240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
245 osób online

Płyta fundamentowa – czy warto ją zastosować?


Budowa domu to duże wyzwanie. Wymaga podjęcia wielu decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiednich fundamentów. Sprawdź, czy płyta fundamentowa będzie dobrym rozwiązaniem dla Ciebie!




1. Płyta fundamentowa – ważne informacje

2. Płyta fundamentowa – zalety

Pierwszym etapem budowy domu jest oczywiście zakup działki. Po jego dokonaniu należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. na jakie fundamenty się zdecydować. Jeżeli planujesz budowę swojego wymarzonego domu, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami!

Płyta fundamentowa – ważne informacje

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym właściwie jest płyta fundamentowa. Jest ona elementem konstrukcyjnym budynku. Najczęściej znajduje zastosowanie w przypadku domów jednorodzinnych. Budowa każdego budynku zaczyna się od wykonania fundamentu, dlatego płyta fundamentowa jest jednym z najważniejszych, a zarazem najbardziej podstawowych elementów budowy. Dzięki niej obciążenia przekazywane są bezpośrednio do gruntu, co pozytywnie wpływa na stabilność konstrukcji. Płyta fundamentowa stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych fundamentów. Jej zastosowanie pozwala na osiągnięcie sporych korzyści finansowych, ale nie tylko. Pozwala również na przyspieszenie możliwości zamieszkania w wymarzonym domu ze względu na skrócenie czasu budowy. Jeżeli szukasz fundamentów wykonanych z materiałów wysokiej jakości, koniecznie zapoznaj się z ofertą producenta PARATi (https://parati.com.pl/).

Płyta fundamentowa – zalety

Zastosowanie płyty fundamentowej ma wiele zalet. Przede wszystkim takie rozwiązanie skraca okres trwania budowy – czas wykonania fundamentu może wynosić zaledwie kilka dni. Dzięki temu możesz zamieszkać w wybudowanym domu znacznie szybciej niż decydując się na tradycyjne fundamenty, co w konsekwencji może zmniejszyć koszty poniesione np. na wynajem mieszkania. Zastosowanie płyty fundamentowej pozwala również na znaczne oszczędności ze względu na to, że taka płyta może stanowić jednocześnie podłogę pierwszej kondygnacji domu. Płyta fundamentowa jest również energooszczędnym rozwiązaniem – pozwala ono na otoczenie konstrukcji izolacją cieplną z każdej strony. Zapewnia nie tylko doskonałą izolację termiczną, ale także ochronę przeciwko wilgoci. Z tego powodu można powiedzieć, że płyta fundamentowa to przyszłość budownictwa energooszczędnego.

Płyta fundamentowa to praktyczny zamiennik tradycyjnych fundamentów. Jest coraz częściej wybierana przez właścicieli budynków ze względu na swoje liczne zalety. Jest energooszczędnym rozwiązaniem, które pozwala na znaczne skrócenie okresu budowy.


Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.
artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.