240 tys. użytkowników
681668 zdjęć, 903220 komentarzy
153 osoby online

Jak się przygotować na postawienie metalowego domku narzędziowego?

Jak się przygotować na postawienie metalowego domku narzędziowego?


Posiadając własną działkę czy ogródek działkowy zawsze chcemy coś na nim porobić oprócz leżenia czy siedzenia przy grillu.

W niektórych przypadkach jest tak nawet wtedy, gdy mieszkamy na wsi w domu. Czasami brakuje nam miejsca na narzędzia czy po prostu przedmioty, które używamy w ogródku. Co zrobić w takiej sytuacji? Wydaje się, że jednym z lepszych rozwiązań jest postawienie domku narzędziowego. Obecnie na rynku możemy spotkać się z różnego domkami na narzędzia – zazwyczaj wykonywane są z metalu, drewna czy tworzywa sztucznego. Możemy zdecydować się na postawienie takiego domku samemu lub przez firmę wykonawczą. Jest to zdecydowanie lepsza opcja i wcale nie jest to aż taka droga usługa. Jednak musimy pamiętać o jednym – nie każda tego typu firma zajmuje się przygotowaniem wszystkiego pod taki domek narzędziowy. Mam tutaj na myśli głównie podłoże. Często musimy zadbać o to sami lub po prostu dodatkowo zapłacić. Skupmy się zatem teraz na tym jak przygotować się do postawienia domku narzędziowego z metalu? Głównie chodzi tutaj o teren pod domkiem, bo wydaje się to być kluczową kwestią.




Domek blaszany Woodridge firmy Arrow, postawiony na kostce brukowej. fot. Ogrodosfera.pl

Przygotowanie podłoża pod domek narzędziowy

Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie solidnego fundamentu, aby całość była stabilna. Wykonanie go powinno odbyć się przy pomocy poziomicy, gdyż bez niej istnieje ryzyko, że wyjdzie nam krzywo co z kolei po postawieniu domku na miejscu może spowodować problemy z odpływem. Istnieje też możliwość postawienia takiego domku narzędziowego na trawie. Jednak tutaj musimy zastosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim najpierw powinniśmy dokładnie oczyścić trawę z kamieni, a następnie dokładnie ją skosić, i zagrabić. Ostatni etap to dokładne wyrównanie podłoża. Przeglądając metalowe domki narzędziowe na https://ogrodosfera.pl/domki-metalowe, dowiedzieliśmy się, że do pomocy, może przyjść nam też gotowa baza fundamentowa, która z pewnością ułatwi montaż oraz wzmocni całą konstrukcję. 

Trawa bez kamieni – kluczowa sprawa

Być może niektórzy zadają sobie pytanie dlaczego oczyścić podłoże ze wszystkich kamieni? Odpowiedź jest prosta – mogą spowodować uszkodzenia czy też skrzywienia podłogi naszego domku. Jeszcze zanim zdecydujemy się na postawienie domku musimy upewnić się, że podłoże jest pewne, czyli np. nie zapadnie się pod ciężarem. Stawianie go bezpośrednio na trawie nie jest jednak najlepszym wyjście i zdecydowania pewniejszą opcją jest zastosowanie bloczków betonowych, które bez wątpienia utworzą bardziej trwałe podłoże. Jeśli mamy problem z równomiernym rozmieszczeniem bloczków warto na rogach wbić patyki oraz na środka każdego z boków, a następnie rozciągnąć sznurek. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być wbite równo i dokładnie, aby sznurek był idealnie prosto, gdyż w przeciwnym razie bloczki będą krzywo co z kolei może wpłynąć na stabilność konstrukcji. Ponadto warto również w niektórych przypadkach zrobić betonową wylewkę, aby codzienne korzystanie z domku było prostsze za sprawą równego podłoża. Jak widać samo przygotowanie nie jest niczym skomplikowanym jednak trzeba pamiętać nawet o najmniejszych szczegółach, aby całość dobrze się prezentowała.

Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy sufitowe to wszechstronny element dekoracyjny, który potrafi całkowicie odmienić charakter pomieszczenia. Te pozornie drobne detale mają moc transformacji wnętrza, łącząc w sobie funkcjonalność z estetyką na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, czy marzysz o subtelnym, klasycznym wykończeniu, czy poszukujesz efektownego akcentu, listwy sufitowe sprostają Twoim najśm (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.