Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

kajka-piotrek | Obserwuj

2012-06-14

Warunki geotechniczne

W poniedziałek, 11.06.2012 r. geotechnik wraz z ekipą wkroczyli na działkę celem wykonania 4 odwiertów (do 3 m) w ziemi.

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dziś otrzymaliśmy ekspertyzę, tzn. geotechniczne warunki posadowienia budynku mieszkalnego na działce i wszystko wskazuje na to, że nie jest źle. Konieczne będzie na pewno zagęszczenie gruntu pod fundamenty, ale najważniejsze, że raczej nie grozi nam "pływanie". Dostaliśmy od geotechnika zielone światło na możliwość budowy domu (na określonych warunkach) na wskazanym terenie.

blog budowlany - mojabudowa.pl

A więc ... telefon do obecnego właściciela i decyzja: KUPUJEMYyes

Teraz czekamy na dokumenty potrzebne do załączenia do wniosku kredytowego (miały być przygotowane wcześniej, ale okazało się, że osoba z Biura Nieruchomości, która miała się tym zająć nie kiwnęła palcem) oraz na wznowienie granic działki przez geodetę (ta sprawa miała być załatwiona przez obecnego właściciela działki). Mamy teraz związane ręce i jesteśmy uzależnieni od osób trzecich. Pozostaje nam czekać na papiery bo bez nich nie możemy złożyć wniosku do banku. frown

Pozostaje być dobrej myśli bo pesymistyczne podejście na samym już początku nie jest wskazane i człowiek się szybko może wypalić zanim jeszcze weźmie się porządnie do roboty! wink

kajka-piotrek OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 2826
Komentarzy: 38
Obserwują: 9
Wpisów: 9 Galeria zdjęć: 7
Projekt OPTYMALNY 2
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - województwo dolnośląskie
ETAP BUDOWY - Brak