Skuteczne osuszanie budynku metodą cięcia
W budynkach, szczególnie tych, które mają już wiele lat, można zaobserwować problem związany z zawilgoceniem. Wilgoć może wniknąć w mury lub fundamenty. Niezależnie jednak od umiejscowienia problemu, należy mieć na uwadze, że wilgoć ma negatywne konsekwencje dla osób mieszkających w takim budynku. Oczywiście wpływa również destrukcyjnie na konstrukcję obiektu. Tym samym w przypadku pojawienia się wilgoci trzeba jak najszybciej zainterweniować. Na szczęście możliwe jest osuszanie budynku. W jaki sposób się ono odbywa?
Osuszanie murów, ścian i fundamentów
Wilgoć pojawiająca się w budynku jest czynnikiem, który sprzyja rozwojowi pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów chorobotwórczych. Dlatego też mieszkanie w budynku dotkniętym problemem zawilgocenia nie wpływa pozytywnie na zdrowie. Szczególnie w przypadku astmatyków i alergików, stały kontakt z drobnoustrojami może znacząco obniżyć jakość codziennego życia. Spotkałeś się z problemem zawilgotniałych ścian lub fundamentów? Zapoznają się z metodą osuszania budynku za pomocą cięcia! Dzięki wykorzystaniu tej metody zyskasz pewność, że problem wilgoci zostanie rozwiązany w sposób trwały i skuteczny.
Narzędzia dostosowane do materiału - osuszanie budynku
Przystępując do procesu osuszania murów, konieczne jest ustalenie, z jakich materiałów wykonany jest konkretny budynek. Od tego bowiem zależy, jakimi narzędziami będą wykonywane cięcia umożliwiające ponowne zaizolowanie budynku. W przypadku ścian, które powstały z użyciem cegły, wykorzystuje się piły łańcuchowe. Z kolei piły z diamentową liną wykorzystywane są przy cięciu elementów, które wykonano z twardego materiału, takiego jak np. żelbeton. Diament radzi sobie doskonale również z kamieniem czy betonem. Dzięki temu, że ziarna diamentu są zatopione w widii, sukcesywnie wycierają każdy materiał, niezależnie od jego twardości. Warto w tym miejscu zauważyć, że diament to jeden z najtwardszych dostępnych materiałów.
Osuszanie budynku metodą cięcia - na czym to polega?
Kiedy w budynku pojawia się problem związany z wilgocią, która obniża jakość życia mieszkańców, należy osuszyć budynek. Czynność ta wykonywana jest również ze względu na ryzyko zawalenia się budynku. Jednak na czym polega osuszanie budynku? W przypadku wybrania metody cięcia, najpierw podcina się mury lub fundamenty, a następnie zakłada się nową hydroizolację. Hydroizolacja pozioma sprawia, że podciąganie kapilarne, będące przyczyną powstawania zawilgoceń, zostaje całkowicie przerwane. Wybierając profesjonalną firmę, która wykona nacięcia, a następnie założy nową izolację, zyskujemy pewność, że problem zostanie rozwiązany w sposób trwały. Co ważne, osuszanie budynku metodą cięcia sprawia, że nie ma konieczności późniejszego wymieniania warstwy izolacyjnej, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością ponownego przeprowadzania prac remontowych, co mogłoby zakłócić spokój mieszkańców danego budynku. Jest to metoda, która pozwala nie tylko pozbyć się wilgoci, ale również zapobiega jej pojawieniu się w bliższej czy dalszej przyszłości.
Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.