240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
280 osób online

Jak urządzić małe biuro w domu, gdy nie masz osobnego pokoju?


Bardzo szybki rozwój technologii oraz panująca od dłuższego czasu na świecie pandemia sprawiły, że coraz bardziej powszechną formą staje się paca zdalna. Ma to oczywiście swoje wady i zalety, z jednej strony pracownicy w takiej sytuacji nie muszą tracić czasu na dojazd do pracy i z powrotem, za tym idzie także oszczędność pieniędzy, jednak nie dla wszystkich przyzwyczajenie się do pracy w domu jest łatwe. Pomóc w tym może dobrze urządzone biuro, które można stworzyć nawet nie dysponując osobnym pomieszczeniem, które można by przeznaczyć do tego celu.




Gdzie urządzić domowe biuro w mieszkaniu?


To, gdzie powinno znajdować się biuro w domu, jest kwestią absolutnie podstawową. Wybrane do tego celu miejsce musi nam gwarantować ciszę, spokój i dobre warunki do skupienia, oznacza to, że nic nie powinno nas nadmiernie rozpraszać. Architekci wnętrz podpowiadają, że biuro w domu zaprojektujesz w sypialni lub w salonie (pomysły znajdziesz na Meblobranie.pl), najlepiej jednak nadaje się do tego salon, gdyż sypialnia powinna pozostać przestrzenią przeznaczoną do odpoczynku i praca w niej może nie przynosić zbyt dobrych efektów.
Specjaliści zajmujący się projektowaniem i aranżacją wnętrz podpowiadają również, że niezwykle istotną kwestią jest właściwe ustawienie biurka. Mebel ten powinien być ustawiony tak, abyśmy siedząc przy nim mogli objąć wzrokiem całość pomieszczenia. Warto również wziąć pod uwagę to, że nie powinniśmy siedzieć tyłem do wejścia do pokoju, w którym pracujemy. Każdy ruch, szelest, który będzie do nas dochodził zza pleców, spowoduje, że będziemy odwracać swoją uwagę od pracy i trudniej będzie nam się skupić na wykonywaniu obowiązków.

Biuro w domu – jakie meble?


Jeśli wykonujemy pracę biurową, do której potrzebny jest nam przede wszystkim komputer, to koniecznością jest zakup odpowiedniej wysokości i wielkości biurka. Wysokość tego mebla powinna odpowiadać naszemu wzrostowi, natomiast szerokość blatu musi pozwolić na to, aby pomieścić wszystkie niezbędne do pracy rzeczy. Nie ma jednak sensu kupować zbyt szerokiego biurka, gdyż nadmiar miejsca może skutkować gromadzeniem niepotrzebnych rzeczy, które wprowadzą bałagan do naszego miejsca pracy. Ciekawym rozwiązaniem, które może okazać się bardzo praktyczne, zwłaszcza w małych pomieszczeniach jest biurko narożne.
Drugim niezbędnym meblem jest wygodny i ergonomiczny fotel. Spędzając długie godziny w postawie siedzącej, narażamy się na różnego rodzaju choroby, warto więc zadbać o swoje zdrowie przez wybór mebli, które pomogą nam utrzymać właściwą postawę w czasie pracy. Warto również zaopatrzyć się w podnóżek. Mając odpowiednio ustawioną podpórkę pod nogami, unikniemy zakładania nogi na nogę, opierania ich o nogi fotela i przyjmowania innych niezdrowych pozycji podczas pracy.

Wystrój domowego biura


Nie tylko odpowiednie miejsce, wygodne meble, ale również wystrój liczy się, gdy urządzamy domowe biuro. W naszym miejscu pracy nie powinno znajdować się zbyt dużo rzeczy, które mogą rozpraszać naszą uwagę, dlatego w tym wypadku warto postawić na minimalizm. W miejscu, na które najczęściej pada nasz wzrok podczas pracy, może znajdować się jakaś miła dla oka grafika, motywujący cytat lub plakat.
artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.