240 tys. użytkowników
678306 zdjęć, 907079 komentarzy
178 osób online

Jak urządzić małe biuro w domu, gdy nie masz osobnego pokoju?


Bardzo szybki rozwój technologii oraz panująca od dłuższego czasu na świecie pandemia sprawiły, że coraz bardziej powszechną formą staje się paca zdalna. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, z jednej strony pracownicy w takiej sytuacji nie muszą tracić czasu na dojazd do pracy i z powrotem, za tym idzie także oszczędność pieniędzy, jednak nie dla wszystkich przyzwyczajenie się do pracy w domu jest łatwe. Pomóc w tym może dobrze urządzone biuro, które można stworzyć nawet nie dysponując osobnym pomieszczeniem, które można by przeznaczyć do tego celu.
Gdzie urządzić domowe biuro w mieszkaniu?


To, gdzie powinno znajdować się biuro w domu, jest kwestią absolutnie podstawową. Wybrane do tego celu miejsce musi nam gwarantować ciszę, spokój i dobre warunki do skupienia, oznacza to, że nic nie powinno nas nadmiernie rozpraszać. Architekci wnętrz podpowiadają, że biuro w domu zaprojektujesz w sypialni lub w salonie (pomysły znajdziesz na Meblobranie.pl), najlepiej jednak nadaje się do tego salon, gdyż sypialnia powinna pozostać przestrzenią przeznaczoną do odpoczynku i praca w niej może nie przynosić zbyt dobrych efektów.
Specjaliści zajmujący się projektowaniem i aranżacją wnętrz podpowiadają również, że niezwykle istotną kwestią jest właściwe ustawienie biurka. Mebel ten powinien być ustawiony tak, abyśmy siedząc przy nim mogli objąć wzrokiem całość pomieszczenia. Warto również wziąć pod uwagę to, że nie powinniśmy siedzieć tyłem do wejścia do pokoju, w którym pracujemy. Każdy ruch, szelest, który będzie do nas dochodził zza pleców, spowoduje, że będziemy odwracać swoją uwagę od pracy i trudniej będzie nam się skupić na wykonywaniu obowiązków.

Biuro w domu – jakie meble?


Jeśli wykonujemy pracę biurową, do której potrzebny jest nam przede wszystkim komputer, to koniecznością jest zakup odpowiedniej wysokości i wielkości biurka. Wysokość tego mebla powinna odpowiadać naszemu wzrostowi, natomiast szerokość blatu musi pozwolić na to, aby pomieścić wszystkie niezbędne do pracy rzeczy. Nie ma jednak sensu kupować zbyt szerokiego biurka, gdyż nadmiar miejsca może skutkować gromadzeniem niepotrzebnych rzeczy, które wprowadzą bałagan do naszego miejsca pracy. Ciekawym rozwiązaniem, które może okazać się bardzo praktyczne, zwłaszcza w małych pomieszczeniach jest biurko narożne.
Drugim niezbędnym meblem jest wygodny i ergonomiczny fotel. Spędzając długie godziny w postawie siedzącej, narażamy się na różnego rodzaju choroby, warto więc zadbać o swoje zdrowie przez wybór mebli, które pomogą nam utrzymać właściwą postawę w czasie pracy. Warto również zaopatrzyć się w podnóżek. Mając odpowiednio ustawioną podpórkę pod nogami, unikniemy zakładania nogi na nogę, opierania ich o nogi fotela i przyjmowania innych niezdrowych pozycji podczas pracy.

Wystrój domowego biura


Nie tylko odpowiednie miejsce, wygodne meble, ale również wystrój liczy się, gdy urządzamy domowe biuro. W naszym miejscu pracy nie powinno znajdować się zbyt dużo rzeczy, które mogą rozpraszać naszą uwagę, dlatego w tym wypadku warto postawić na minimalizm. W miejscu, na które najczęściej pada nasz wzrok podczas pracy, może znajdować się jakaś miła dla oka grafika, motywujący cytat lub plakat.
artykuł partnera
Beton jest powszechnie wykorzystywanym – od lat – spoiwem oraz materiałem budowlanym, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek inwestycję.
więcej
artykuł partnera
Nasz salon pełni najczęściej wiele różnych funkcji. To miejsce wypoczynku, a w małych mieszkaniach nawet sypialnia, to również gabinet z biurkiem, jadalnia, a także główne miejsce przyjmowania gości. Jak zatem funkcjonalnie oddzielić poszczególne przestrzenie w salonie?
więcej
artykuł partnera
Z chwilą upowszechnienia się nowoczesnych, całkowicie szczelnych okien pojawił się problem niedziałającej wentylacji tradycyjnej (tj. grawitacyjnej). Na szczęście dość szybko znaleziono proste rozwiązanie - nawiewniki powietrza.
więcej
artykuł partnera
Wszelkie remonty, które będą dotyczyły nieruchomości mieszkalnych lub firmowych, powinny być analizowane z dużą pieczołowitością. Jedną z ważniejszych rzeczy będzie wykorzystanie odpowiednich materiałów, które będą gwarantować właściwe zabezpieczenie, a także izolację.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.