Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

konieczko | Obserwuj

2010-07-28

Organizacja czopuchów i wyczystek w kominach Dodaj do ulubionych 

Nawiązując do innych blogów chciałbym podzielić się rozwiązaniem kominów w naszym domku. Jeśli chodzi o kominek czopuch i wyczystka będą miały otwory technologiczne przesunięte o 90 stopni.

                                                  Zdjęcie do wpisu: Organizacja czopuchów i wyczystek w kominach

Wyczystka będzie od frontu i prawdopodobnie schowana za kratką wentylacyjną. Czopuch będzie skierowany w kierunku tarasy. Za takim rozwiązaniem przemawia wizja kominka. Podoba nam się takie rozwiązanie kominka. Jest prześliczny. Zdjęcie zostało zaczerpnięte ze strony www.kominki.net. Polecam stronę. Jest tam mnóstwo ciekawych aranżacji.

Zdjęcie do wpisu: Organizacja czopuchów i wyczystek w kominach

Jeśli chodzi o kotłownię rozwiązanie będzie podbne. Również tu planuję wykonanie czopucha i wyczytski przesunięte względem siebie o 90 stopni.             Zdjęcie do wpisu: Organizacja czopuchów i wyczystek w kominach

Pozdrawiam

K

4 Komentarze
Data dodania: 2010-07-28 23:16:11
To znaczy,że planujecie ukryć wyczystkę we wnęce przy kominku, tak? Pomysł dobry,bo i wyczystka niewidoczna a i dostęp do niej będzie. U nas by się to nie sprawdziło, bo kominek będzie z kafli i będzie stał centralnie w narożniku.
odpowiedz
virion  
Data dodania: 2010-07-29 08:28:35
techniczne rozwiązania są mi obce :) natomiast podoba mi się projekt!
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-29 09:27:23
:)
mi tez tak doradzili aby wyczysta była w strone salonu za kratka - tyle że ja mam podstawe pod komin wyciągnięta na około 50 cm ponad zero i wyczystka bedzie tak minimum na 80 cm a tak wysoko kratka tak sobie wyglada - chyba dam w strone kuchni jednak :) a przyłacze jakie stosujesz 90 stopni czy 45 ??? mi doradzili 45 bo lepiej się czysci i lepszy ciąg - a wkład wypatrzyłem w tej firmie co poleciłeś - kominkimichel - stał tam taki fajny narożny wkład hajduk volcano - od razu wpadłmi w oko - zobacz u mnie w blogu jest ich wizualizacja - co o niej sądzisz ??? czy nie za duża - a może lepiej tak jak Wy chyba planujecie - kominek "przyklejony do ściany między salonem z kuchnią a holem i wtedy ta mniejsza szyba w strone salonu a wieksza na aneks jadalny ( taras) - wtedy trzeba inaczej wypuścić wpięcie komina - ile człowiek musi do przodu zaplanowac aby potem nie było zonka :) szok . czy planujecie robic ta sciankę między kuchnią a salonem ? pozdro norbert
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-29 21:29:10
re :-)
Tak będziemy robić ścianę między kuchnią a salonem. Nie chcemy robić w czasie jakiejś imprezy ekspozycji garów. Zawsze się jakiś bałaganik w kuchni zrobi więc ścianka jest dla mnie niezbędna :-). Przyłącze w kominach jest 90 stopni. Co do wkładu .... Spodobało mi się dokładniutko to samo co Tobie :-) Dokładnie ten sam. Od stolika szefa w kierunku schodów na środku salonu :-) Pozdrawiam K
odpowiedz
konieczko Obserwuj bloga
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 114244
Komentarzy: 975
Obserwują: 138
Wpisów: 305 Galeria zdjęć: 559
Projekt KORALGOL II 2G
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
Polecane linki