240 tys. użytkowników
674588 zdjęć, 904745 komentarzy
136 osób online
PORTAL DEDYKOWANY BLOGOM BUDOWLANYM podziel się swoimi doświadczeniami z budowy własnego domu

Zostań architektem swoich wnętrz


 Nawet bez kursów architektonicznych możemy dziś z powodzeniem samodzielnie zaplanować wystrój wnętrza. Z pomocą przyjdą nam liczne programy do projektowania wnętrz online. Dlaczego warto z nich skorzystać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.Wisienka na torcie

Wystrój wnętrz to często ostatni etap wieńczący długie miesiące budowy domu. Taka swoista wisienka na torcie, dzięki której możemy dać upust naszej fantazji i zapędom artystycznym. Ale zmiana wystroju wnętrza niekoniecznie musi się wiązać z budową domu. Nasze mieszkania często też wymagają liftingu, a w czasie trwającej pandemii, dysponując większą ilością wolnego czasu, warto zrobić krok w kierunku zmian również na tym polu. Aranżacja i wykończenie wnętrz może być bardzo kosztowna. Zamiast korzystać z usług architekta i dekoratora wnętrz, przy odrobinie fantazji i z pomocą odpowiednich narzędzi sami możemy zaprojektować pomieszczenia. Rozwiązaniem idealnym będzie projektowanie wnętrz online.

Narzędzia dostępne od ręki

Z pomocą przyjdą nam urządzenia służące do projektowania wnętrz online, dostępne w Internecie. Aranżacja wnętrza przy użyciu wspomnianych programów może być wspaniałą zabawą, a jej efekty bardzo satysfakcjonujące. Internetowe programy do planowania wnętrz znajdziemy choćby za darmo na stronach dużych marketów budowlanych. Dzięki tym programom nie będziemy musieli się już zastanawiać jak wybrany kolor farby czy tapety będzie prezentował się w konkretnym pomieszczeniu i które ustawienie mebli będzie najkorzystniejsze. Ostateczną decyzję pomogą nam podjąć wizualizacje przygotowane przez dany program. Dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu i nerwów.

W czym pomoże nam taki program?

Wśród programów do projektowania znajdziemy takie, które zajmą się tematem kompleksowo oraz bardziej szczegółowe, pomocne na konkretnych etapach prac aranżacyjnych. Programy udostępniane przez popularne sieci handlowe dają możliwość tworzenia bardzo szczegółowego projektu wnętrza. Od wyrysowania ścian po rozmieszczenie mebli, wstawianie okien i drzwi, a wszystko to w widoku 3D. Dodatkowym atutem jest możliwość stworzenia kosztorysu oraz wygenerowanie listy zakupów, a także dokonanie porównań mebli i sprzętu. Na końcu gotowy projekt można wydrukować. Programy działają intuicyjnie, a dostępne filmiki instruktażowe i szczegółowe objaśnienia sprawiają, że projektowanie wnętrz online jest naprawdę proste.

Szeroka gama kolorów i wzorów

Jednych bardzo obszerna paleta kolorystyczna, dostępna w programach do projektowania online, fascynuje, innych wręcz przeraża. Dobór odpowiedniej kolorystyki wnętrza począwszy od farby czy tapety, poprzez meble i dodatki może być dla wielu nie lada wyzwaniem. W doborze zestawień kolorystycznych pomogą nam specjalne programy, również dostępne za darmo w Internecie. Przydadzą się także tym, którzy, nie mają problemów z zestawieniami kolorystycznymi, a jedynie szukają nowych inspiracji. Kto wie, być może po „zabawie” z projektowaniem wnętrz online, zdecydujemy się poszerzyć wykształcenie o dyplom uczelni artystycznej lub aplikować na wydział architektury.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.