Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

lawenda-jaslo | Obserwuj

2012-06-02

163. Instalacja elektryczna

Około 22 maja rozpoczęliśmy również prace związane z elektryką w domku - pomimo jeszcze nie wpełni zakończonego dachu...

Nie chciałem już czekać, bo i pogoda jest kapryśna a skoro już nie pada do środka, to można przecież na dole robić wszystko co jest potrzebne.

W związku z kilkoma zmianami względem projektu, trzeba było "na żywo" dostosować rozmieszczenie wszystkich koniecznych elementów (gniazdek, włączników, itp.).

Kilka założeń jakie uzgodniliśmy z elektrykami:

  • połączenie bezpuszkowe, wszystkie przejścia, łączenia, itp. robione będą w gniazdkach elektrycznych (będą po prostu trochę głębsze)
  • dojścia do gniazdek w rureczkach, dołem (po podłodze przy ścianach) i do samego gniazdka wkuwane w ścianie
  • do włączników i samego światła już na zewnątrz, kabelkiem po ścianie bez wkuwania
  • bez bajerów w stylu 1 bezpiecznik na 1 gniazdko, osobno gniazdka, osobno światło, itp. - najzwyczajniej w świecie, pokojami (1 bezpiecznik na 1 pokój) - przez 10 lat mieszkania w rodzinnym domu na dobudowanym poddaszu przy takim układzie przełączałem bezpieczniki może z 4 razy... po co więc wydawać pieniądze dodatkowe na kable, połączenia i skrzynkę jak w zakładzie produkcyjnym :)

Niestety nie mam zbyt dużo zdjęć - jedynie z początków prac...

Do dziś (2 czerwca) większość dołu jest zrobiona, ale niestety - od około tygodnia elektryk nie przychodzi, gdyż zmogła go choroba :)

ale co się odwlecze...

 

2 Komentarze
Data dodania: 2012-06-02 20:46:12
To Cię zmartwię kolego... ok lat wykonywanie instalacji gniazd i oświetlenia na wspólnym bezpieczniku jest niezgodne z obowiązujacymi przepisami. Przepisy przepisami ale jak trafisz do skrzynki po zwarciu w gniazdku jeśli wywali jednocześnie światło?
odpowiedz
Data dodania: 2012-06-03 07:11:35
Trochę dziwi mnie Pana podejście do instalacji elektrycznej. Nie słyszałem by ktoś robił w sposób przez Pana opisany. Że też elektryk się zgodził.
odpowiedz
lawenda-jaslo OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 432355
Komentarzy: 2315
Obserwują: 456
Wpisów: 740 Galeria zdjęć: 4844
Projekt LAWENDA WERSJA A
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jasło
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
mojabudowa.pl - puchar
I nagroda w konkursie na Budowlany Blog Roku 2013