240 tys. użytkowników
675311 zdjęć, 904867 komentarzy
336 osób online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Akcesoria ogrodowe, które sprawdzą się na wiosnę!


Masz ochotę na relaks w otoczeniu natury? Jeśli jesteś szczęśliwym właścicielem niewielkiego ogrodu, nie musisz nigdzie wyjeżdżać! Wystarczy, że wraz z nadejściem wiosny rozpoczniesz systematyczne prace ogrodowe, a latem Twój ogród będzie zachwycał bogatą roślinnością i funkcjonalnością. Jakie akcesoria ogrodowe okażą się niezbędne podczas porządków po zimie? Czytaj dalej i sprawdź, jak zaplanować przedwiośnie w ogrodzie!

1. Zdejmij zimowe okrycia z kwiatów i krzewów  

Kiedy dni są coraz dłuższe, a termometr wskazuje coraz wyższe temperatury, czas pozbyć się zimowych okryć! Dotyczy to również kwiatów i krzewów w Twoim ogrodzie. Założ wytrzymałe i jednocześnie przewiewne rękawiczki, a następnie delikatnie pozbądź się niechcianych już liści lub gałęzi. Niezbędny może okazać się również sekator i nożyce do gałęzi. 

2. Czas przyciąć rośliny

Budząca się wiosna, to doskonały czas na przycięcie roślin. Tu także niezbędny okażą się sekator i nożyce ogrodowe. Zanim jednak usuniesz gałęzie, koniecznie uzupełnij swoją wiedzę na temat pielęgnacji poszczególnych krzewów i innych roślin. 

3. Ogród po zimie wymaga odżywienia

Po zimie warto odżywić zarówno trawę, jak i klomby. Sięgnij po pazurki ogrodowe – dzięki nim odpowiednio spulchnisz glebę. Kolejnym krokiem będzie nawiezienie ogrodu. Tak przygotowaną glebę warto podlać. By nawodnienie ogrodu powiodło się bez najmniejszych problemów, sięgnij po dedykowane akcesoria ogrodowe. Automatyczna konewka, końcówki do węża albo pistolety zraszające z pewnością ułatwią Ci zadanie. 

4. Czas na nowe! Wybierz nasiona kwiatów i innych roślin 

Wiosna to czas budzącego się życia! Warto wnieść trochę kolory do ogrodu i zdecydować się na nowe kwiaty. Wybierz odpowiednie nasiona i udekoruj swoją przestrzeń. Już wkrótce przyznasz nam rację – to była doskonała decyzja! Niedługo po wysianiu nasion przyjdzie czas na sadzenie roślin. Warto być na to gotowym. Pomogą Ci niewielkie narzędzia ogrodnicze – na przykład widełki i łopatki. 

5. Na bieżąco usuwaj chwasty

Czas spędzony w ogrodzie to prawdziwa przyjemność. Możesz zatem łączyć praktyczne z pożytecznym i przy okazji doglądania roślin, na bieżąco usuwać zbędne chwasty. Niezastąpiony okaże się chwastownik. Zdecydowanie należy on do najbardziej praktycznych akcesoriów ogrodowych. Bez konieczności schylania się, pozbędziesz się wszystkich nieproszonych gości. 

Najważniejsze akcesoria ogrodowe

Akcesoria ogrodowe, które wymieniliśmy w powyższym artykule to absolutny must have każdego miłośnika własnego ogrodu. Nie ma znaczenia, czy jesteś amatorem, hobbystą i pasjonatem, czy profesjonalistą – te narzędzia i akcesoria to minimum. Szukasz czegoś więcej? Sięgnij po nakolanniki ogrodowe, dzięki którym nawet wielogodzinna praca w terenie nie wpłynie niekorzystnie na Twoje zdrowie, spinki do prowadzenia roślin, które pomogą Ci okiełznać krzewy i kwiaty, a także – wielodoniczki umożliwiające wygodny rozsad roślin.