Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

ekodom | Obserwuj

2012-12-07

Wpis:  Ciepłe okna Winergetic Premium

Ciepłe okna Winergetic Premium

 

Wielu klientów ostatnio pyta o okna energooszczędne .Często jest tak ,że okna energooszczędnę za względu na swoją wagę mają bardzo poważne ograniczenia co do wielkości okien Wielu producentów produkuje okna na granicy lub nawet nagina system oby dostarczyć zamówione okna klientom Co następnie skutkuje szybkim siadaniem okuć wypaczaniem się skrzydeł generalnie okna po kilku latach przestają prawidłowo funkcjonować przeważnie jak to bywa zazwyczaj po gwarancji .

Ciepłe okna Winergetic Premium z wyjątkowo cienkimi szybami. Firmy Oknoplast .

blog budowlany - mojabudowa.pl


 

Po blisko dwóch latach badań i testów Oknoplast pokazał nowe, ciepłe okna Winergetic Premium. Produkt wyróżniają znakomite parametry techniczne oraz niska waga – efekt zastosowania cienkich tafli szkła. Okna są lekkie, energooszczędne i ładnie wyglądają.

blog budowlany - mojabudowa.pl


 

Oknoplast, jako pierwsza firma w Europie, z pełną odpowiedzialnością zastosowała w swoich oknach zespolony dwukomorowy pakiet szybowy z taflami szkła o grubości 3 mm. Dzięki temu producentowi okien udało się połączyć wysokie właściwości termoizolacyjne ze znaczną redukcją ciężaru skrzydła. Współczynnik przenikania ciepła U okna Winergetic Premium wynosi Uw=0,78 W/m²K (okna z ciepłą ramką), tak więc może być one stosowane również w domach pasywnych.

Natomiast ograniczenie ciężaru pozwoli architektom na projektowanie okien energooszczędnych z dużymi przeszkleniami (maksymalne wymiary skrzydeł okien Winergetic Premium to 1400x1775 i 1500x1660 mm, a drzwi balkonowych 1000x2500 metra). Dla przykładu dwukomorowymi drzwi balkonowe o wymiarach 1000x2250 (skrzydło 2 m2) ze standardowymi szybami grubości 4 mm (szkło 4/16/4/16/4) są o 6 kg cięższe od dwukomorowych drzwi balkonowych Winergetic Premium o wymiarach 1000x2500 (skrzydło 2,25 m2) z szybami o grubości 3 mm (szkło 3/16/3/16/3).

Dane techniczne okna Winergetic Premium (parametry zgodnie z normą EN 14351-1:2010):

  • współczynnik przenikania ciepła okna:

Warunki dla okien energooszczędnych (dla Uf = 1,0 W/m2K)

Ramka

Współczynnik przenikania ciepła pakietu szybowego

Ug=0,5

Ug=0,6

Ug=0,7

Uw
[W/m2K]

ciepła ramka

0,78

0,8

0,9

ramka aluminiowa

0,8

0,9

1,0

 

UWAGA !!!

Obecnie wprowadzono pakiet czteroszybowy o wsp Ug =0.3 oraz zbrojenie termiczne gdzie okno Winergetic osiąga wsp dla całego okna Uw.=0.68

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Więcej i ciekawy test niewiarygodnej wytrzymałości szyb hartowanych:

http://www.muratorplus.pl/technika/oknadrzwi/cieple-okna-winergetic-premium-z-wyjatkowo-cienkimi-szybami-nowosc-oknoplast_77266.html?&page=0

 

5 Komentarze
Data dodania: 2012-12-07 14:43:04
Proszę o informację co do ramy. Jakie znaczenie ma - oprócz wizualnego - ten wypust od strony zewnętrznej - porównanie okno WINERGETIK a WINERGETIK PREMIUM.
odpowiedz
ekodom  
Data dodania: 2012-12-07 15:19:09
Winergetic w standardowej wersji jako profil zlicowany posiada grubość skrzydła 88mm 7 komór bez uszczelki pod szybą .W wersji Premium skrzydło jest poszerzone do 94 mm dodano kolejną komorę oraz wprowadzono jako jedyne takie rozwiązanie uszczelkę pod pakietem szybowym .Dzięki takiemu rozwiązaniu ten wypust powoduję odrzucanie wody poza linię uszczelki zewnętrznej co powoduje ,że woda nie stoi na uszczelce i zimą nie zamarza co znacznie poprawia szczelność okna w długim okresie użytkowania .Jednak najlepszym patentem w oknie winergetic premium jest ta uszczelka pod szybą która znacznie poprawia parametry energooszczędne okna ( ,żadna ciepła ramka dystansowa nie daje tyle ile ta uszczelka ) dodatkowo też amortyzuje poza podkładkami dystansowymi pakiet szybowy .Jednak wszystko jest kwestią gustu Design Winergetica jak i Winergetika Premium to kwestia gustu .jedni wybierają prosty wzór inni wolą półzlicowany .Oknoplast jako producent globalny z olbrzymim eksportem musi posiadać design prosty jaki podoba się np. w Niemczech jak bardziej wybajerowany na rynek bogatych Północnych Włoch czy Francji .
odpowiedz
Odpowiedź do z113-szczecin
Data dodania: 2012-12-07 20:08:53
A ja z takim pytaniem... czytałam gdzies tam, że do okien energooszczednych czyli ogolnie mowiac do okien o dobrych parametrach niezbedna jest wentylacja mechaniczna... Czy to prawda? Czy dobre okna nie maja racji bytu bez takiej wentylacji?
odpowiedz
ekodom  
Data dodania: 2012-12-08 09:35:07
Wentylacja mechaniczna lub rekuperator stosuje się najczęściej w budownictwie pasywnym gdzie ich całkowita konstrukcja jest bardzo szczelna lecz nie jest to sprawa okien energooszczędnych dzisiaj większość okien jest szczelna pod względem przepuszczalności powietrza Np Okno Winergetic to klasa 4 (najwyższa ).Aby tradycyjna wentylacja grawitacyjna mogła działać to musi być gdzieś zasysane powietrze np. przez nawiewnik lub mikro wentylację . W oknach energooszczędnych chodzi o przenikalność cieplną Uw (utrata ciepła przez powierzchnię okna ) która zależy od zastosowanego systemu profili, rodzaju szklenia i wymiarów liczona osobno dla każdego z okien . Większość firm podaję różne współczynniki Uw jednak powinno się podawać dla okna referencyjnego które w Polsce ma wymiar 126 X 148 cm Znam firmy co przebadały swoje okno o wymiarze dużo większym np. w jakimś podejrzanym instytucie na Słowacji i czarują ludzi rewelacyjnymi parametrami .Jedynym wiarygodnym instytutem wydającym certyfikaty na przenikalność cieplną to Polski Instytut Techniki Budowlanej lub Instytut ift Rosenheim w Niemczech wydający między innymi certyfikat Q-Zert .Oczywiście Oknoplast posiada certyfikaty jednego jak i drugiego instytutu .Są też firmy co podają współczynnik Uw przenikalności cieplnej dla okna bez badań w tym zakresie i takie deklaracje należy traktować z "przymrużeniem oka " .Często też Klienci mylą współczynnik U lub Ug dla szyby z współczynnikiem dla całego okna czyli Uw który jest najbardziej istotny
odpowiedz
Odpowiedź do katka-lawenda
Data dodania: 2012-12-08 14:39:42
Dziękuje bardzo za odpowiedz :)
odpowiedz
Odpowiedź do ekodom
ekodom
blog ekspercki
OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 495621
Komentarzy: 508
Obserwują: 112
Wpisów: 414 Artykułów: 11 Galeria zdjęć: 544
o nas
EkoDom Okna Szczecin to firma specjalistyczna oferująca okna klasy Top Premium jak. Oknoplast, Veka, Fakro Innoview, Rehau, Aluplast czy też Aluprof. Jest liderem wśród dostawców najwyższej jakości okien, drzwi, bram garażowych, rolet i ogrodów zimowych.
o firmie
Firma EkoDom istnieje od 1998 roku i specjalizuje się w dostawie i montażu okien wielkogabarytowych renomowanych producentów jak Oknoplast, Veka, Fakro czy Wiśniowski. Posiada liczne certyfikaty jak IFT Rosenheim inne jak VIP najlepsze salony stolarki i inne. Firma ...
OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik