240 tys. użytkowników
675311 zdjęć, 904867 komentarzy
331 osób online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Meble z drewna: klasa, szlachetność i jakość


Trwałość, klasa, wysoka jakość wykonania, piękno - a Ty czego oczekujesz od swoich wymarzonych mebli? Kupując meble z drewna, nie musisz wybierać, ponieważ możesz mieć wszystko jednocześnie, niezależnie od tego, które z pomieszczeń chcesz umeblować. Salon, sypialnia, pokój dziecka, kuchnia czy jadalnia - każde z tych pomieszczeń nabierze niepowtarzalnego charakteru dzięki meblom z drewna.
1. Meble z drewna: dlaczego warto je kupić?

2. O czym warto wiedzieć przed zakupem mebli drewnianych?

Coraz większą wagę przywiązujemy do tego, by wnętrze domu było przepełnione przedmiotami, które mają duszę. Dlatego nie dziwi, że meble z drewna są wykorzystywane w wielu aranżacjach. Co stanowi o ich wyjątkowości i atrakcyjności?


1. Meble z drewna: dlaczego warto je kupić?

Jeśli jesteś miłośnikiem naturalnego wyglądu mebli, z pewnością meble z drewna są pierwszymi, jakie weźmiesz pod uwagę w swoich planach aranżacyjnych. Czy to będzie dobry wybór?

Meble z drewna posiadają wiele zalet. Są ponadczasowe, trwałe i służą domownikom przez długie lata (dla tych bardziej niecierpliwych, uwielbiających częste zmiany, ta zaleta może się stać również wadą. Wówczas można jednak wziąć pod uwagę odnowienie mebli, przemalowanie ich itd.). Są także niezwykle elastyczne i uniwersalne, ponieważ z powodzeniem można dobrać meble z drewna, które będą pasowały do wielu materiałów (kamień, zieleń roślin itp.) i właściwie każdego pomieszczenia. Sprawdzą się także na zewnątrz.

Niewątpliwą zaletą mebli z drewna jest także ich funkcjonalność, są ekologiczne i odpowiednie dla alergików. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że o meble drewniane trzeba dbać w odpowiedni sposób, np. unikając zbyt dużej wilgoci czy też rozpylania środków chemicznych (szczególnie tych nieprzystosowanych do czyszczenia drewna) bezpośrednio na powierzchnię mebla.

Nie można nie wspomnieć o niewątpliwym uroku mebli z drewna - są po prostu unikatowe i piękne. Prezentują się z klasą i szlachetnością.


2. O czym warto wiedzieć przed zakupem mebli drewnianych?

Znalezienie mebli z drewna dobrej jakości wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Wart polecenia jest sklep Naturestyle, który oferuje ręcznie wykonane meble najlepszej jakości. W praktyce oznacza to, że firma segreguje najlepsze kawałki drewna zanim wytnie z nich deski.

W ofercie sklepu można znaleźć m.in. meble sosnowe, olchowe, białe brzozowe, czy dębowe. Każde z nich są na swój sposób wyjątkowe i mają swoich zwolenników. Które wybierzesz?

Niezależnie od tego, na pewno polubicie się na dłużej.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem