240 tys. użytkowników
682065 zdjęć, 903202 komentarzy
65 osób online

Wełna skalna - materiał do izolacji budynków


Wybierając materiał do ocieplania budynku, warto korzystać z kompleksowych rozwiązań, takich jak oferuje ROCKWOOL. Jakie są tego zalety? Przede wszystkim w ofercie znajdują się produkty do izolacji  cieplnej i akustycznej każdego miejsca w budynku, włącznie z instalacjami.



Wełna skalna – materiał do izolacji termicznej i akustycznej budynków 

Wybierając materiał do ocieplania budynku, warto korzystać z kompleksowych rozwiązań, takich jak oferuje ROCKWOOL. Jakie są tego zalety? Przede wszystkim w ofercie znajdują się produkty do izolacji  cieplnej i akustycznej każdego miejsca w budynku, włącznie z instalacjami. A zatem nie ma problemu z dobieraniem materiałów izolacyjnych w kilku punktach sprzedaży, od kilku producentów. Dodatkowo w razie potrzeby otrzymamy wsparcie techniczne od ekspertów ROCKWOOL. Do dyspozycji jest tzw. Standard ROCKWOOL, ułatwiający dobór odpowiednich produktów i ich grubości do konkretnych przegród. Stosując wełnę skalną zgodnie z zaleceniami Standardu ROCKWOOL, mamy pewność, że budynek spełni Warunki techniczne dotyczące minimalnego współczynnika przenikania ciepła, które będą obowiązywały od 2021 roku, czyli: dla ścian zewnętrznych współczynnik U<0,20 W/(m2K), dla dachów U<0,18 W/(m2K), dla podłóg U<0,30 W/(m2K).



Wełna skalna na dachy, ściany i nie tylko

Produktami z wełny skalnej ROCKWOOL izoluje się termicznie i akustycznie cały budynek: dachy (zarówno skośne, jak i płaskie), ściany zewnętrzne i działowe, podłogi i stropy, a także instalacje grzewcze, kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne. Jest to również doskonały materiał, gdy potrzebne jest zabezpieczenie ogniochronne budynków. 

Co istotne, wełna skalną można skutecznie izolować wszystkie rodzaje budynków: domy jednorodzinne w różnych technologiach, budynki wielorodzinne, hale magazynowe, budynki przemysłowe czy handlowe.




Co zyskujesz stosując wełnę skalną?

- Bezpieczeństwo pożarowe każdego typu budynku

Izolacja z wełny skalnej jest bezpieczna i niepalna, zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia. Wełna skalna ROCKWOOL to jeden z nielicznych materiałów izolacyjnych odpornych na działanie ognia i temperatury pożarowej 1000°C! Posiada najwyższą klasę reakcji na ogień A1 i stanowi osłonę przeciwogniową dla wszelkich elementów budynku. Może być stosowana jako zabezpieczenie przeciwpożarowe w każdym budynku.

- Zdrowy mikroklimat w pomieszczeniach


W budynku panuje zdrowy mikroklimat, ponieważ izolacja z wełny skalnej  skutecznie zatrzymuje w domu ciepło lub chłód, w zależności od pory roku. Reguluje także przepływ pary wodnej, zatem powietrze w pomieszczeniach nie jest ani wysuszone, ani zbyt wilgotne. Budynek oddycha, ponieważ wełna skalna jest paroprzepuszczalna, a wilgoć naturalnie przedostaje się przez ściany na zewnątrz. To istotna cecha wełny skalnej. Chroni bowiem budynki przed powstawaniem pleśni i grzybów.

- Niższe koszty ogrzewania




Dzięki doskonałej termoizolacyjności wełny skalnej, można oszczędzić nawet do 90% energii zużywanej na ogrzewanie lub chłodzenie budynku, zarówno w nowych, jak i remontowanych obiektach. 

- Cichy dom

Produkty z wełny skalnej izolują od hałasu zewnętrznego i wewnętrznego, niwelują echo i wibracje, więc wnętrza domu są skutecznie wyciszone. Jeżeli dom jest w tak głośnym miejscu, jak okolice lotniska, izolacja z wełny skalnej może obniżyć poziom hałasu w pomieszczeniach nawet o 40 procent. 

- Wybierasz opłacalną inwestycję

Izolując dom wełną skalną, inwestujesz w ocieplenie na lata. Wełna skalna zachowuje swoje właściwości przez ponad 55 lat, dzięki swojej unikalnej strukturze fizycznej, która utrzymuje jej kształt i wytrzymałość pomimo zmian temperatury lub wilgotności.

- Budujesz ekologicznie




Wełna skalna jest materiałem naturalnym, ponieważ powstaje w procesie wytapiania skały, np. bazaltu, w bardzo wysokiej temperaturze. Powstałe w ten sposób włókna zlepia się żywicą. Wełna skalna nadaje się w całości do recyklingu i nie traci przy tym jakości ani właściwości. Obecnie około 70% sprzedanych materiałów ROCKWOOL jest poddawane recyklingowi, a dzięki usługom recyklingu odpadów możliwa jest regeneracja zużytego materiału.

 

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem

artykuł partnera
Aranżacja ogrodu to coś więcej niż tylko posadzenie i pielęgnacja odpowiednio dobranych roślin – to proces tworzenia przestrzeni, która staje się przedłużeniem Twojego domu. Ogród może być miejscem spotkań, relaksu, zabawy z dziećmi i źródłem codziennej inspiracji. W tym artykule podpowiemy, jak zadbać o ogród, by stał się harmonijną przestrzenią, zarówno funkcjonalną, jak i pe (...)
więcej
artykuł partnera
Czysty podjazd, zadbana kostka, równo przycięta trawa – ogród nie musi być miejscem, które wymaga całych weekendów pracy. Jeśli masz pod ręką odpowiedni sprzęt, większość zadań da się wykonać szybko i bez wysiłku. Sprawdź, co warto mieć, by pielęgnacja przestrzeni wokół (...)
więcej
artykuł partnera
Wielu inwestorów podczas budowy domu skupia się głównie na dachu i ścianach, tymczasem ocieplenie fundamentów jest równie ważnym elementem, który wpływa na trwałość konstrukcji i koszty eksploatacji budynku. Prawidłowe ocieplenie fundamentu, łączące izolację termiczną z przeciwwilgociową, zapobiega ucieczce ciepła ..
więcej
artykuł partnera
Kiedy inwestor staje przed wyborem materiału do wykończenia elewacji, kryteria są jednoznaczne: trwałość, funkcjonalność i parametry techniczne. Wśród dostępnych rozwiązań, tynki cienkowarstwowe zyskały ugruntowaną pozycję.
więcej
artykuł partnera
Budowa własnego domu to jedno z największych życiowych marzeń. Ale kiedy przychodzi co do czego, pojawia się mnóstwo pytań, decyzji i… stresu. Jak znaleźć dobrą ekipę? Kiedy zamawiać materiały? Co jeśli ktoś coś zawali, a prace utkną na miesiąc?
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.