240 tys. użytkowników
675315 zdjęć, 904871 komentarzy
206 osób online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Jakie są rodzaje pił akumulatorowych do gałęzi?


Piła akumulatorowa to bardzo przydatny sprzęt w ogrodzie, umożliwia przycinanie gałęzi drzew i krzewów, jest kompaktowa i stosunkowo lekka. To zintegrowanie najlepszych cech pił łańcuchowych spalinowych i elektrycznych, jest ekologiczna, ma niski koszt utrzymania, a przede wszystkim jest bezprzewodowa, więc można nią manewrować w trudno dostępnych miejscach.Podział pilarek akumulatorowych

Podstawowy podział pił łańcuchowych dotyczy zastosowanego napędu, są to piły łańcuchowe spalinowe, elektryczne i akumulatorowe. Pilarki dzielimy ze względu na rodzaj zamontowanego ostrza:

 - pilarki tarczowe, posiadają ostrze w formie tarczy,

 - pilarki łańcuchowe, pracują przy pomocy łańcuchów zaopatrzonych w ogniwa w kształcie ząbków,

 - pilarki szablaste, posiadają specyficzne ostrze wygięte ku górze, służą do cięcia poprzecznego,

 - pilarki taśmowe zaopatrzone są w ostrze przypominające metalowy, ząbkowany pasek.

Piły akumulatorowe do gałęzi możemy podzielić na pilarki tradycyjne, pilarki z wysięgnikiem, oraz pilarki zaopatrzone w metalowy teleskop. Pilarki z wysięgnikiem lub metalowym teleskopem zdecydowanie poprawiają zasięg prowadzonych prac, pozwalają dotrzeć do wysokich i trudno dostępnych miejsc.

Piły akumulatorowe do gałęzi - na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę przed zakupem, czy piła akumulatorowa do gałęzi posiada w swoim wyposażeniu akumulator, ponieważ w sprzedaży są również wersje bez akumulatora. Wydajność pilarki w dużym stopniu uzależniona jest od szybkości pracy łańcucha, należy więc zwrócić uwagę na parametry jego prędkości. Istotną cechą jest też waga urządzenia, dużo sprawniej można nim operować, kiedy jest lżejsze. Perfekcyjną opcją jest zastosowanie systemu antywibracyjnego, który sprawia, że sam proces cięcia jest dokładniejszy, a urządzeniem operuje się dużo lepiej. Trzeba również zwrócić uwagę, czy rączka do trzymania jest zaopatrzona w specjalną powłokę antypoślizgową, która gwarantuje nam bezpieczeństwo podczas pracy. Natomiast sam uchwyt również musi być w specjalny sposób wyprofilowany, aby dłonie pracujące w jednej pozycji się nie męczyły. Pilarka spalinowa jest prosta w obsłudze, ale trzeba pamiętać, że powinna mieć odpowiednią pojemność i wydajność akumulatora, aby prace wykonywane przy jej użyciu mogły być przeprowadzane jak najdłużej.

Piły akumulatorowe do gałęzi - zalety

 Pilarki akumulatorowe na wysięgniku dają możliwość przycinania gałęzi umiejscowionych wysoko bez użycia podnośnika i drabiny. Jej użycie jest dość proste i komfortowe, praca przy użyciu piły spalinowej często jest niebezpieczna i może skończyć się wypadkiem. Użycie lekkiej pilarki akumulatorowej do przycinania gałęzi eliminuje niebezpieczeństwo takiego ryzyka. Sprzęt pracuje cicho i nie emituje niebezpiecznych dla środowiska naturalnego spalin. Silnik zasilany akumulatorem nie wiąże i nie ogranicza użytkownika z punktem wyjścia energii. Problem, którym jest ograniczona stosunkowo długość pracy na jaką pozwala akumulator, również można rozwiązać. Warto zaopatrzyć się w dwa modele tego samego akumulatora i wymieniać go po rozładowaniu, co znacząco przedłuży czas wykonywanej pracy. Dużą zaletą pilarki łańcuchowej jest jej niska waga, co sprawia, że jej używanie jest przyjemne, wiele egzemplarzy posiada funkcję automatycznego smarowania łańcucha, co sprawia, że oszczędzamy czas i koszty bez konieczności korzystania z serwisu.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem