240 tys. użytkowników
680538 zdjęć, 903396 komentarzy
443 osoby online

Jaką wybrać piłę spalinową? Na co zwrócić uwagę?


Ciężko sobie wyobrazić wykonywanie wielu prac bez dostępu do piły spalinowej. To sprzęt niezwykle ważny, zwłaszcza jak musimy obrabiać drewno, na przykład na opał. Jeśli zamierzamy kupić własną, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii, o jakich napiszemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!


Różne pilarki do różnych potrzeb

Pilarki spalinowe są używane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. Ci pierwsi potrzebują jej szczególnie do przygotowywania opału na zimę, ale i w ogrodzie - do wycinania drzew, gałęzi itp. Ci drudzy muszą mieć dostęp do bardzo mocnego i wydajnego sprzętu, bo piły spalinowe służą im przeważnie do ciężkiej pracy przy wycince drzew. Ale nie tylko, czego przykładem prace budowlane i zadania, jak skracanie belek na krokwie i tym podobne. W jednej, jak i drugiej sytuacji najważniejsze jest to, aby wiedzieć, co ocenić przed kupnem, żeby sprzęt posłużył nam jak najlepiej. 

Wybieramy piłę spalinową do gałęzi - co ocenić?

Większość osób potrzebuje pilarki spalinowej do prostych prac ogrodowych, jak przycięcie gałęzi czy małych drzewek. Zamiast używać piły ręcznej, co wiąże się z bardzo monotonną, żmudną aktywnością, użycie pilarki spalinowej znacznie skraca i dynamizuje prace. Mamy też pewność, że przez krótki czas wykonamy wiele ogrodowych zadań. Nie ma wątpliwości, że warto mieć ją zawsze pod ręką. Pamiętajmy jednak, aby wybrać model o odpowiedniej mocy. Tego rodzaju piły są przeważnie dość małe i lekkie, więc nie będzie ona zbyt pokaźna. Równie istotne są takie parametry, jak długość prowadnicy oraz łańcucha. Niezwykle istotne jest też to, aby wybrać model wygodny w pracy, a więc z ergonomicznym uchwytem i wyposażonym w system antywibracyjny. Wiele ciekawych modeli pilarek spalinowych znajdziemy w sklepie https://loboexpert.pl/

A może mocniejsza pilarka spalinowa?

Piła spalinowa przeznaczona do prostych ogrodowych prac może jednak nie wystarczyć, jeśli zamierzamy wykonywać poważniejsze zadania, na przykład przygotowując drewno na opał. Żeby było to możliwe, pilarka musi mieć oczywiście więcej siły, żeby poradzić sobie z grubymi kawałkami drewna. Muszą być też równomierne i mieć odpowiednią długość. Ale nie tylko moc jest tu ważna, bo to samo powiemy o ważnej funkcji rozruchu i utrzymania stałych obrotów podczas pracy. Zapewnia to dużą wygodę. Pamiętajmy również o tym, by regularnie dbać o stan piły, co sprawi, że posłuży nam długo. 

Jaką pilarkę kupić?

Mając tę wiedzę, powinniśmy wiedzieć, jaką pilarkę spalinową kupić. To oczywiście sprawa indywidualna, dlatego nim się na coś zdecydujemy, musimy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytania, głównie o to, do jakich prac potrzebujemy tego sprzętu? Jakie mamy potrzeby w tym zakresie? Co planujemy robić - czy tylko prace w ogrodzie, a może coś poważniejszego? Wiadomo, że zawodowcy, na przykład leśnicy potrzebują bardzo mocnego sprzętu o niezwykle wysokiej wydajności, a dodatkowo dużej ergonomiczności. Niezależnie od tego, co wybierzemy, zawsze pamiętajmy o to, by zapewnić sobie odpowiednią ochronę osobistą, kupując kask, okulary ochronne i odzież roboczą.

artykuł partnera
Starannie dobrana siatka na kontener jest niezbędna, aby bezpiecznie przewozić gruz. Zmniejsza do minimum ryzyko przypadkowego wypadnięcia ładunku, co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Bardzo ważne jest jednak to, żeby tego typu zabezpieczenie spełniało kilka wymagań. Jakich? Na które parametry trzeba zw (...)
więcej
artykuł partnera
Obszar wokół budynku przed elewacją frontową zazwyczaj wypełniają podjazd i chodnik prowadzący do głównego wejścia. Tylna część działki z reguły jest zagospodarowana na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
więcej
artykuł partnera
Dokładnie oczyszczony i odmalowany dach staje się wizytówką każdego obiektu. Uwagę przyciągają jego walory wizualne, ale to tylko jeden z atutów. Najważniejszą zaletą jest przedłużenie trwałości pokrycia dachowego. Jak jednak przeprowadzić czyszczenie? Czy samodzielne prace są możliwe do realizacji? Dowiedz się, jak wygląda myci (...)
więcej
artykuł partnera
Większość z nas nie może sobie pozwolić na dom. Najczęściej mieszkamy w mieszkaniach. Nie oznacza to jednak, że nie da się stworzyć w nim odpowiedniego klimatu. Aranżacje wnętrz nawet w mieszkaniach w blokach z wielkiej płyty potrafią zrobić naprawdę piorunujące wrażenie.
więcej
artykuł partnera
Pompy ciepła montowane są w coraz większej liczbie nie tylko budynków mieszkalnych, lecz również w siedzibach firm, budynkach wielorodzinnych, a nawet w fabrykach – oczywiście mowa tutaj o urządzeniach z większą mocą lub rozbudowanych systemach HVAC.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.