240 tys. użytkowników
676269 zdjęć, 905470 komentarzy
91 osób online

Wanna narożna - dlaczego warto postawić właśnie na nią?


Posiadanie wanny pozwala na czerpanie prawdziwej przyjemności z kąpieli w domowym zaciszu. W sprzedaży dostępne są wanny o różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dopasowanie tego rozwiązania do warunków panujących w niemal każdej łazience. Bardzo praktycznym wyborem, które szczególnie dobrze sprawdzi się w małych pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni jest wanna narożna. Jakie zalety wiążą się z jej posiadaniem i dlaczego warto wybrać właśnie ją?Czym na tle innych rozwiązań wyróżnia się wanna narożna?

Wanna narożna jest jednym z najbardziej popularnych modeli wanien, który z powodzeniem konkuruje z klasycznymi rozwiązaniami w kształcie prostokąta, wannami owalnymi oraz okrągłymi. Jest przeznaczona do umieszczenia w kącie pomieszczenia, co umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz pozwala umieścić wannę o standardowej pojemności także w małej łazience. Wanna narożna może być symetryczna (boki są równej długości) lub asymetryczna (jeden bok jest dłuższy od drugiego). Jest to rozwiązanie uniwersalne, które świetnie komponuje się ze stylistyką każdej łazienki - można umieścić ją zarówno w pomieszczeniu nowoczesnym, jak i łazience utrzymanej w klimatach retro.

Wanna narożna jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu. Jej kształt pozwala na komfortowe branie długich i krótkich kąpieli, a dodatkowe siedzisko przydaje się do wykonywania czynności pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Do zalet tego rozwiązania należy także estetyka - wanny narożne zazwyczaj posiadają opływowe kształty, które dodają im uroku i elegancji oraz sprawiają, że wanna staje się atrakcyjnym wizualnie uzupełnieniem wystroju łazienki. Zaokrąglone kształty sprawiają ponadto, że wanna narożna optycznie wydaje się mniejsza od wanien prostokątnych o takiej samej pojemności, co docenią w szczególności posiadacze małych łazienek.


Hydromasaż w nowoczesnych wannach narożnych 

Ogromna popularność wanien narożnych sprawiła, że ich producenci zaczęli wyposażać swoje produkty w dodatkowe, przydatne rozwiązania. Jednym z nich jest hydromasaż, którego dodatek pozwala na stworzenie namiastki SPA w domowym zaciszu. Jego obecność docenią w szczególności osoby, które kochają długie, relaksujące kąpiele oraz chciałyby w ich trakcie jeszcze lepiej zatroszczyć się o swój umysł i ciało. Wanny narożne z nowoczesnymi systemami hydromasażu są dostępne w ofercie marki Roca. Na szczególną uwagę zasługują dwa systemy - Smart WaterAir Plus i Effects Gold.

System hydromasażu Smart WaterAir Plus oferuje masaż wodny i powietrzny, które są prowadzone w trybie pulsacyjnym. Oprócz tego wanna narożna z hydromasażem wyposażona jest w oświetlenie LED i oferuje chromoterapię. W ten system hydromasażu wyposażone są m. in. wanny akrylowe Nicole, które zachwycają nietypowym kształtem oraz ukierunkowaną na wygodę konstrukcją. System Effects Gold, oprócz masażu wodnego i powietrznego oraz chromoterapii posiada natomiast dodatkowo funkcję podtrzymywania temperatury wody oraz automatycznej dezynfekcji wanny. Wyposażone są w niego m. in. wanny narożne z serii Easy.


artykuł partnera
Bardzo szybki rozwój technologii oraz panująca od dłuższego czasu na świecie pandemia sprawiły, że coraz bardziej powszechną formą staje się paca zdalna.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.