240 tys. użytkowników
681745 zdjęć, 903245 komentarzy
61 osób online

Saturator - jak często wymieniać butlę z gazem? Podpowiadamy

Saturatory do wody gazowanej są wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się na co dzień ulubionymi napojami gazowanymi. Kluczowym elementem działania urządzenia jest butla z CO2. Skąd wiedzieć, że gaz się w niej skończył i jak ją wymienić?


Na jak długo starcza butla z gazem w saturatorze?

Saturator pozwala na łatwe i wygodne gazowanie wody oraz innych napojów we własnym domu. Co jakiś czas należy jednak wymienić wkład z gazem, aby nadal skutecznie je przygotowywać. Standardowa butla CO2, używana w saturatorach zawiera około 425 g dwutlenku węgla. Pozwala to  ba przygotowanie około 50 do 60 litrów gazowanej wody. Jest to jednak tylko przybliżona wydajność ze względu na zróżnicowane użytkowanie każdej osoby.


W zależności od intensywności gazowania napojów oraz częstotliwości użytkowania saturator będzie starczał na mniej lub więcej czasu. Jeśli jednak gazujesz codziennie około 1 litr wody, standardowa butla powinna starczyć CI na ok. 1,5 aż do 2 miesięcy.

Skąd wiedzieć, że należy wymienić butlę?

Nawet jeśli nie będziesz pamiętać ostatniego momentu wymiany butli z gazem w saturatorze lub nie zwracasz na to uwagi, jednym z pierwszych sygnałów, które z pewnością zauważysz podczas korzystania z urządzenie, jest słabszy efekt gazowania. Woda nie będzie tak samo mocno nasycona bąbelkami, jak poprzednim razem. Jeśli po kilkukrotnym naciśnięciu nie zobaczysz w butelce bąbelków, oznacza, że gaz się skończył.


Może zdarzyć się także, że usłyszysz charakterystyczny dźwięk wydobywania się resztek gazu. Saturator będzie wtedy pracował bez żadnych efektów, dlatego warto mieć przygotowaną butlę na wymianę.


Aby uniknąć szybkiego zużycia gazu, korzystaj z zalecanego poziomu gazu i regularnie sprawdzaj szczelność urządzenia, aby nie tracić produktu.

Wymiana butli z gazem w saturatorze

Jeśli wiesz, że skończył Ci się gaz w saturatorze, odchyl tylną pokrywę, aby ją następnie zdjąć. Pociągnij uchwyt do góry, aby uwolnić pustą już butlę. W następnej kolejności przechyl ją do zewnątrz oraz pociągnij, aby wysunąć ją z urządzenia. Taką butlę można często zawieźć do specjalnego punktu, aby uzupełnić ją gazem. Możesz także wymienić ją na nową. Aby z powrotem umieścić ją w urządzeniu, usuń uszczelkę oraz nakrętkę, a następnie ustaw ją pod kątem i zaczynając od dołu, włóż do środka. Proces zakończ, naciskając rączkę i zamykając tylną klapę. Cała wymiana jest niezwykle intuicyjna i łatwa, aby każdy mógł poradzić sobie z użytkowaniem urządzenia.


Regularna wymiana butli w saturatorze to klucz do odpowiednio gazowanych napojów. Warto obserwować objawy zużycia CO2 i zadbać o odpowiednią eksploatację butli, aby wydłużyć czas działania butli oraz samego saturatora. Urządzenie to będzie praktycznym elementem Twojej kuchni, dzięki któremu z łatwością będziesz cieszyć się gazowaną wodą każdego dnia. Dodatkowo zaoszczędzisz pieniądze na zakupach i zmniejszysz ilość zużywanych plastikowych butelek, dbając o środowisko naturalne.


Artykuł Sponsorowany.

artykuł partnera
Domki kontenerowe z firmy Letniskowo to nowoczesne, funkcjonalne konstrukcje oparte na solidnych ramach stalowych, które powstają z myślą o zapewnieniu komfortowego miejsca do życia, pracy lub wypoczynku. Choć ich nazwa sugeruje związek z kontenerami transportowymi, w rzeczywistości są to zaawansowane technologicznie budynki, które łączą w sobie trwałość, estetykę i nowoczesne (...)
więcej
artykuł partnera
Płyta fundamentowa to jedna z najczęściej wybieranych technologii posadowienia budynków, szczególnie w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym oraz energooszczędnym. Jej popularność wynika z licznych zalet, takich jak równomierne rozłożenie obciążeń, możliwość integracji z systemami grzewczymi oraz szybki czas wykonania. Jednak ceny płyt fundamentowych nie są stałe - zmieniają (...)
więcej
Artykuł sponsorowany
Saturatory do wody gazowanej są wygodnym i ekologicznym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się na co dzień ulubionymi napojami gazowanymi. Kluczowym elementem działania urządzenia jest butla z CO2. Skąd wiedzieć, że gaz się w niej skończył i jak ją wymienić?
więcej
artykuł partnera
Trytytki, znane także jako opaski zaciskowe, kojarzą się głównie z pracami technicznymi, porządkowaniem kabli czy naprawami w domu. Jednak ich zastosowanie wykracza daleko poza typowe prace remontowe.
więcej
artykuł partnera
Pielęgnacja przydomowego ogródka to zadanie wymagające uwagi przez wszystkie pory roku. Odpowiednia troska zapewnia roślinom zdrowie, obfite kwitnienie i owocowanie.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.