240 tys. użytkowników
681354 zdjęć, 903566 komentarzy
207 osób online

Jaką wybrać piłę spalinową? Na co zwrócić uwagę?


Ciężko sobie wyobrazić wykonywanie wielu prac bez dostępu do piły spalinowej. To sprzęt niezwykle ważny, zwłaszcza jak musimy obrabiać drewno, na przykład na opał. Jeśli zamierzamy kupić własną, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, o jakich napiszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!


Różne pilarki do różnych potrzeb

Pilarki spalinowe są używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Ci pierwsi potrzebują jej szczególnie do przygotowywania opału na zimę, ale i w ogrodzie - do wycinania drzew, gałęzi itp. Ci drudzy muszą mieć dostęp do bardzo mocnego i wydajnego sprzętu, bo piły spalinowe służą im przeważnie do ciężkiej pracy przy wycince drzew. Ale nie tylko, czego przykładem prace budowlane i zadania, jak skracanie belek na krokwie i tym podobne. W jednej, jak i drugiej sytuacji najważniejsze jest to, aby wiedzieć, co ocenić przed kupnem, żeby sprzęt posłużył nam jak najlepiej. 

Wybieramy piłę spalinową do gałęzi - co ocenić?

Większość osób potrzebuje pilarki spalinowej do prostych prac ogrodowych, jak przycięcie gałęzi czy małych drzewek. Zamiast używać piły ręcznej, co wiąże się z bardzo monotonną, żmudną aktywnością, użycie pilarki spalinowej znacznie skraca i dynamizuje prace. Mamy też pewność, że przez krótki czas wykonamy wiele ogrodowych zadań. Nie ma wątpliwości, że warto mieć ją zawsze pod ręką. Pamiętajmy jednak, aby wybrać model o odpowiedniej mocy. Tego rodzaju piły są przeważnie dość małe i lekkie, więc nie będzie ona zbyt pokaźna. Równie istotne są takie parametry, jak długość prowadnicy oraz łańcucha. Niezwykle istotne jest też to, aby wybrać model wygodny w pracy, a więc z ergonomicznym uchwytem i wyposażonym w system antywibracyjny. Wiele ciekawych modeli pilarek spalinowych znajdziemy w sklepie https://loboexpert.pl/

A może mocniejsza pilarka spalinowa?

Piła spalinowa przeznaczona do prostych ogrodowych prac może jednak nie wystarczyć, jeśli zamierzamy wykonywać poważniejsze zadania, na przykład przygotowując drewno na opał. Żeby było to możliwe, pilarka musi mieć oczywiście więcej siły, żeby poradzić sobie z grubymi kawałkami drewna. Muszą być też równomierne i mieć odpowiednią długość. Ale nie tylko moc jest tu ważna, bo to samo powiemy o ważnej funkcji rozruchu i utrzymania stałych obrotów podczas pracy. Zapewnia to dużą wygodę. Pamiętajmy również o tym, by regularnie dbać o stan piły, co sprawi, że posłuży nam długo. 

Jaką pilarkę kupić?

Mając tę wiedzę, powinniśmy wiedzieć, jaką pilarkę spalinową kupić. To oczywiście sprawa indywidualna, dlatego nim się na coś zdecydujemy, musimy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytania, głównie o to, do jakich prac potrzebujemy tego sprzętu? Jakie mamy potrzeby w tym zakresie? Co planujemy robić - czy tylko prace w ogrodzie, a może coś poważniejszego? Wiadomo, że zawodowcy, na przykład leśnicy potrzebują bardzo mocnego sprzętu o niezwykle wysokiej wydajności, a dodatkowo dużej ergonomiczności. Niezależnie od tego, co wybierzemy, zawsze pamiętajmy o to, by zapewnić sobie odpowiednią ochronę osobistą, kupując kask, okulary ochronne i odzież roboczą.


Artykuł sponsorowany.

artykuł partnera
Ocieplanie domu to ważny proces, który może znacząco wpłynąć na komfort użytkowania, koszty ogrzewania oraz efektywność energetyczną budynku. Odpowiednia termoizolacja jest kluczem, by zapobiec niekontrolowanym spadkom temperatur wewnątrz.
więcej
artykuł partnera
Narożnik to jeden z tych mebli, którego nie powinno zabraknąć w gustownie urządzonym salonie. Poza tym, że doskonale się prezentuje, zaskakuje funkcjonalnością. Zajmuje niewiele miejsca i jednocześnie tworzy wygodną przestrzeń do (...)
więcej
artykuł partnera
Nowoczesne agregaty prądotwórcze potrafią szybko zyskać miano jednych z najważniejszych elementów wyposażenia – znajdujących się czy to w domu, czy w firmie. Zasilają kluczowe urządzenia lub nawet całe budynki w przypadku braku dostępu do aktywnej sieci elektrycznej. Co jednak istotne, przed dokonaniem zakupu warto dowiedzieć si (...)
więcej
artykuł partnera
Profile z tworzyw sztucznych powstają na drodze wieloetapowego i złożonego procesu, w którym wykorzystywane są aktualnie nowoczesne technologie. Pozwala to na tworzenie komponentów, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, przez co są obecnie nieodzownym elementem wielu produktów i konstrukcji. Jak one powstają? (...)
więcej
artykuł partnera
Wybór odpowiedniej podłogi jest jednym z kluczowych kroków w urządzaniu wnętrz. Panele podłogowe zyskują na popularności dzięki swojej wszechstronności, trwałości i estetyce. W poniższym artykule przybliżymy, czym są panele podłogowe, jakie są ich rodzaje, jak je montować oraz na co zwrócić uwagę przy zakupie.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.