240 tys. użytkowników
675315 zdjęć, 904871 komentarzy
123 osoby online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Meble do ogrodu: jakie wybrać?


Zbliża się ten niezwykły czas w roku, gdy cztery ściany bez przeszkód możemy wymienić na błękit nieba i zieleń trawy, radio choć na chwilę zastąpić śpiewem ptaków, a telewizor porzucić na rzecz przebywania na łonie natury. Miejmy nadzieję, że właśnie tak będzie przez wiele miesięcy. By móc się tym cieszyć, dbamy o nasze krzewy i drzewa, przycinamy róże, sadzimy cebulki kwiatów, troszczymy się o wygląd trawnika. Do pełni szczęścia brakuje już właściwie tylko jednego elementu: koniecznie zaopatrz się w meble do ogrodu!
1. Meble do ogrodu: rodzaje

2. Zastosowanie mebli ogrodowych

3. Na jaki materiał postawić?

Niedzielny rodzinny obiad przy stole, a może garden party w gronie przyjaciół w sobotni wieczór? Popołudnie z filiżanką kawy, a może jesienne czytanie lektury pod pledem? Niezależnie od tego, jak Ty lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, koniecznie zaopatrz się w meble do ogrodu - https://www.homebook.pl/produkty/meble-ogrodowe.


1. Meble do ogrodu: rodzaje

Jeszcze niedawno pod hasłem "meble ogrodowe" krył się zestaw plastikowych krzeseł ze stolikiem. Jednak w tej materii sporo się zmieniło. Teraz w sklepach możemy znaleźć piękne meble ogrodowe, a wybór jest tak duży, że ciężko zdecydować się na jeden rodzaj. O jakim wyborze mowa?

Zanim wybierzemy meble do ogrodu, warto zastanowić się nad ich wykorzystaniem. Z pewnością przyda nam się stół i kilka krzeseł, szczególnie, jeśli w ogrodzie mamy grilla i chcemy stworzyć miejsce do przygotowania posiłków. Ale warto również pomyśleć o osłonięciu tego miejsca za pomocą parasola lub pawilonu, który osłoni nas przed deszczem i słońcem.

Miłośnicy opalania na pewno ucieszą się z leżaków, postawionych w miejscu, w którym najszybciej można złapać promienie wiosennego czy letniego słońca. Świetną opcją jest także huśtawka ogrodowa, która sprawi radość wszystkim dzieciom - tym mniejszym i tym... pełnoletnim.

Oczywiście w ogrodzie doskonale sprawdzi się również ławka, na której można odpocząć w kilka osób.

2. Zastosowanie mebli ogrodowych

Gdy urządzasz mieszkanie, dom czy też jedno pomieszczenie, starannie dobierasz meble, które się w nim znajdą. Starasz się kupić takie, które będą się nie tylko pięknie prezentować, ale i służyć wszystkim domownikom przez lata. Podobnie jest z meblami na taras, balkon lub do ogrodu. Jednak w tym przypadku mówimy o meblach do zadań specjalnych: takich, które zniosą każde warunki atmosferyczne, od upalnego słońca po ulewy. Takich, których nie pokona ani wilgoć, ani skwar. Dlatego oprócz rodzajów mebli ogrodowych, należy wybrać także odpowiedni materiał. Jaki?


3. Na jaki materiał postawić?

Jeśli wiemy już, jaki rodzaj mebli do ogrodu nas interesuje, należy się zastanowić nad materiałem, z którego będą one wykonane. To niezwykle ważne ze względów estetycznych, ale i praktycznych.

Najpopularniejszym dzisiaj rozwiązaniem są meble z tworzywa, imitujące technorattan. Ich przewaga polega na tym, że są tanie i funkcjonalne. Z kolei technorattanowe meble pięknie się prezentują, ale wymagają większej zasobności portfela. Tańszym rozwiązaniem są meble ogrodowe plastikowe, imitujące rattan. Plastik w nowoczesnym wydaniu nie przypomina dawnych, nieco tandetnych mebli.

Na niesłabnącą popularność mogą także liczyć meble ogrodowe, które bez względu na obowiązującą modę, prezentują się szlachetnie i gustownie. Dzięki swojej naturalności idealnie pasują do ogrodu, tworząc w nim niepowtarzalny i ciepły klimat.

Ciekawą alternatywę stanowią również meble metalowe, które są bardzo solidne, odporne, a przy tym ładnie się prezentują, łącząc elegancję i funkcjonalność.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem