małej umywalki wybierać baterię z krótką wylewką, natomiast do tej większej – wysoką baterię.

Umywalki nablatowe charakteryzują się wyższym rantem. Najlepsza będzie zatem bateria sztorcowa montowana na blacie szafki lub wmontowana w ścianę.


Bateria podtynkowa – jakie są jej zalety?

Jest to rozwiązanie wręcz idealne w przypadku minimalistycznych aranżacji. Taki rodzaj baterii sprawdzi się w przypadku każdej umywalki. Dodatkową zaletą jest także większa wytrzymałość ze względu na to, że umieszczony w ścianie mechanizm nie jest narażony na uszkodzenia zewnętrzne.

Kolejnym plusem jest łatwość w czyszczeniu. Dzięki temu, że większość elementów jest schowana w ścianie, nie są one narażone na powstawanie osadów i innych zabrudzeń.

Baterie mocowane na umywalce nablatowej

Innym rozwiązaniem, jeśli zakupiona umywalka posiada otwór na baterię, jest umieszczenie jej właśnie w tym miejscu. Jeśli jednak umywalka takiego otworu nie posiada, można zamontować ją na blacie. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę odpowiednią odległość między wylewką a krawędzią umywalki. Powinna ona wynosić około 15 cm. Mniejsza będzie utrudniać swobodne mycie rąk, większa będzie powodować rozchlapywanie wody.

Ważne będzie także zachowanie odległości między baterią, ścianą a rantem umywalki. Zapewni to łatwiejszy dostęp do baterii podczas czyszczenia lub wymiany na nową.Baterie do umywalki nablatowej – z jakiego surowca?

Wybierając baterie do umywalki, warto także zwrócić uwagę na rodzaj surowca, z jakiego zostały wykonane. Najchętniej wybierane są te produkowane z mosiądzu lub z nierdzewnej stali. Jeden i drugi materiał ma swoje zalety.
Stal nierdzewna jest odporna na działanie kwasów i nie ulega korozji. Jest także bardzo łatwa w utrzymywaniu czystości.
Mosiądz z kolei cechuje niezwykła solidność i wytrzymałość. Oprócz odporności na korozję wykazuje także właściwości przeciwbakteryjne. Wymaga jednak delikatniejszego traktowania podczas czyszczenia, dlatego unikaj szorstkich szczotek o twardym włosiu.

Jak dobrać kolor baterii do stylu łazienki?

Przemyślany, spójny design zagwarantuje, że łazienka nie tylko spełni swoje podstawowe funkcje, ale będzie także pomieszczeniem estetycznym wizualnie. Jeśli marzysz o łazience w stylu industrialnym, wybierz chłodne odcienie baterii. Do łazienki w stylu glamour świetnie sprawdzą się te w kolorze srebra lub złota. Coraz większą popularnością cieszy się czarna armatura łazienkowa. Eleganckie i uniwersalne baterie pasują zarówno jako element kompozycji, jak i charakterystyczny akcent na zasadzie kontrastu.
Jesteś na etapie aranżowania swojego mieszkania? Sprawdź na reuter.com, jaki blat do łazienki będzie najlepszy.

Artykuł Sponsorowany.


artykuł partnera
Płyta meblowa to jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli oraz różnych elementów wykończenia wnętrz. Dzięki niej nie musisz szukać pasujących modelów mebli do mieszkania - możesz samodzielnie wykonać półki czy potrzebne szafki.
więcej
artykuł partnera
W niektórych przypadkach stary murowany komin znajdujący się w budynku może być efektywnie wykorzystany. Wystarczy dobrać do niego odpowiedni wkład. Jednak to rozwiązanie nie zawsze okaże się skuteczne. Dowiedz się więcej na temat wkładów kominowych i przekonaj się, kiedy można je zastosować.
więcej
artykuł partnera
Decydując się na remont kuchni lub budowę nowego domu, jedno z ważniejszych pytań, na które musimy sobie odpowiedź to: kuchnia otwarta czy zamknięta? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady, dlatego warto wnikliwie przeanalizować swoje potrzeby i styl życia. Przyjrzymy się obu opcjom, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.